Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy 2000W -s hősugárzó fogyasz...

Egy 2000W -s hősugárzó fogyasztása áramba, és Ft -ba, mennyi? Szolgáltató: E.ON Lakossági, A1 kategória, 1kWh 35,29 Áfával (elosztói díj, és tovvábbi egyéb nincs a kérdésben) 210kWh/hónap

Figyelt kérdés

Hősugárzó 2000W hármas fokozat, 1000W kettes fokozat (meleg levegő)


1 óra alatt hármas fokozaton: 2kWh az 70,58 Ft

2 óra alatt hármas fokozaton: 4kWh az 141,16 Ft

3 óra alatt hármas fokozaton: 6kWh az 211,74 Ft

4 óra alatt hármas fokozaton: 8kWh az 282,32 Ft


1 óra alatt kettes fokozaton: 1kWh az 35,29 Ft

2 óra alatt kettes fokozaton: 2kWh az 70,58 Ft

3 óra alatt kettes fokozaton: 3kWh az 105,87 Ft

4 óra alatt kettes fokozaton: 4kWh az 141,16 Ft


1 hét 2 óra hármas fokozat 4kWh*7 = 28kWh az 988,12 Ft

1 hónap 2 óra hármas fokozat: 4kWh*30 = 120kWh az 4234,8 Ft


1 hét 2 óra kettes fokozat 2kWh*7 = 14kWh az 494,06 Ft

1 hónap 2 óra kettes fokozat: 2kWh*30 = 60kWh az 2117,4 Ft


Ez így igaz, vagy rosszul számolok ?

Amennyiben elnéztem valamit, kérlek pontosítsad, megszakértők, matematikusok, fizikusok, álltalános egész 8 osztály, se közép iskola, nem érdekel.

Itt a lehetőség, javíts ki, hogy ez közérthetőbb legyen.

Érdemben való választ köszi.


Igen, ez a "max" teljesítmény.

Igen, nem fixen üzemel ezekkel az adatokkal, a mérő szerint van + - kilengő érték.

A kérdés a folyamatos 1,2,3,4 órára értendő, nincs semmiféle megszakítás.

Igen, ez egy általános kalkuláció de kézenfekvőbben levezetett példa szeretne lenni.

Igen, ha 210kWh -t meghaladja, 1 hónapban, akkor emeltdíj van, ami 70,104 ft/1kWh



2022. nov. 24. 11:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Kérdésem arra szolgál, hogy a téli időszakban, a fürdőben, (kis helység) sajnos ilyen eszközzel tudnánk megoldani a fűtést, átmenetileg, és ennek az agyagi háttere kézenfekfőbben érdekelene...
2022. nov. 24. 11:23
 2/6 anonim ***** válasza:

Jól számolsz, de ez olyan, mintha már egy válasz lenne, nem egy kérdés. :D

"ennek az anyagi háttere kézenfekfőbben érdekelene..." Ennek bár semmi értelme nincs, de értem mire gondolsz. Jól számolsz! Ha valóban kicsi helyiség, akkor elég fürdés előtt 10-15 perccel bekapcsolnod és le is kapcsolhatja az aki először fürdik, egyből zuhanyzás után. Pár m2-en a 2kW-os fűtőtest az pillanatok alatt befűt, hisz eleve tizenfokról fűtesz föl, mégha nem is fűtött helyiség. Én inkább azon gondolkodnék a helyedben, hogy egy kicsi, 500W-os fűtőpanelt üzemeltetnék itt. Ha pár m2, akkor 500W-os fűtőpanel is kifűti így, hogy a többi helyiség fűtve van. Nem kell ennek sem állandóan üzemelnie. Tudod, hogy pl. 8 körül mentek fürdeni, akkor 5-6 óra körül kapcsoljon be, üzemeljen este 9-10 óráig, talán úgy kevésbé lesz párás a helyiség és nem penészedik.

2022. nov. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2/2 Köszi szépen a választ!

Ha jól tudom, de tévedhetek 120nm, a ház, mi kandalókkal fűtűnk, két helyen, egy kisszobát, és egy nagyobbat, + konyha, de nem állandó jelleggel. (keveset vagyunk itthon, mindegy pont) A fürdő nem szó szerint, de a kettő közt van, sajnos 3 oldalról nem kap közvetett / közvetlen hőt, 16 fokos kis szobába ülök, a fűtést a délutáni, esti órákban oldjuk meg, de nem tudjuk "igazán jól" felmelegíteni a lakást. (Magam voltam, nem foglalkoztatott ennyire ez a fűtési dolog.) Utánajárok ennek amit javasoltál, köszi.

2022. nov. 24. 12:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is gondolok rá már, hogy kellene a fürdőbe valami melegítő eszköz, hiába panel, nem kap fűtést sehonnan.
2022. nov. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
a hajszáritó simán befűti a fürdőszobát
2022. nov. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem csodálom, hogy nem tudjátok kifűteni így, hogy nem nagyon vagytok otthon, kandallókkal eleve nem könnyű. Akár egy vízteres kandalló + radiátorok vagy egy vegyestüzelésű kazán + radiátorok, azzal kilehetne fűteni. Kilehetne annyiból vagy még akár kevesebből is, mint amennyi fával most fűtesz és nem tudsz vele kifűteni. Rengeteg pénz, tisztában vagyok vele, csak egy kazán fél millió, de így kiadtok pénzt a fűtésre és még hideg is van. =/

Mindenesetre ilyen helyzetben valóban a 2kW-os fűtőpanelt/hősugárzót javasolnám, az 500W-ossal hideg lesz télen, így, hogy a helyiség 3 fala is hideg.

2022. nov. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!