Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hőszivattyúsok! Ilyenkor...

Hőszivattyúsok! Ilyenkor hogyan fűtötök?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy +15 fok felett általában nem lehet fűteni hőszivattyúval, pl. egyszerűen úgy van beállítva, hogy nem fűti a puffer tartályt. Akkor ilyen átmeneti időszakban ezzel mivan? Hogy lehet vele ilyenkor fűteni?
2023. okt. 22. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
15 fölöt is tud a legtöbb füteni. Általában 40 fok körüladják fől.
2023. okt. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a klímám több mint 2 hete fűt, így nehezen hiszem el, hogy 15 fokig kénytelen vagy fagyoskodni.
2023. okt. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Úgy sejtem, hogy nem nem tud, hanem nem túl gazdaságos valószínű 15 fok felett ezzel fűteni pl. egy puffer esetén, hiszen akkor mondjuk 18-20 fokban (attól függ mi a beállított érték) is állandóan fűtögeti a puffert úgy, hogy lehet nincs is szükség a ház fűtésére.

No mindegy, rákérdezek majd, csak próbálok rájönni miért olyan ajánlatokat kaptam, amiben ez szerepel a gázfűtés megtartása mellett és reméltem, hogy vannak itt érintettek.

2023. okt. 23. 08:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Tudtommal inkább nagyobb hidegeknél lehet vele probléma.

Szomszédom már bőven fűtött 17 foknál a kisgyerek miatt.

2023. okt. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=nb9dG0NEQpU


26 perctől beszél valoszinű arról amit szeretnél a kérdezni.


Sokat segiteni ha le írnád mit szeretnél kérdezni. :D

2023. okt. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hol mindenhol olvasod ezt?


Akkor lenne baj a fűtéssel ha magasabb/megközelítené a kinti hőmérséklet azt amin a gáz ami a klímában van ki tud csapódni. De ez nem 15 fok környékén van, mert akkor max ennyire tudná fűteni bent a vizet ami adja neked a "meleget".


Inkább akkor szoktak bajban lenni ha kint túl hideg van, mert olyankor csökken a hatásfoka a rendszernek és simán eljuthatnak arra szintre, hogy kevesebb meleget tud a hőszivattyú elvonni kintről, mint amennyi áramot ehhez elhasznál. (de ilyen esetekre szokott fűtőszál beépítve lenni)

2023. okt. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!