Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A szolár rendszerünk évi kb....

A szolár rendszerünk évi kb. 1.200 kWh túltermelést biztosít, a jelenlegi elszámolási rendszerben nullszaldósak vagyunk. A túltermelést és a 2.523 kWh keretet hőszivattyús fűtéskiegészítésre szeretném használni. Érdemes?

Figyelt kérdés

2023. máj. 24. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Ha van egy kondenzációs gázkazánod, akkor a beruházásod a hőszivattyú élettartama alatt biztosan nem fog megtérülni! A zöld propaganda ezt a részt sosem említi. (Ez olyan mint a magyarország jobban teljesít... azért is 24% az infláció és 37,8% az élelmszer infláció)

Sőt, ha még most gondolkodsz a fütés választáson, a gázkazán és a hőszivattyú közötti felár sem fog megtérülni a hőszivattyú élettartama alatt!

Bár modják hogy a kazánra 5-6 év után sokat kell költeni, de 450000ért falraknak neked egy újat beüzemelve, míg kb ugyan ennyit bír a hőszivattyú kompresszora, aminek a cserélye 5-900000 ft közötti tétel egy kínai gépre. Egy 9kw-os Greere pl 820000 volt 2022.12-ben!


Eg gázkazán éves karbantartása 30-50000 ft, míg a hőszivattyúé 90-150000 ft!


A gázkazán papírozása telepítése ~400000 ft, újjab csere esetén már csak munkadíj lesz költségbe meg a 12000 ft-os kéményátvétel.

Hőszivattyú telepítése 700-1000000 közötti tétel, kinai van 700 körül, japán/német pedig millió körül.


Mivel az emberek akik a hőszvattyút választották vagy csak akarják, szinte biztosan nem vezették le tételesen a telepítési költégeit, üzemeltetési költségeit, éves karbantartását. És biztosan nem viszonyították egy kondenzációs kazánhoz.

2023. máj. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Miről váltanál? Mire használod most a "szolár" rendszert? Mennyi a teljes termelés?

Egyébként jogos, hogy a megtérülési ideje hosszú és az sem mindegy milyen rendszered van most. Radiátorokkal nem tud hatékonyan működni a hőszivattyú. A ház egyéb műszaki tulajdonságaira is gondolni kell, különben a jelenlegi környezetben az ember gatyája is rámegy. Olcsóbb volt télen gázzal fűteni, ha az elektromos áram nincs ingyen. A szaldót bármikor megszűntethetik, de a gáz árakat is emelhetik, szóval havi fenntartás (rezsi) szempontból kb. tippelgetni lehet hosszútávon melyik éri meg.

2023. máj. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Majatom ***** válasza:
Én se mertem belevágni, mert összeszámoltam azokat, amiket az 1-es írt, és én is arra jutottam, hogy nagyon hosszú a megtérülés. Pedig nekünk 4.000 kWh többlettermelésünk van egy évben, de ha mondjuk 4 év múlva eltörlik a szaldót a régi rendszereknél is, akkor soha nem térül meg.
2023. máj. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%

Mivel nem lehet tudni, hogy melyik éjjel nem tudnak majd aludni a honatyák és valamelyik reggelre kihoznak egy még újabb rendeletet amellyel rátesznek még egy lapáttal az országos "napelemes szivatásra", így annyit lehet tudni, hogy 4 Ft 90 fillérért veszik át a túltermelést.

Persze csak abban az esetben, ha nincs a környéken még néhány napelemes szomszéd, akiknek a hálózatba táplált többlettermelése miatt kioltják egymásét ami lekapcsolja az invertereket. Vagyis nulla visszatáplálás lesz.


Viszont van 2 jó hír is.

- Az egyik, hogy egyenlőre még nulla Ft a napelemes adó.

- A másik, hogy bármennyit fűthet mindenki a túltermelésével egész nyáron.

2023. máj. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az a baj kedves 4-es, hogy értem én a mondanivalód lényegét, de ahogy azt nem tudjuk a szaldó sorsa mi lesz, úgy semmi mást sem tudunk, vagyis eme kormányunknál arra sem lehet mérget venni, amit egyszer már leírtak, mert holnap valamelyik piros gatyát vesz fel az alváshoz és még mielőtt elaludna kidobja az agya, hogy hipp-hopp ötször annyiba kerül a gáz, mert háború, vagy afrikai szárazság, vagy klíma válság, vagy piros gatya, vagy tök mindegy, de így lesz, pont.

Ember legyen a talpán, aki erre tervezni tud és ez gáz.

2023. máj. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5.


4-es vagyok.

Annyit viszont tudni lehet, hogy az Uniónál sem 100-as mindenki.

Ráadásul mindenképpen a havi elszámolás bevezetését szorgalmazzák, és mivel elzárták a pénzcsapot, így nem nehéz rávenni a kormányunkat szinte bármire.

Az már csupán egy "apróság", hogy be szeretnék tiltani a gáztűzhelyeket, a gázkazánokat a hőszivattyúkat és újabban a gázzal működő klímákat is.

Na erre varjatok gombot és tervezzétek a jövőt....

2023. máj. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem: most éves szinten 0 a mennyiségi egyenleg vagy 1200 kWh túltermelésed van?
2023. máj. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem készüljetek úgy, hogy nem lesz szaldó, es a túltermelésért sem kaptok semmit, legfeljebb büntetést.

Én ezen az elven számolok, a hőszivattyú óriási buktának tűnik még szaldóval is, akkor is ha 10 éves élettartamot számolsz neki, de jó eséllyel nem fog annyit bírni.

2023. máj. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Ami várható, hogy a túltermelést nem lehet majd télen ingyenesen elfűteni. Arra viszont sokkalta nagyobb az esély, hogy megadóztatják a napelemeket és a hálózatba betáplált áramot.

Előbb-utóbb tudatosul majd az emberekben, hogy semmire sem fogják tudni használni a többletenergiájukat, és hiába rakatták tele a háztetőt milliókért napelemekkel.

2023. máj. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!