Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Érdemes a fűtőtestet elmozgatn...

Érdemes a fűtőtestet elmozgatni az utcafronti fal elől egy belső fal elé, hogy ne az utcát fűtsem az átmelegedett fallal?

Figyelt kérdés

Régi elektromos hőtárolós kályhám van, egy olyan fal mellett van elhelyezve, aminek a külső oldala az utcára néz.


Amúgy is át akartam rendezni a szobát, most elmozgathatnám a kályhát egy olyan fal elé, amelynek mindkét oldala a lakáson belül van, tehát az átmelegedett fal nem az utcát, hanem egy másik szobát fűtene.


Természetesen tudom, hogy az utcafront felé eső fal és a kályha közé tehetnék szigetelést, hőtükröt, de most nem ez a kérdés... :)


Az érdekel, hogy az átrendezett állapottal érhetek-e el valamilyen jobb hőeloszlást, illetve optimalizálást úgy, hogy kicsit fűtöm a belső falat, aminek túloldala a lakás egy másik pontjára esik?


2023. aug. 3. 20:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

A hő leadó felület mindig a külső falra, ablak alá kell tenni, mert ugy a legjobb a fűtés hatásfoka, és komforthatása.


Gondolj bele... Ha a radiátor egy belső oldali falon van, akkor a szoba külső fal felőli részén ahol jön be a hideg milyen lesza hőmérséklet?


A radiátor pont azért van a külső falra, ablak alá téve hogy az ott bejövő hideg levegőt felmelegítse, és igy a szoba hömérséklete egyenletes legyen.


Ne találd már fela spanyol viaszt, már feltalálták előtted....D

2023. aug. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem lesz jobb. Sőt. Rosszabb lesz a hőérzet, mert az ablakon beáramló hideget nem melegíti fel semmi.
2023. aug. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Okés, vettem, köszi! :)


Akkor valószínűleg csinálok a kályhára apró görgőket, hogy tologatható legyen, így nyáron eltolom az ablak elől, ki lehet majd hajolni rajta.

Elég jó panorámám van, de sajnos az ablak előtti dög miatt a kihajolás lehetetlen (még).

2023. aug. 3. 23:27
 4/13 anonim ***** válasza:
24%

Ez egy urbanlegend.

A konyhában egy másfél méteres részen ablak, és alatta radiátor volt. [Meg padlófűtés is volt a konyhában. Állítólag a radiátor amiatt kellett, hogy az ablak ne párásodjon.] A felújításkor úgy döntöttem, hogy ott is konyhapult lesz, radiátor megszűnik, és az ablakon beáradó természetes fényben is lesz módom a konyhai folyamatokat elvégezni. Mert konyhapult, és alatta konyhaszekrény is lesz. Na, erre minden szaki nekem esett, hogy ez így baromság, hogy csorogni fog a pára az ablakon, hogy penészedni fog a fal, vagy ha konyhaszekrényt teszek az ablak alá, akkor annak a fája, meg ami benne van.

Ekkor a sarkamra álltam, hogy ők otthon úgy csinálják, ahogy ők akarják, de itt én fizetem a melót, és vagy úgy csinálják, ahogy én mondom, vagy szabad eltolni a biciklit. Nagy duzzogva meghunyászkodtak, de mind belevette a szerződésbe, hogy ez a baromság az én ötletem, a későbbi károkért az összes felelősséget én vállalom.

Elmondanám, hogy az elmúlt 9 évben soha nem csorgott a pára az ablakon, és sem a konyhaszekrény, sem a benne lévő dolgok nem penészedtek sohasem.

Amúgy ez egy jól megépített és jól karbantartott 95-ben épült ház, ami soha nem volt elhanyagolva.

2023. aug. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem urban legend!

Ha jó az ablak szigetelése, akkor nem fog párásodni akkor sem ha nincs alatta fűtőtest.

Viszont a hő körforgása miatt fontos, hogy az ablak alatt legyen a fűtőtest egy szobában. Az ablakon beáramló hőt a fűtés felmelegíti, az felszáll a plafon felé, a szoba másik oldalán a plafon felöl a padló felé áramlik a meleg levegő, a szoba padlójánál lévő hidegebb levegő pedig a fűtőtest felé áramlik, ott felmelegszik és felmegy a plafon felé és így tovább, folytatódik a körforgás.

Ha az ablakon beáramló hidegebb levegőt nincs ami felmelegítse, akkor ez a körforgás nem tud kialakulni és nem lesz komfortos a szobában tartózkodni, mert hiába megy a fűtés, nem lesz melegérzeted.


A hőtárolós kályhára pedig ne tegyél kereket, mert nem bírja el saját magát a kályha! Tele van rakva samot téglával amik annyira nehezek, hogy ha nekiállsz emelgetni a kályhát, akkor nagyon könnyen megsérülhet. A kis kerekek pedig benyomódnak a padlóba, összetörik a parkettát, lehetetlen lesz tolni.

Nekem is hőtárolós kályha van az ablak alatt. Simán át lehet rajta hajolni, nem tudom mi bajod van vele. Esetleg tedd az ablak alatt kicsitt jobbra vagy balra amerre van hely, hogy az ablak egyik részéhez oda tudj állni nézni a csodás panorámádat.

2023. aug. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

A szakmunkás iskolában is ezt tanítják


Ás bizony az egyetemen az épületgépész mérnöki karon is ezt tanítják


De te jobban tudod

Urbanlegendke:D

2023. aug. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Amúgy azt ugye tudjátok, hogy sehol sem írtam, hogy jelenleg ablak alatt van a fűtőtest? :) Olvassátok el még egyszer a kérdést, ablakról szó sem volt.
2023. aug. 4. 20:36
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Jólvan... nem elég, hogy a 4-es bolond, de még a kérdező is akadékoskodik.

Elmondtuk a fizikáját. Csináljatok amit akartok!

2023. aug. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tényt közöltem, nem akadékoskodtam. :)


Na akkor még egy tény: Most felemeltem az Elekthermax kályhámat bútoremelővel. Keresztirányban van rajta három kiemelkedő, kb. 3mm vastag horony. Azaz a kályha ezeken a hornyokon fekszik fel a padlóra, nem a teljes "hasán" keresztül.


Ha a három horony alá berakok kettő-kettő bútorszállító görgőt (amelyeknek egyenként nyolc kereke van), semmi baja nem lesz a kályhának, és kályha súlya 6 x 8 = 48 keréken oszlik el. A padlót sem fogja tönkretenni.

2023. aug. 4. 21:11
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#7: Te magad irtad, hogy nyáron el akarod tolni az ablak elől.

Beszívtál, vagy mi van?

2023. aug. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!