Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gravitációs rendszerű vegyestü...

Gravitációs rendszerű vegyestüzelésű kazános fűtés kiépítése manapság mennyire gyakori?

Figyelt kérdés

Mint új fűtési rendszer, teljes házfelújítás során, radiátorokkal.

Megéri?

Van még egyáltalán szakember, aki ért ennek a szakszerű kivitelezéséhez?



2023. okt. 15. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Minden szaki meg tudja csinálni, nem ördöngősség, de nem tudom újonnan csinálnak-e. .
2023. okt. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Manapság szerintem már szivattyú nélkül nem csinálnak ilyent. Az én házamban eredetileg az volt mikor építették, de ehhez megfelelőlen elég vastag csövezés is kell, ami mai viszonlatban csak növeli a költségeket, ha jól tudom 3/4"-osak voltam minimum. Én felújítás során kicseréltem vékonyabb rézcsövekre, viszont itt már gravitációsan nehezen indul meg a keringés. gyakorlatban ez annyit jelent, hogy a 2 szintes házamban, mikor nem indult el a szivattyú, akkor csak az emeleten kezdtek el melegedni a radiátorok, annyira nehezen és lassan akart megindulni gravitációsan a víz. Szóval egy keringetőszivatyún, és egy csőtermosztáton nincs értelme spórolni.
2023. okt. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Az ilyen gravitáció rendszerű fűtésnek borzasztó nagy a tehetetlensége és ezért minden elemét ehhez méretezték. Öntöttvas radiátorok bazi vastag csövek. Amikor megraktad a kazánt és beindult akkor gatyára lehetett vetkőzni aztán meg éjszaka kihült az egész vagy akkor is le kellett járni a kazánhoz hogy ne aludjon ki a tűz.

Nem energiahatékony megoldás.

2023. okt. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
#3 Dehogy hült ki éjjel! Eleve nagyobb mennyiségű víz volt a rendszerben, ezt pótolják most a puffertartályokkal, illetve éjjel mindig jól megpakoltuk a kazánt, és csak egy kis legrést hagytunk, így éjjel szép lassan égett a tűz, reggelre pedig maradt parázs is. Hetekig nem kellett újra begyújtani,csak rakni a kazánt.
2023. okt. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy előnye van: nem kell hozzá áram. Na de az általában van. Egyébként nálam is az van, kicsit megbonyolítva.
2023. okt. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

#4

Hát én akivel eddig beszéltem mindenki azt mesélte hogy télen vacogva szálltak ki a takaró alól reggel. Amikor megvettem a házam ahol ilyen fűtés volt azzal kezdtem hogy kidobtam az egészet. Nem fogok sem fagyoskodni sem folyamatosan a kazánhoz rohangálni a 21. században.

2023. okt. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
#6 Én meg egy ilyenben nőttem fel. Vegyestüzelésüvel tudni kell fűteni, és nem azon fog múlni, hogy van-e szivattyú a rendszerben vagy sem. Ráadásul akkoriban, a 70-es,80-as években a szigetelés is ismeretlen fogalom volt.
2023. okt. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#6: Ott valami egyéb baj volt, olyanban nőttem fel én is, szigeteletlen kádár-kocka gravitációssal, sose volt ilyen gond. Egyébként most is abban lakok, csak már gázkazánt használok meg hozzá lett csapva egy cirko, minden más maradt.
2023. okt. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokszorosa lesz az ára az 5 rétegű csövezéshez képest, ráadásul hegesztéssel egy komplett ház simán 2 hetes munka lesz, 2 nap helyett.
2023. okt. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van, drága a vascső, drága a szakember. Nagyon nem mindegy, hogy 2 nap alatt összerakja présidomokkal a rendszert vagy 2 hétig hegesztgeti. A munkabért te fizeted.


Azon túlmenően se a kazánokra, se a radiátorokra nem adnak garanciát amennyiben nyitott rendszerben használod.


És akkor még arról nem beszéltünk, hogy nagyon nehéz a gravitációs rendszerben a ház hőmérsékletét szabályozni.

2023. okt. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!