Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Alacsony a víznyomás a kombi...

Alacsony a víznyomás a kombi gázkazánban! Hogyan engedjek vizet a rendszerbe?

Figyelt kérdés

A típusa: Hydrotherm Stiebel Elektron Solid


A nyomás 1 bar alatt van, elég furcsa hangokat is ad ki a rendszer (maga a kazán is berreg, a radiátorok is locsognak).


Megtaláltam, hol van bekötve a víz, van ott két piros elzáró, de egyik sem forog. (Óvatosan próbáltam, erőltetni nem mertem.)


Meg tudja nekem mondani valaki, hogy melyik lehet az, amelyiket piszkáljam?



2017. jan. 19. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:

A hideg víz mindig kékkel van jelőlve .Nem tudom hogy lehet ez nálad pirossal .A feltöltésnél is kék van .Ritka használatnál ezek be szoktak "gyógyulni" nehezebben nyithatók .Ezért ad furcsa ,netán kattogó hangokat .

1.2-1.3nál ne nyomasd fel .ha megmozdul ,mozgasd meg jobbra ,balra,hogy majd elzárni is sikerüljön .Csak ezek után enged a vizet a kazánba .

2017. jan. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Melyik melyik lehet? Általában a bal vagy a jobb oldali engedi be a vizet (vagy ez teljesen változó)?
2017. jan. 19. 13:04
 3/6 Pandas74 ***** válasza:
Ahol a keszulekedbe bemegy a hasznalati viz hidegviz vezeteke,ott van egy toltocsap-nem azonos a bemeneti viz elzarojaval-azt ovatosan nyitva tudod megnovelni az uzemi nyomast.max 1,2.1,5 bar ig toltenem.
2017. jan. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudnám, hogy melyik... az említett kazánról szinte semmit sem találni neten.
2017. jan. 19. 14:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Már régen le fotózhattad volna és ide feltöltöd.Akkor lehet talán látni az elzárókat.
2017. jan. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, azóta megoldódott a probléma, egy ismerősöm emlékezett rá, melyiket kell eltekerni (nem a két piros közül egyiket, hanem egy fekete kapcsolót). Sajnos a rettenetes kazánzaj nem szűnt meg, bár határozottan javult a radiátorok hangja a vízzel feltöltés/légtelenítés után. Kihívtam egy gázszerelőt. Köszönöm mindenkinek a segítséget.
2017. jan. 19. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!