Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Albérlet esetén hogyan működik...

Albérlet esetén hogyan működik a rezsi elszámolás?

Figyelt kérdés

Ikerlakasban élek,a fal másik oldalán egy másik három alberlo lakik.

Az én lakásomban nincs mérő óra,azt ígérte a tulaj hogy nemsokára felszereltet egyet.

Én egyedül élek,alig fogyasztok áramot és most random kijött 14 ezer forintos villanyszámla.

Semmi bizonyítékot nem kaptam hogy valóban ennyit kell fizetnem,csupán neten írt egy üzenetet hogy ennyi az áram díja.


Más albérletnél hogyan működik a rezsi elszámolás?

Tulaj küld a rezsi csekkrol fotót?

Érdemes a mérő órát is fotózni havonta?



2023. máj. 6. 11:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs nálad óra, addig bármit mondhatnak neked.
2023. máj. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 4 ember bérli a lakást. Én a párommal lakok itt, de a másik két albérlő független. A rezsit a tulajdonos tételesen elszámolja nekünk (értsd: lefénymásolja a csekkeket, meg mindent, így nyomon tudjuk követni), a végén mindent összead és 4 felé elosztjuk.

Én is azt tudom mondani amit az első mondott: amíg nincs órád addig bármit mondhatnak, de lehet nálad is főre elosztva van a fizetés. ezt a tulajdonossal kéne megbeszélned.

A mérőórát érdemes fotóznod majd, azzal nem vesztesz semmit és láthatod hónapról hónapra mikor mennyit fogyasztasz.

2023. máj. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 qborka ***** válasza:
100%

Jön a villany es víz csekk a tulaj nevére, kiveszem a postaládaból, határidőre befizetem.

Soha nem kérte a befizetés igazolását.


Valamivel több,miint egy éve kitalálta,hogy a gáz legyen e-számla. Küldi emailben nekem, legkésőbb másnap fizetem online

2023. máj. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Amit te leírtál úgy hívják, hogy átb@szás.


"Az én lakásomban nincs mérő óra,azt ígérte a tulaj hogy nemsokára felszereltet egyet." Hazudott, ha annyira akarná már régen megcsinálta volna. Ilyenkor csak az időt húzza.


Az a minimum, hogy a tulajtól kérd el a számla másolatot.

2023. máj. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

És ha mondjuk megtagadja?

Egy hónapja vagyok ott a lakásban.

Ha megtagadom akkor mennyi idő alatt tehet ki a lakásból?

2023. máj. 6. 14:15
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ha megtagadom akkor mennyi idő alatt tehet ki a lakásból?"

Altalaban 1 honap, de olvasd el a szerzodest, amit alairtal, hogy mennyi a felmondasi ido.

2023. máj. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Az nem úgy van ám,hogy hipp-hoppra felszereltetünk mérőórát.

1 ingatlant 1 mérő óra illet meg .Mellékmérőt lehet,de nem hiszem hogy ettől pontos elszámolás lesz.A rezsi elszámolás a bérlőket is megilleti.

2023. máj. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom beköltözés előtt találkoztál a tulajjal, megbeszéltétek a havi költségeket, és ez alapján döntöttél, hogy ott maradsz.


Még megteheted,

1. hogy ezt mind tőle kérdezed meg,

2. keresel egy másik kéglit, saját villany- gázórával.

2023. máj. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Oké,de ha keresek másik kéglit,akkor bukom a kauciót,nem? 🤔
2023. máj. 6. 19:54
 10/13 anonim ***** válasza:

El kell olvasni a szerződést, és lehet, hogy ügyvéd is fog kelleni ehhez a melóhoz. De ha maradsz akkor gyakorlatilag hasraütés szerűen fogsz neki rezsit fizetni. Vagy a többi bérlőjének a pazarlását is te fizeted(ha nincs mérő és közös a kassza a jó magyar ember szeret pazarolni a másik kárára)


Főmérőt elég nehéz intézni, almérőt általában nem. De nem fog, csak ígérget.

Jogod persze, hogy lenne látni, csak a lakáskiadást nem éppen becsületesen szokták megoldani. 14 ezer 1 főre teljesen irreális, még villanybojlerrel és villanysütővel is. Akkor oké ha fűtési célra is van használva.

A másik amibe már sajnos sikerült belefutni, hogy a paraszt tulaj nem közölte, hogy a főmérő nem lakossági, hanem üzleti alapon van elszámolva. Akkor reális a 14 ezer.

2023. máj. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!