Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egyedül élő huszonévesnek...

Egyedül élő huszonévesnek hogy takarékosabb kihozni egy 60nm-es ház fűtési költségeit?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 19. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy, ha a ház jól szigetelt, mert különben mindegy mit csinál, több tízezer is lehet a fűtés.
2016. ápr. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én annak idején nem fűtöttem, az volt a legolcsóbb, de nem is volt meleg...


Tényleg a szigetelésen múlik s előnyös, ha nem fázós az ember, mégis milyen trükköket lehetne csinálni...?

Ha nagy a belmagasság, jót tehet egy álmenyezet, ha nemigen használ egy szobát, ott nem fűt, elektromos fűtésnél pedig vezérelt áram, max. ilyeneket tudok mondani. De alapvetően a szigetelés s a hőtároló tömeg a meghatározó.

2016. ápr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szigetelt panel legfelső, legszélső lakásában lakunk, így egy kicsit tartottam első télen a fűtés számlától.

Igazából én úgy fűtöttem, hogy a lakás minden részén (nem bírom, ha a szobában jó idő van, de amúgy mindenhol brummognak a jegesmedvék). A radiátorok 2-esen voltak, így tűrhető időjárás volt, bent a szobában ahol alszom, ott kicsit melegebbet tartottam.

Biztos nem ez a legtakarékosabb, de a komfortérzetem miatt nekem így volt a legjobb és igazán nem fizettem olyan nagyon sokat. 22-3 fok volt a lakásban egész télen és 15 ezer volt a max távhő számla melegvízzel együtt egy 2 szobás lakásban.

2016. ápr. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!