Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Milyen ideiglenes hűtőeszközt...

Milyen ideiglenes hűtőeszközt ajánlotok augusztus végéig belvárosi albérletbe?

Figyelt kérdés

Tavaly kifogtam egy olyan albérletet, aminek sem a fűtése, sem a hűtése nem az igazi. A telet kibírtam ágymelegítővel, szerencsére az árammal kijöttünk jól rezsivel, a gázzal volt csak gáz :D (17-18 fokban éltük le a telet, nem vészes, de azért nekem bőven 20 felett van a kényelmes)

Nyárra semmi hűtés nincs, légkondit nem enged a főbérlő felszerelni, meg nagy a lakás, nem is hűtené rendesen be elvileg. Tudtok valami hasonló árkategóriájú eszközt, megoldást ajánlani, mint az ágymelegítő, hogy a nyáron ne legyen 30+ fok az albérletben? Most 23-24 van éjszaka, nyitott ablakkal lehűl picit jobban, de napközben (bezárt nyílászárók, behúzott függöny) van, hogy 25ig is felmegy a hőmérséklet, nekem az már sok. És még nem is jött meg az igazi nyári hőség...

Kis ventillátort vettem már, segít valamennyit, de már most nem elég a hatása, így keresek hatásosabb megoldást, amit esetleg nem kell egész nap működtetnem a későbbiekben, hogy lehűtse a szobámat. (3.5-4 méter belmagasság, 17 nm alapterület)

Amint lejár a szerződés, költözöm, a kaució miatt hamarabb nem éri meg.



2023. máj. 31. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Hordozható legkondi?
2023. jún. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Furának tűnt nekem is, de most vettem az IKEÁban kb 60x90 cm-es HŰTŐ betétet olyasmi, mint egy kis ágybetét, ágytakaró, kellemesen hűvös a felülete tényleg és fagyasztóba is lehet tenni). Kb 3600 Ft volt- párnára pl jó lehet.

Nem a legtutibb megoldás, csak egy kiegészítő komfort, nekem klíma mellett is kellemesebb az elalvás vele.

2023. jún. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mobilklíma.
2023. jún. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A mobilklímákkal az a gondom, hogy több százezer forintba kerülnek, az olcsóbb, de hamar tönkremenő kategória is ~80ezer környékén kezdődik. 3 hónapra nem érzem azt, hogy megérné egy ilyenre beruháznom. Ha tudtok esetleg 50ezerig mondani megfelelő kapacitású klímát, ami megbízható márka (vagy akár használtan is jó, bár ott felek, h inkább a rossz termékeket próbálják eladni), akkor azt szívesen fogadom.

A 2es ötlete tetszik, de egy párna méretű eszköz sajnos nem fogja tudni megoldani a problémát. Ha lenne nagyobb belőle vagy elektromosan működő változat, azzal talán már ki tudnék egyezni. (Kutyának vettem egyébként ilyen hűtőpárnát, én is kipróbáltam, 10 perc után már meleg volt, ezért is ragaszkodnék még egy esetlegesen elektromos változathoz. Tudom, hogy ez meg fizikailag nem nagyon kivitelezhető, mint az ágymelegítőnél, de hátha valaki kitalált már vízhűtésű/keringetésű matracot és tudtok róla.)

2023. jún. 1. 10:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Hűtőeszköz nem létezik a klímán kívül, tehát nincs olyan eszköz amit te keresel. Tehát marad a mobilklíma, ha a beépített nem opció. Ha már nem kell a mobilklíma, majd jövőre eladod a jofogason. Meg vehetsz te is használtat, nem kell mindig az újat majmolni.
2023. jún. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Split klíma, az hűt rendesen, és keveset fogyaszt. A többinek nincs értelme.

Ha lenne klíma, a fűtés is sokkal olcsóbb lenne, min az ócska, drága, és veszélyes gázzal.

Ha ezt a főbérlő nem érti meg, akkor egy kretén.

Amikor lakást újítottam kiadásra, az első volt, hogy kidobtam a gázkonvektort, megszüntettem a gázt, és klímákat szereltettem fel. Nincs is probléma, többet spórol a bérlő a klímás fűtésen, mint amennyibe a nyári hűtés kerül.

2023. júl. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!