Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Konvektoros lakást miképp...

Konvektoros lakást miképp érdemes fűteni?

Figyelt kérdés

Most költözök konvektoros fűtésű lakásba, fali kéményes konvektor a fűtési mód (van CO vészjelző) és az érdekelne, miképp érdemes fűteni? Szakaszosan vagy ha hideg lesz, kapcsoljam be tekerjem olyan 3-as állásba és hagyjam is ott egészen tavaszig? Vagy éjjelre kicsit tekerjem lejjebb? Vagy néha tekerjem N-re teljesen ezáltal szinte kikapcsoljam?

A lakás a második emeleten van alulról és egyik oldalról fűtve vagyok, másik oldalt dupla főfal van.

Ami fontos, a fürdőszobából is csak innen megy a meleg oda, ott nincs semmi más.



2023. szept. 15. 18:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Én éjszakára leveszem N-re, különben kattog. Ha nem vagyok otthon, szintén leveszem N-re. Déli fekvésű a lakás, ez sokat segít, 19 fok alá így sem megy a hőmérséklet. Ha hazaérek, felcsavarom, viszonylag hamar felfűt 22-23 fokra, az nekem elég. Nem szokott magas lenni a fűtési költség.
2023. szept. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Ez is déli fekvésű, besüt a nap az ablakon. Na meglátom milyen lesz itt. Lemezes úgy hogy lehet leveszem N-re ezt is éjszaka, mert gondolom ez is kattogna. Ahol most lakok azért utálom, mert északi fekvésű, földszintes és alattam ilyen pince rendszer van, meg ilyen börtön cellás óvóhely meg alagút rendszer. Na itt télen nyáron jön fel a hideg, persze nyáron jó mert 24 max 25 fok van ide bent (igaz tudatosan szellőztetek) de hát télen azért na, szeptember 20-án már fűtenem kellett mikor akik az emeleten laktak meg a panelban vígan elvoltak fűtés nélkül.

De szerintem én reggel azért bekapcsolom majd, nem szeretek hideg lakásba haza menni és penészt sem szeretnék a nyakamba. Meg azért egyedül élek, ha éjszaka se fűtők meg nappal se akkor szinte a nap 2/3-a fűtés nélkül menne, amit nem vállalnék be :D

2023. szept. 15. 19:43
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=igmhqADtOtc


Fel is lehet okosítani a konvektorokat, aztán akkor máris meg van oldva a tekergetés és még a számlának is jót fog tenni. :)

2023. szept. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%

3: Te felokosítottad? Tapasztalatból beszélsz vagy csak rátaláltál és idedobtad?

1 voltam, én nem vennénk ilyen kütyüt, mert: plusz meghibásodási forrás az elektronika miatt, 2.biztos vagyok benne, hogy semmi spórolás nem jelentene számomra, a gázszámlám szerencsére így is alacsony, két konvektorral plusz gáztűzhellyel éves szinten nem éri el a 80.000 forintot, azaz havi 6-7ezer között van átlagban, ezt nem tudom, hogy hová nyomná lejjebb a kütyü. Az ára meg a beszerelési költsége feltehetően majdnem annyiba kerülne, mint az éves gázfogyasztásom, tehát ismétlem, soha nem térülne meg, ha spórol nekem fűtési idényben havi 200ft-ot, azt szépen a hajamra kenhetem, mire behozza az árát, elromlik. Kösz, én tekergetek, tök ingyen.

2023. szept. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Én teszteltem annó amikor ilyen lakásban laktam.

Nagyon kényelmetlen volt úgy fűteni hogy amikor munkából hazaértem akkor felkapcsoltam és éjszakára meg le és egész éjjel, meg nappal nem ment. Sosem melegedett fel igazán a lakás. Minden hideg volt, csak a levegő volt meleg. A szekrényből kivettem egy ruhát és ömlött ki a hideg a szekrényből.

Úgyhogy inkább hagytam folyamatosan hogy menjen a konvektor és tartson egy alap hőmérsékletet. Sokkal élhetőbb, kényelmesebb volt úgy.

2023. szept. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
5-ös én is így vagyok, itt ahol eddig laktam Mika kazán volt meg volt tekergetős termosztát. Sajna itt a pince miatt mindig mennie kellett, annyi h éjszaka 2 fokkal lejjebb tekertem, de szinte 2 óra múlva bekapcsolt mert annyit hűlt a lakás… Szóval itt nem volt opció h kikapcsoljam csak 8 órára (mondjuk éjszakára) mert reggelre már 16 fok lett volna… Itt abban bízom h déli fekvésű, meg 2 emeleten vagyok, hogy éjszaka legalább ki tudjam kapcsolni. Mert akkor is 16 órán keresztül viszont van fűtés, ami normál esetben nem eredményezi azt, h jéghideg lesz a szekrényben a ruha.
2023. szept. 16. 17:58
 7/21 anonim ***** válasza:
46%

ma 07:19

Nem, én nem okosítottam fel, mert kapásból olyant vettem ami programozható és nem én tekergetem.


Honnan vagy benne biztos, hogy nem jelentene spórolást? A kényelmi funkció, hogy nem neked kell tekergetni, meleg lakásba érsz haza az olyan ami nem ér meg neked néhány ezret? Amúgy ha már ilyen okos vagy akár vehetted volna a fáradtságot és rákereshettél volna a konkrét termékekre, hogy lásd mennyibe is kerül. (8+24 ezer de ha nagyon árérzékeny vagy és nem kell neked WiFi, mert minek, akkor 16-ból ki lehet jönni, ami még a te alacsony fűtésszámlád mellett is egy elhanyagolható összeg, mert nem 2 évre veszel egy ilyen terméket)

2023. szept. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Konvektor ----> kuka, majd klíma felszerel. Még "nappali" áramról is jobban megéri járatni a klímát mint a konvektort.
2023. szept. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
8: ha klímával fűteném a lakást, átlépném a kedvezményes keretet az árammal, a villanybojlerem miatt így is közel járok hozzá, a gázzal meg bóven benne vagyok a kedvezményes keretben. Nem mindenkinek éri meg klímával fűteni.
2023. szept. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Plusz sok társasházban hova teszed a fali egységet? Mondjuk Bp belvárosába, mind védett épület, a szomszéddal szembe teszed fel a kültérit a belső udvarba? Hova vezeted a vizet ha maga alá pisil a kültéri? A hang problémát hogy oldod meg? Nem hiszem, hogy egy folyamatosan zörgő 60dBa ventillátor hangját akarja mindenki hallgatni. Plusz ott van az, hogy a társasházak hálózata így is necces. Felszerelsz 3-4db klímát plusz ott a bojler meg a többi eszköz, hát nem tudom… klíma egy helyre jó, ha saját házad van ami csak a tied és saját telked van. De akkor a konvektort sem cserélném le először, hanem szigetelnék ezerrel. Annak több értelme lenne.
2023. szept. 16. 22:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!