Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Átalány fizetés pontosan hogy...

Átalány fizetés pontosan hogy működik ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Panel lakást bérlünk. Fűtést nézve nincs egyedi mérés, központi vízfűtés megy ahogy láttam/hallottam (ahogy beindították hallatszott hogy folyik benne, az a jellegzetes hang).


Kb 3 hónapja lakunk itt. Jelenleg 1600 ft-ot fizettünk fűtés átalányba.

Ez így télbe haladva mennyiben változik, így hogy nincs egyedi mérés? mi alapján fogjuk ezt követően fizetni, gondolom nem marad ugyanúgy 1600? gondolom különbséget tesz az, hogy 24/7 ki van nyitva egy radiátor hogy melegítsen, meg az is ha el van zárva, de így akkor mi alapján számolják?


arra is gondoltam hogy esetleg a melegvizet elzárom, viszont hiába zártam el, úgy láttam nem onnan megy a fűtéshez.


Ez életem első költözése/lakásbérlése, szóval elnézést ha hülyeséget kérdezek. A lakás tulajjal felvettem a kapcsolatot, de csak jövőhéten fogok tudni beszélni vele.


2023. okt. 9. 11:32
 1/4 mindentudó99 ***** válasza:
Az àtalány lènyege hogy minden hónapban ugyanannyit fizetsz
2023. okt. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát fogyaszthatok 5000000 L vizet, akkor 7ezret fogok fizetni? :D
2023. okt. 9. 17:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez úgy működik hogy a tulaj szerződést kötött a céggel aki a fűtésért felelős.

Ha fizetsz 15.000 forint altalanyt akkor annyit fizetsz, de azt hiába kapcsolod le, ugyanannyi lesz a fűtés (kivéve ha egyedi meros)

Aztán evvegen (fűtési szezon végén nálunk) jön egy összesítő számla, hogy mennyit kell még nekem fizetnem, vagy mennyit kell visszakapnom. Így működik.

2023. okt. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mindentudó99 ***** válasza:
#2 Hát hogyne.
2023. okt. 10. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!