Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A kőzműveket ki lehet kapcsolt...

A kőzműveket ki lehet kapcsoltatni? (Víz,villany) illetve a szemétszállítást bár tudom az más kategória.

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy egy családi házban egy rokonommal éltünk együtt ő meghalt és hát nem én vagyok az egyetlen örökös de én lakok itt.A lényeg hogy a lakást nem szeretnénk eladni de én is elszeretnék költözni.Ilyenkor ki lehet kapcsoltatni a közműveket?
2023. okt. 4. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szemetet lemondhatod, de víz, villany alapdíjat kell fizetned.
2023. okt. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Akinek a nevén van az teheti meg. A tiéden van?
2023. okt. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hogy ez mekkora szemétség hogy olyanért is fizet az ember amit nem is használ.
2023. okt. 4. 13:34
 4/9 anonim válasza:
57%

A kőzművek kikapcsolása és egy lakóingatlan teljesen függ az adott hely jogszabályaiban és előírásaiban, valamint az ott szolgáltató vállalatok politikájától. Általában a víz és a villany ellátását nem lehet hirtelen és egyszerűen kikapcsolni, különösen, ha mások is élnek az ingatlanban vagy a tulajdonosok között megosztott a felelősség. Az ilyen döntések általában a következőképpen történnek:


Kapcsolat a szolgáltatóval: Először is, lépj kapcsolatba a víz- és villamosenergia-szolgáltatóval, és tájékozódj azokról a konkrét eljárásokról és előírásokról, amelyeket követni kell az ellátás leállításához. Az eljárások eltérhetnek régiótól és országtól függően.


Adósságok rendezése: Gyakran előfordul, hogy a szolgáltatók nem hajlandók kikapcsolni az ellátást, ha adósságok vannak a számlákon. Először is gondoskodni kell az esetleges tartozások rendezéséről.


Kikapcsolás vagy ideiglenes megszüntetés: A szolgáltatók általában lehetőséget kínálnak arra, hogy ideiglenesen megszüntessék az ellátást, például ha az ingatlan üresen áll. Ezt az eljárást is meg kell beszélni velük.


Ingatlan állapotának megőrzése: Az ingatlan hosszabb távú üres állapotban történő hagyása előtt győződj meg róla, hogy az ingatlanban nincsenek nyitott vízcsapok vagy elektromos berendezések, amelyek potenciálisan veszélyesek lehetnek. Az ingatlan védelme és karbantartása fontos lehet.


Hagyományos közművek vs. alternatív energiaforrások: Ha az ingatlan fenntartása drága vagy felesleges, fontolóra veheted az alternatív energiaforrások használatát, például napelemeket, és a vízellátás esetében a saját kutat vagy szűrőrendszert.


Jogi tanácsadás: Egy jogi tanácsadó is segíthet megérteni a helyi jogszabályokat és előírásokat, valamint az ingatlanon lévő jogokat és kötelességeket.


Ne feledjük, hogy a közművek lekapcsolása vagy ideiglenes megszüntetése jogi és szabályozási kérdésekkel járhat, és ezek változhatnak az adott régió vagy ország alapján. Mindig konzultálj a szolgáltatóval és szükség esetén jogi tanácsadóval, hogy megértsd és betartsd az összes vonatkozó előírást és eljárást.

2023. okt. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
76%

A készlenléti díjat azért fizeted, hogy amennyiben odamegy valaki a házhoz, az mindenféle extra ügyintézés nélkül használni tudja a szolgáltatást.

Szóval elmész nyáron, hogy levágd a füvet vagy szimplán fel akarod kapcsolni a villanyt, akkor nem kell elmenni a szolgáltatóhoz, hogy ugyan kössék már vissza a szolgáltatást, hanem azonnal tudod használni.

Egyébként az ingatlan eladásánál is brutálisan sokat jelent az, ha minden közmű be van kapcsolva, ellenben ezt az eladási árból szokta az eladó elengedni.

Pl. egy áram bekötése min. 100e Ft-tól indul.


A készenléti díj egyébként az áram esetében maximum évi 1500-2000 Ft, a gáznál maximum 10.000 Ft.

Ha több tulajdonos van, akkor ezt szét lehet osztani, szóval havi 1500 Ft sem.


Persze ki lehet kötni, de akkor évi 15e Ft spórolásért majd fizettek több 100e Ft-ot, amikor vissza kell kötni. Végülis megéri, ha majd 100+ év múlva akarjátok csak eladni az ingatlant.

2023. okt. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem akkor egyszerűbb az alapdíjat fizetni.
2023. okt. 4. 13:59
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, nem konkrétan a kérdésedre válaszolok, de az én lakásom is üresen áll és múlt héten függesztettem fel a DIGI-t, így nem 9600 forintot fizetek havonta, hanem csak 500-at. DIGI-nél egyébként ezt fél évre lehet maximum kérni.


Én a közműveket fizetem továbbra is, nem nagy összeg, maximum 20 ezer forint havonta, de ebből 10 ezer a közös költség.

2023. okt. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7es köszönöm a te válaszod is sokat segítettél/segítettetek :)
2023. okt. 4. 14:51
 9/9 anonim ***** válasza:

3# a fizetés harmadát se használjuk, csak be van írva a bér papírra,

továbbítva a NAV-nak.

2023. okt. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!