Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Érdemes a fűtőtestet elmozgatn...

Érdemes a fűtőtestet elmozgatni az utcafronti fal elől egy belső fal elé, hogy ne az utcát fűtsem az átmelegedett fallal?

Figyelt kérdés

Régi elektromos hőtárolós kályhám van, egy olyan fal mellett van elhelyezve, aminek a külső oldala az utcára néz.


Amúgy is át akartam rendezni a szobát, most elmozgathatnám a kályhát egy olyan fal elé, amelynek mindkét oldala a lakáson belül van, tehát az átmelegedett fal nem az utcát, hanem egy másik szobát fűtene.


Természetesen tudom, hogy az utcafront felé eső fal és a kályha közé tehetnék szigetelést, hőtükröt, de most nem ez a kérdés... :)


Az érdekel, hogy az átrendezett állapottal érhetek-e el valamilyen jobb hőeloszlást, illetve optimalizálást úgy, hogy kicsit fűtöm a belső falat, aminek túloldala a lakás egy másik pontjára esik?


2023. aug. 3. 20:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, olvasd már el a saját 3-as válaszod, mielőtt még nagyobb hülyét csinálsz magadból!

És…

Nálunk az ujjamnál vastagabb villanykábel direktbe van kötve a falba, a vezényelt áramkörre, ezért nem is lehetne házilag máshova tenni ezt a monstrumot.

2023. aug. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elérhető megtakarítás B30-as falnál kb. 2%, ebből 1%-ot egy olcsó hőtükör-fóliával felfogsz. Korszerűbb vagy hőszigetelt falnál meg jóval kevesebb - gondolj bele, van olyan, hogy falfűtés, amikor a főtéscsövek közvetlenül a falat fűtik. Önmagában az 1% megtakarításért nem éri meg a nagy meló (nem egyszerű egy ilyent odébtenni + villanyszerelés).
2023. szept. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 NTBS ***** válasza:
Szerintem ne bolygasd.
2023. szept. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!