Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mit csinál ilyenkor az inverter?

Mit csinál ilyenkor az inverter?

Figyelt kérdés
Mindig van egy alap zúgása az inverternek, de napsütéses időszakban mintha percenként "felpörögne", majd leállna. Nem ír ki semmit, csak olyan hangja van, mintha elindítanék egy porszívót, majd hirtelen kikapcsolnám. Nem annyira durva, nem annyira hangos, csak nem tudom, hogy ez normális jelenség-e és ha igen, akkor miért, mit csinál ilyenkor!?

2023. júl. 24. 08:09
 1/5 nemaRendőrség ***** válasza:

Nincsen benne egy kis hűtőventi? Minél kisebb annál hangosabb sajnos. Az elektromos konvertiók viszonylag rossz hatásfokkal történnek, elfűti egy részét sajnos, ez ellen véd a hűtő.


A zúgás ventilátor zúgásvagy “coil whine”?

2023. júl. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A régi típusú inverterek egy részében van hűtő ventilátor. Au utóbbi 2-3 évben már többnyire ventilátor nélkül készültek.

Nekem 5 KW-os huawei van, annak semmi hangja, 2022.11 hóban telepítették, még szaldós vagyok.

2023. júl. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2016-os telepítés (6 kw), végülis most hogy így mondjátok tényleg ventilátor hangra hasonlít.

Tehát akkor teljesen normális, hogy gyakorlatilag néhány percenként beindul, majd leáll és ez ad egy zúgó hangot?

Ősszel költöztünk be, hallottam már párszor ezt a hangot belőle, de most nyáron kiemelkedően sokat kapcsolgat (meg nyilván többet vagyunk kint, így többet hallom). Így akkor már értem miért.

2023. júl. 24. 08:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
venti, ha túl meleg a hűtőborda, bekapcsol, ha visszahűtötte, leáll.
2023. júl. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#1 - ezek az elektronikus konverziók már egész jó hatásfokkal működnek.


...viszont, ha van egy 6kW-os inverter, aminek 97%-os hatásfoka van, akkor csúcsban 180W-ot el kell fűtenie.

Ha a környezetében 32 fokos levegő van, akkor ez lesz a kiinduló hőmérséklet, erre fűt 180W-tal - azért ez sem kevés, de az összteljesítményhez képest elenyésző.

2023. aug. 14. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!