Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Anyukák ti is érzitek az...

Anyukák ti is érzitek az infláció nehézségeit? A kötelező számlák befizetése után mennyi pénzetek marad megélhetésre? Hány fős a család?

Figyelt kérdés

#infláció #megélhetés #drágulás #Mennyi pénzetek marad megélhetésre #Mennyi a jövedelem #Mennyi a kiadás
2023. okt. 17. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Érezzük, persze. Igyekszünk annyit dolgozni, hogy ne kelljen durván számolgatni, több-kevesebb sikerrel.
2023. okt. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Mi jó fizetést kapunk, mégis annyi mindenre kell költeni, hogy kezdjük komolyabban megérezni a dolgokat.

Marad pénz azért szerencsére. De mi Ausztriába ingázunk, magyar fizetéssel nem tudom mi lenne velünk. 4 fős család vagyunk.

2023. okt. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
81%
Persze. Ma is 41 ezret költöttem a boltban és csak pár napi ennivalót vettem meg egy két apróságot. Nekünk kb 350-400 ezer marad számlák után, de mindig van mire költeni. 4 fős család vagyunk.
2023. okt. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%

Nagyon is. Sajnos. Soha előtte nem volt ilyen, hogy a boltba nézegetnem keljen mit és mennyiért veszek.

A számlák után 800ezer marad, de ebből még lejönnek a gyerek fix költségei és máris csak 500-520 ezer marad. Igen necces egy hónapra.

2 felnőtt, egy 12 éves gyerek.

2023. okt. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Nyilván, bár szerencsére még kijövünk, de nem tudunk már annyit félretenni, pedig hàzfelújításra kell, illetve pár év múlva új autóra, nem tudom, ezekből mi lesz.


De mi azért elég spórolósan élünk, én főzök, van kis veteményesünk, turiban vásárolunk (nyilván nem cipőre gondolok, abból újat kapnak).


Ja, plusz cseden vagyok és az stresszel a legjobban, hogy nem tudom, vissza tudok-e menni a céghez dolgozni... Egyébként 4 fős család, 2,5 éves és 5 hós baba.


Ha lejár a csed, és a gyed jön, összesen kb. 490 ezer lesz a bevételünk. Most nem fizetünk hitelt (6 millió babaváró maradt), a rezsi+net+telefonelőfizu havi 50 ezer, tankolás havi 35 ezer, kaja havi 120 ezer, a gyerekeknek pelenka, popsitörlő, egy kis ruha, ez-az átlag mondjuk havi 15 ezer (amúgy mosható pelenkázunk főleg), ez a nagyon alap, kötelező kiadás, havi 220 ezer. Ja, plusz 1 évben egyszer jön ugye az adókedvezmény, ez 2 gyerekre már majdnem 500 ezer lesz, de ez is megy a megtakarításukba.


De nyilván minden hónapban jön még valami "kötelező extra", havi 20 megy a gyerekeknek megtakarításba, egyik hónapban kell pl. a kötelezőt fizetni a kocsira, másik hónapban cipőt+overált venni a nagynak, vagy gyógyszer kell néha, a lényeg, plusz minden hónapban költünk egy keveset a házra-kertre, most pl. fát és virágokat vettünk, következő hónapban mulcsot, aztán a karácsony jön.... A vége, hogy kb. havi 350 ezer körül költünk, igyekszünk itt meghúzni a határt.


Szóval, havi 130-150-et félreteszünk, ami soknak hangzik, csak mikor 2,5 milliót kell valamire kifizetni a házfelújításnál vagy 3-4 milliót összegyűjteni kocsira, mindjárt nem olyan sok :D


De a célunk, hogy a hàz be legyen fejezve 2 éven belül, mert ha a gyerekek közösségbe mennek, nyilván több lesz a kiadás.

2023. okt. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Megerezzuk. Egyelore, ha nincs semmi extra kiadas (ebben a honapban meretvaltas ruhaban, plusz az oszi-teli ruhak beszerzese, jovohonapban pl. butorcsere lesz a gyerekszobaban, utana nyilvan karacsony), akkor 150.000 korul tudunk felretenni. Ha van extra, az altalaban abbol megy.
2023. okt. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

Érezzük, meg mindig annyi plusz kiadás van. Éves lakásbiztosítás, új gumiszett az autóra ebben a hónapban, kocsijavítás múlt hónapban, jön a karácsony, stb mindig jön minden hónapban valami nagy tétel..

Ha kifizetjük a lakáshitelt, a rezsit, a gyerek ovis dolgait, akkor marad 750.000 ft körül egy hónapban, ebből még kaja kb 150-200 közt lehet, és tényleg mindig van valami nagy kiadás is, így kb 500e körül tudunk félretenni. Egy 4 éves gyerek van és egy 4 éves nagy kutya 🐶 :D

Most mintha kicsit mennének le az árak, tegnap voltam vásárolni, és pár dolog is olcsóbb volt mint eddig vettem, de így is drága minden. Mi pl tankolni alig tankolunk, azt nagyon visszavágtuk, sokat bicajozunk, én munkába is azzal járok. Nyilván ez akkor opció, ha közel van a munkahely. Cigi kávé soha, a férjem Red Bullozott sokat, de leszokott róla pár hónapja, igaz inkább az eü. oldala miatt inkább.

2023. okt. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Így hogy még gyeden vagyok nagyon megérezzük. Félre tenni nem sikerül már. Örülök ha nem nullára jövök ki a hó végén a saját számlámmal.

Abban reménykedek ha megy bölcsibe a kicsi és visszamehetek dolgozni akkor jobb lesz.

2023. okt. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jó bevételünk van, már dolgozom gyed mellett, de aki nem érzi ezt meg, az szerintem hazudik. Lehet csak azon jobbik esetben, hogy kevesebb jut a megtakarításba, de aki lát és jár bevásárolni, az szerintem mindenképpen érzi.

Szerencsére nem éltünk nagy lábon sosem a bevételeink ellenére, így nem kell lemondanunk semmiről, de sokszor van az, hogy megvennék valami terméket, ami nem létszükség, de meglátom az árát, kiráz a hideg és azt mondom, hogy ennyiért egyszerűen nem és kész. Szóval nagyon is érezzük, de szerencsére csak ezen.

2023. okt. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Érezzük, 3 fő, gáz, villany, kaja, anyagok, szakik minden drágább.
2023. okt. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!