Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyit csökkentettek a...

Mennyit csökkentettek a rezsiden a korszerűsítési lépések? Ablakcsere, födémszigetelés, homlokzati szigetelés?

Figyelt kérdés

Most olyan sorrendben haladunk, hogy előbb a födémre kerül 30 cm gyapot, majd ablakok és ajtók cseréje, végül a szigetelés.


Nagyon borsos, jó nagy levegő kell hozzá, de a rezsink az egekben. Mennyi csökkenést várhatok, ha most tényleg régi 20 éves ablakaim vannak, szigeteletlen vasbeton födémem, és 30 tégla a ház?


2023. okt. 10. 08:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%

Bemásolom egy az egyben az egyik korábbi válaszom:


110m2 lakóterület, emelet nincs, 4 klíma, padlás-falak-padló szigetelt, 3 retegű ablakok. Az előző fűtési szezonban 180 ezer Ft-ot fizettem villanyra.



Rokon: 80m2 vályog. A ház teljesen csupasz, semmi szigetelés. 1 rétegű viszonylag új ablakok, a szobákban homokágyon hajópadló vagy metlaki. 3 helyiség: 1 cserépkályha, 1 kandalló, 1 fűtetlen (csak az ajtó nyitva).


Idén vágott konyhakész tüzifa 8 erdei m3 fogyott. 500 ezer Ft. És reggelente nagyon nincs meleg.

2023. okt. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ez jó alap, mert nálunk is van 4 klíma meg egy kandalló. Kényelmi okok miatt a klímákat használjuk legtöbbet. 4 db gree comfort x van, + villanybojler+ mosógép, mikró, stb stb


Éves villanyunk 11000 kwh..viszont nyáron rendesen klímázunk is. H-tarifa nincs.


Most próbálok matekozni, hogy mi hogy érné meg a legjobban, mivel kezdjünk. Nyilván a H-tarifa mindenképp prioritás, mert a 70+ ft-on vett áram nem finom..


Ablakból nem tudom eldönteni hogy 2 vagy 3 üveges legyen-e, mennyit számítana? Árban sokat, kérdés, hogy az összrezsin is megtérülne-e..

2023. okt. 10. 09:14
 3/19 A kérdező kommentje:
ja, itt 120 az alapterület, szóva nagyon hasonló, viszont tetőtéri lakás (kétszintes ház, a szintek 1-1 külön lakás, mi vagyunk fent, de nem klasszikus tetőtéri, mert mindenhol megvan a belmagasság, nem tető alatt lakunk, magasak a térdfalak, felettünk van szigeteletlen padlás.
2023. okt. 10. 09:15
 4/19 anonim ***** válasza:
Manapság csakis 3 rétegű éri meg. A ház is sokkal csendesebb lesz. Födém 30cm, homlokzat 15cm. Többet nem érdemes feltenni. Ha ezt megcsinálod, nagyjából lefelezed a rezsit. Nyáron is sokkal hűvösebb lesz. Én például alig klímáztam idén nyáron, 26 fokot tartottam egyszerű hajnali szellőztetéssel.
2023. okt. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Igen, nagyjából erre körvonalazódott a terv:


1. H-tarifa és szabványosítás

2. 30 cm gyapot a födémre

3. 3 réteges nyílászárók

4. 15 cm homlokzat

2023. okt. 10. 09:25
 6/19 A kérdező kommentje:
ja, és köszönöm szépen!
2023. okt. 10. 09:26
 7/19 A kérdező kommentje:

úristen, már írtam, nekem még reggel van.


Az a baj, hogy teljesen kezdek elveszi a részletekben, az árak szórnak mindenhol, az EON-nál alig tudok kiigazodni a H-tarifán, és a szigetelésnél se tudom hogy grafitos legyen-e.


Látok összehasonlító táblázatokat, nyilván össze tudom őket hasonlítani, de ez még önmagában nem segít a megtérülési idő kiszámolásában.


Nemrég vettük a házat, tehát van tanusitvány, F osztály, magyarán nagyon pazarló. Elvileg az ablak+szig+födém kombival CC lesz.

2023. okt. 10. 09:27
 8/19 anonim ***** válasza:

110 nm-es felújított kádárkocka. Előtte adatom nincs, mert 2 éve lakunk itt.

Szigetelt, műanyag nyílászárók vannak, a födém szigetelés nem az igazi, ezzel majd tervezünk foglalkozni. Hőszivattyúval fűtünk, de adott a gázkazán is. Napelemek miatt zömében az előbbit használjuk. A főzőlap gáz, minden egyéb villany nálunk, naponta megy a mosogatógép és 2 naponta a mosógép, télen a szárítógép is. Így az éves áram fogyasztásunk mindestől 5500-6000 kwh közötti.

Ritkán klímázunk nyáron, nem igazán van rá szükség.

Hidegebb estén, vagy átmeneti időszakban rásegítünk gázfűtéssel 2-3 órára, kicsit megdobja a hőérzetet, de a gázszámlánk elenyésző. Havi 3-4 ezer forint körüli átalány.

2023. okt. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! Ha ezt a 11000 kwh-t le tudnám vinni közel a felére, elmondhatatlanul boldog lennék!
2023. okt. 10. 10:37
 10/19 anonim ***** válasza:

Nekünk is brutál a gázunk,általány 80 ezer havonta,

ablakokat cseréltük,kockaház,114m2-es,50cm-es vályogfalak.

illetve a nappali új, hozzáépített rész az tégla.

Valamivel jobb lett az új ablakok miatt,de sajnos azt kell mondjam

nem számottevő.

Most köttetjük be a H tarifát,de lehet hogy inkább új fűtési

rendszert kellett volna ki építeni. Most klímával próbálunk

rá segíteni,hogy ne legyen olyan sok a gáz.

De nem hiszem hogy nagyon meg fog látszani,és klímával nem lehet

téli hónapokban ki fűteni egy családi házat.

Szerintem a külső szigetelés az ami sokat számít,csak az horribilis.

Nekünk is alsó hangon 5 milla lenne legalább.

Kellene itt minden,jó tető,födém,szigetelés,nyílászárók,

és gazdaságos fűtési rendszer,na azzal már nagyon sokat lehetne spórolni.

Csak sajnos mi sem tudjuk ezt elő teremteni két gyerek mellett,

pont abban a korban vannak,hogy rengeteg a kiadás rájuk.

8-as, mennyibe került nektek a komplett hőszivattyús rendszer?

Jó komfort érzetet ad? Na,ekkora gáz számlánk lenne,

biztos be fonnám a hajam,örömömben.

2023. okt. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!