Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyibe kerülhet ilyen...

Mennyibe kerülhet ilyen esetben a havi rezsi?

Figyelt kérdés

Bocsi, nagyon tapasztalatlan vagyok, most fogok először egyedül lakni. Szerencsére lakbért nem, csak rezsit kell fizetnem ( rokoni kapcsolat végett).

Az érdekelne, hogy a havi villany, gáz és víz mennyibe kerülne egy polgári, kb 90 négyzetméteres lakásban?


Fűtès nem kell!! 16 fokon érzem jól magam, évek óta nincs nálam fűtès, kikapcsoltattam. Fűtenek a lakások minden oldalról, plusz manapság már normális telek sincsenek, felesleges.


Szóval a villany, gáz, víz érdekelne csak, átlagos hasznàlat mellett.

30 000 alatt vagy felett lenne kb?


Köszönöm


2023. szept. 3. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora lakásban csak a közös költség majdnem ennyi...
2023. szept. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

a közös költséget pont tudom

mennyi és a közelében sincs.


Esetleg a kérdésre tudna valaki választ adni? Köszönöm

2023. szept. 3. 17:44
 3/12 A kérdező kommentje:
amúgy lehet, hogy csak 75 négyzetméter. Fogalmam sincs a méretéről. Tippeltem, mivel a 60 négyzetméteres lakásunknál valamivel nagyobb.
2023. szept. 3. 17:45
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
Alatta lenne, de Budapesten a kktg. 250-1200 Ft/nm.
2023. szept. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
szegeden vagyok
2023. szept. 4. 00:17
 6/12 anonim ***** válasza:
Sokmindentől függ, de átlagban szerintem csak a víz, villany, gáz és szemét kijön ennyiből.
2023. szept. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A rezsi mindenkinek más , ezt nem lehet előre megmondani, mert életviteltől függ, milyen gépeket használsz, mennyi vizet fogyasztasz stb. Én egyedül élek, de simán csináltam 16 ezres villanyszámlát, sőt 28 ezrest is télen, mert akváriumoztam, barkácsgépeket használtam, de közben meg pl a villanybojlerem alig ment, mert hétköznap munkahelyen fürdök. Gázból meg havi 1-2m3 használok max. Szóval erre nincs biztos recept, és nincs olyan, hogy átlagos felhasználás. Felírod a mérők állását hónap elején és végén, és megtudod a fogyasztásodat, de télen ez mindig több lesz valamennyivel.
2023. szept. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

azért nem tudom lemérni a fogyasztásomat, mert költözés előtt kellene tudnom, hogy mennyi kb, mert nem tudom előre, hogy anyagilag tudom-e vállalni. Valamint azért sem, mert jelenleg szüleimmel élek, így a ràm eső fogyasztást is lehetetlen kiszámolni.



Azért kérdeztem, hogy tudjam, megfizethető-e számomra vagy tárgytalan és akkor a mamámat se basztatom. ( évtizedek óta nem lakik abban a lakásban)

2023. szept. 4. 10:31
 9/12 anonim ***** válasza:

"évek óta nincs nálam fűtès, kikapcsoltattam"

"azért nem tudom lemérni a fogyasztásomat (...) mert jelenleg szüleimmel élek, így a ràm eső fogyasztást is lehetetlen kiszámolni"


??

2023. szept. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

mit nem lehet érteni? nàlam, az én szobámban ki van kapcsolva a fűtès/radiátor. Illetve az egész lakásban le van tekerve a gomb nullára egész télen, hiszen 2023-ban, társasházba ma már nem kell fűtés.


( az érzékenyebbeknek nyilvàn kell, az is érthető. )


köszönöm a válaszokat!

2023. szept. 4. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!