Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Áramlopás esetén mi a teendő?...

Áramlopás esetén mi a teendő? Rendőrség vagy valamilyen speckó szakértő van erre?

Figyelt kérdés
Már több éve gyanús nekem hogy sok a villanyszámlánk és már két villanyszerelő is mondta, az egyiknek sikerült is kimutatni hogy az egyik konektoron megy el az áram így az át lett kötve de azóta is soknak tűnik. Nem tudom mi tévők legyünk?
2023. jún. 28. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz azalatt hogy át lett kötve? Az említett dugaljról ment tovább 3 vezeték a szomszéd felé?
2023. jún. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom elképzelni ,hogy valaki is lopná az áramodat.

Vegyél 1 fogyasztás mérőt,megnézheted mennyit fogyasztanak a készülékeid .

Aztán írogasd az üzem idejüket.Jó kis elfoglaltság lesz.

2023. jún. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Ja, hogy a kérdésre is válaszoljak, előszöris próbálj meg mindent dokumentálni, készíts fotókat, és ha már van elég bizonyítékod, tegyél feljelentést.
2023. jún. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Ezt amúgy nem valami nagy cucc sem kimérni, sem szétszedni és megnézni. De húzkodjatok ki mindent és nézzétek meg, hogy pörög-e az óra. Ha nem akkor várhattok is valamiennyit mert lehet, hogy pl a fagyasztót dugták rá és az nem megy állandóan. Mondjuk elég gáz a szomszédtól lopni. Szerintem rendőrség ha beigazolódik.
2023. jún. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tehát a villanyszerelő mindent kikapcsoltatott és kihúzatott velünk és az egyik konnektoron így is azt mérte hogy megy az áram ezért ott valami kábelt lecsatolt arról a konnektorról és egy másik kábelt kötött be. (lehet hülyén írom le mert nagyon nem értek ezekhez)


Plusz a szomszéd elhagyatott ingatlanba jön le egy kábel a harmadik emeletről ki az ablakon keresztül és ez is gyanús volt a villanyszerelőnek de amikor erről kérdeztem a tulajokat és a közös képviselet annyi volt a válasz hogy oda mi nem mehetünk be. Úgy hogy nem vagyunk otthon most egyáltalán 2 hónapja és csak a paramentesitő meg a hűtő megy is ugyanannyit fizetünk mint amikor otthon voltunk (havonta diktalok!) - 60 negyzetméterre több mint 30ezer forintot (azt tudjuk hogy a paramentesitő kB 15ezer ebből és a hűtő 1 éves a++ - os

2023. jún. 28. 17:16
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Körbemész a lakásodban, és mindent kihúzol, kikapcsolsz, majd megnézed a villanyórát. Ha pörög, akkor még egyszer menj körbe, nagyon alaposan, egy töltő valami nem-e maradt bedugva, tv, mikró, bármi.

Ha pörög a villanyóra, akkor gond van.

2023. jún. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,

havonta diktálsz, 2 hónapja nem vagytok otthon és ugyanannyi a fogyasztás?

Ez lehetetlen, hiszen ezek szerint, amikor otthon vagytok nem fogyasztotok áramot, hanem csak az esetleges feltételezett tolvaj fogyaszt!

2023. jún. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

Szakember most hűsöl, L.Lajcsy.

2 hónapig minek megy a hűtő?

Le kell kapcsolni a villanyórát,

el kell vágni a fölösleges vezetéket, stb.

2023. jún. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!