Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miért lett ennyi a gázszámlám...

Miért lett ennyi a gázszámlám összege?

Figyelt kérdés

Augusztusban 16 m3 gázt diktáltam le, ez 2700 forintomba került.

Szeptemberben 32 m3-t, és erre kijött 11322 forint. Ez milyen matematikai egyenlettel jött ki vajon?



2023. okt. 19. 14:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

Átlépted a limitet?

Kérdezd meg a szolgáltatót.

2023. okt. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Dehogy. A tavalyi rezsicirkusz óta egy füzetben pontosan le van írva nekem, hogy havonta mennyi m3 gázt lehet használni, és mivel nem elsejétől diktálok, hanem 25-étől 25-ig, ezért napra pontosan is le van osztva, aztán minden hónapban matekozok, mint egy hülyegyerek, hogy ugye adott hónap 25 napja szorozva a havi/napi limittel (hülyén hangzik, de érted szerintem) Plusz előző hónap maradék napjai szorozva az előző hónap napi limitjével. Nem mentem túl soha egyik hónapban sem, hanem amikor kellett, akkor ki tudtam egészíteni fafűtéssel.

De ha jobban belegondolok, akkor már augusztus sem volt okés, hiszen 16 köb.-re nem egész 1700 forint lett volna, nem?


Vagy valamiről lemaradtam volna, és a rezsicsökkentett gáz köbmétere már nem 102 forint körül van?

2023. okt. 19. 14:43
 3/16 anonim ***** válasza:

Az MVM biztos a "jElLegGÖrBÉre" mutogatnak, de akkor sem jön ki a matek.


Vegyes profilban (tehát nem csak fűtés, de főzés és vízmelegítés is van a felhasználásában, tehát nyáron sem 0) a szeptemberi kedvezményes limit 37 m3. Az egésznek bele kellett volna férnie a limitesbe.


Amúgy ilyen-olyan alapdíjat, meg egyebet fizetünk a köbméterenkénti áron felül is, de ennyit nem.


Nyilván úgy vannak vele, hogy inkább korán túlszámláznak (1 millió fogyasztót 10 ezer Ft-tal lehúzni jót tesz a cashflownak), aztán majd jó fél-egy év múlva elszámolunk. Közben a pénzed náluk parkol, forintra pontosan elszámoltok, csak épp addigra a pénzed nem ér majd annyit se, mint ma.

2023. okt. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Igen-igen, tudom, hogy 37 a szeptemberi limit, csak úgy voltam vele hogy többször a havi limitnél felkerekítettem, pl. júliusban is 16.24-re diktáltam 17-et, mondom akkor most diktálok öttel kevesebbet, és úgy biztosan semmivel sem megyünk az éves keret fölé.


Őszintén, engem már az sem érdekel, ha tényleg ilyen aljas indokkal számolnak többet, aztán visszakapom, csak nem akarok úgy járni, hogy jövő héten ha lediktálok egy 100 m3 feletti összeget októberre, akkor majd kijöjjön egy akkora számla, amitől kihullik a hajam.

2023. okt. 19. 15:20
 5/16 A kérdező kommentje:
Mindenesetre még a következő diktálás előtt megpróbálom őket elérni, és magyarázatot kérni.
2023. okt. 19. 15:21
 6/16 Justinianus ***** válasza:

"De ha jobban belegondolok, akkor már augusztus sem volt okés, hiszen 16 köb.-re nem egész 1700 forint lett volna, nem?

Vagy valamiről lemaradtam volna, és a rezsicsökkentett gáz köbmétere már nem 102 forint körül van?"

De annyi, plusz 973 Ft a havi alapdíj.

2023. okt. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló, igazad van, megnéztem. Viszont a szeptemberi akkor sem stimmel, hiszen közel háromszorosa annak, aminek lennie kellett volna. Annak utána kell járnom.
2023. okt. 19. 17:19
 8/16 anonim ***** válasza:
Meleg volt idén a szeptember, így ott is csak 18 m3 körül adtak kedvezményt, a többi piaci áron ment. Az első olyan hónapban, amikor a limit alatt fogyasztasz, jóvá fogják írni a piaci áras részt.
2023. okt. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8-as válaszoló, ez komoly? Nem kellett volna erről tájékoztatni az embereket, vagy Te honnan tudod ezt? Meg ugye mi az, hogy meleg volt a szeptember, akkor kevesebbet adnak? Akkor azt a fennmaradót hozzácsapják egy hidegebb hónaphoz? Vagy ha nem akkor az éves 1729 m3, amit elvileg rezsicsökkentett áron kapna az ember, az kevesebb lesz, mert most meleg volt a szeptember? Ez azért így igen durva. Sokak szerint október első fele is meleg volt, akkor most is számíthatnk rá, hogy kitalálják, októberre kevesebb jár? Azért ez így marha jó lenne...
2023. okt. 20. 06:04
 10/16 anonim ***** válasza:

A tavalyi fogyasztásom több mint 200 m3-rel a limit alatt volt. Viszont tavasszal kaptam egy tízszeres számlát.

Az ügyfélszolgálattal sikerült tisztáznom, hogy ők tévedtek, törölték a számlát.

Rögtön átálltam átalányra.


2 hete volt az éves leolvasás. Most kaptam meg a számlát, 3000-rel több, mint amit átalányban fizettem.

2023. okt. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!