Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » MVM szerződésen az áll, hogy:...

MVM szerződésen az áll, hogy: "Elszámolás módja: Profilos" Illetve, az alatta lévő sorban hogy: "Alkalmazott elosztói tarifa: RHD profilos KIF1 lakossági HMKE elsz." Ezek pontosan milyen elszámolást jelentenek?

Figyelt kérdés

Tavaly, december vége óta működik a napelemes rendszer itthon, leolvasás majd csak szeptember második felében lesz. Így számlával kapcsolatos tapasztalatom még nincs mióta van napelem.


Kérdés pedig az lenne, hogy szerinted a napelemesek nagy része jogosan van felháborodva?



2023. szept. 3. 15:39
A kérdező szavazást indított:
Igen, mert visszamenőlegesen nem lehet módosítást végrehajtani és a telepítéstől számított 10 év éves szaldó elszámolás volt az ösztökélés.
Igen, mert főleg akik önerőből vagy hitelből valósították meg a rendszerüket, az éves szaldóval számolhattak.
Nem, mert biztosan kedvező marad az elszámolás, bárhogy is változtatnak rajta, hiszen a kormány most is értünk dolgozik.
Nem, mert akárhogyis de ők döntöttek úgy, hogy ebbe fektetik a pénzüket vagy hogy erre pályáztak, viseljék annak minden következményét.
1 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

RHD rendszer használati díj

KIF kisfeszültsègű

HMKE háztartási működèsű kiserőmű

2023. szept. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fèlre írtam a vègèt: háztartási mèretű kiserőmű
2023. szept. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azta! Köszi szépen a segítséget!

Azt nem lehet tudni, hogy számszakilag ez az elosztói tarifa mennyi is lenne?

Illetve, hogy az "Elszámolás módja" sorban mért az szerepel, hogy "Profilos"? Vagy ez egy gyűjtőszó a szolgáltató részéről?

2023. szept. 3. 16:14
 4/8 anonim ***** válasza:
2023. szept. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Profilok

[link]

2023. szept. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Összeadogattam, egy Kwh után 27,61 ft-ot kell megfizetni, plusz évi 1446 ft-ot.


Ennyi díj megfizetése után, vajon miért olyan az elektromos hálózat, amilyen?

Bár az üzemanyagokban megfizetett útdíj is ugyan ez a téma azt hiszem.

2023. szept. 3. 17:08
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ennyi díj megfizetése után, vajon miért olyan az elektromos hálózat, amilyen?"

Úgy érted, hogy ezelőtt 20 évvel elkezdhettek volna beruházni arra fedezetre, hogy húsz év múlva jössz te, és pár fillért fizetsz? Szüleid aláírtak volna kötelezvényt?


Egyébként nem olyan rossz az. Az elmúlt 20 évben elég sok fejlesztés történt, új 400 kV-os alállomások léptek be, és a meglévőket is iszonyú pénzekért távműködtethetővé tették. Ezelőtt 20 évvel, ha kiment egy vezeték, akkor 40 percen belül kellett odaérni a személyzetnek, addig nem is tudták, mi történt pontosan, ma meg az üzemirányító 2 perc alatt ellátja a kiesett ötezer fogyasztó felét.


Hogy mennyit nem költöttek a hálózatra, azért meg, mint szavazót, magadat hibáztathatod, mert a demokratikus választás után elfogadott kormány által felállított hivatal ennyi szabad rablást engedélyezett.

2023. szept. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

20 évvel ezelőtt, a szüleim is fizettek a rendszer használatáért, de emlékeim szerint, az akkori számlában ez nem volt részletesen feltüntetve mint manapság. Sőt, majdnem 20 éve, (18) én is fizetem a rendszerhasználati díjat is, mikor éppen annyit, amennyit megfizettetnek. Mivel nem volt ez mindég ilyen aránytalanul magas az energia díjhoz képest.


A távműködtetésű és ezáltal jól megfigyelhető eszközök viszont szerintem is nagyon jók. Így gyorsabban ki tudnak menni a szerelők, célzottan. Az más kérdés, hogy a legutóbbi saját tapasztalat, amikor itt vihar miatt vezetékleszakadás volt, kijöttek a szolgáltatótól, megszemlélték hogy valóban erről van szó, majd tovább is álltak. 22 óra múlva jöttek újra, megkérdeztük itt az utcában egy páran, hogy mikorra sikerül helyreállítani? Közölték, hogy folyamatosan dolgoznak, itt hamarosan lesz áram, csak nagyon kevesen vannak. A legtöbb esetben alvállalkozókkal dolgoztat a szolgáltató, mert úgy olcsóbb számára. Így, ők elnézést kérnek, de ha kevés ember van, akkor ez sajnos így megy. Szóval, jó dolog az a tehnika, tényleg jó dolog és biztos sokba is kerül és elhiszem, plusz nagy segítség lehet a szerelőbrigádnak is.


A "szabad rablás" témához annyit tudnék pluszban hozzáfűzni, hogy a szálak szerintem annál jóval másabb irányba mutatnak, mint hogy ki kire szavazott. Lehetett volna ezt nyilván jól is csinálni, csak szerintem egyszerűen nem az volt megengedve a csekély, valódi hatalommal aligha bíró bármely kormánynak.

2023. szept. 7. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!