Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy egyedül élő embernek...

Egy egyedül élő embernek mennyibe kerülhet átlagosan a rezsi?

Figyelt kérdés

Tudom ezt így nehéz megmondani, de költözni szeretnék, 70.000Ft a lakbér, 19.000Ft közös költség + rezsi ugye.

Télen napi egyszer szoktam zuhanyozni 10 percet, villanyra szoktam figyelni hogy ne égjen feleslegesen, semmi elektronikus dolgot nem használok túlzottan, hajszárító heti egyszer hosszabb időre, telefontöltő, meg wifi, hasonló dolgok

Másik kérdés hogy a fűtés az benne van a közös költségben, vagy azt is külön kell majd fizetni télen?


Nem laktam még ilyen helyen és egyedül költöznék, bocsánat a tudatlanságomért😅



2023. szept. 2. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

A fűtés a rezsibe tartozik, ez sosincs a közös költségben, tudtommal akkor sem, ha központi fűtés van.

Nem lehet ezt így előre megmondani, ha nagyon spórolsz, alacsonyan tudod tartani az összeget. DE egyébként kitapasztalhatod pár hónap alatt.

2023. szept. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Persze, csak hogyha sokkal több mint amire számítottam, akkor nem igazán van visszaút, nem tudok visszamenni oda ahonnan eljövök sajnos:(
2023. szept. 2. 16:14
 3/9 mindentudó99 ***** válasza:
51%
Ha ennyire kifillérezed akkor úgyse lesz jó vége a dolognak tök mindegy mennyi a fűtés. Lesz más váratlan kiadás
2023. szept. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A villannyal jól lehet spórolni, ha energia takarékos izzókat használsz.

Mindig csak ott égjen a villany, ahol éppen vagy. Ha jól csinálod, képes leszel akár ötezer alatt tartani, sőt. Ha olyan helyen vagy, akkor télen a hűtőt sem kell menesztened, elég, ha hűvösebb helyre pakolod a cuccokat.

A fűtést nem tudom, - nem írtad - hogy gáz, villany, vagy központi-e, mert nem mindegy. A vízdíjat is most emelik - nem tudom mennyivel. Számolj legalább egy huszast, aztán meglátod, tudsz-e belőle még faragni.

2023. szept. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Lakásfüggő.

Fűtésre 5-6 gyakori megoldás van társasházban.

Van, ahol benne van a közös költségben, mert nem lehet szabályozni, lezárni egyes lakások elől.

2023. szept. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, nálunk télen panelban 16.000.- a fűtés + meleg víz! Nyáron meg 7.500.-
2023. szept. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha gáz fűtés, az lehet akár napi 8-10 m3 is,

viszont nem mindegy, hogy 100.- vagy 700.- ft. lesz-e 1 m3 gáz.


Ki kapja a limit kedvezményt ?

2023. szept. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%
1-2 csajt befogadsz, és neked már ingyen lesz minden.
2023. szept. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Az élő embernek kicsit többe mint egy nem élőnek.
dec. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!