Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy rosszul szigetelt konvekto...

Egy rosszul szigetelt konvektorral fűtött 40 négyzetméteres lakásban mennyire könnyen lehet kifutni a rezsicsökkentett gázár keretből?

Figyelt kérdés
Sokat kell 5-ös felett, akár 7-esen is járatni a konvektort, hogy még legyen a 21-22 fok.

2023. nov. 7. 19:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Nézd meg a gázóraállást havonta és számold ki, mennyi köbmétert fogyasztottál. Érdemes havi leolvasással és diktálással fizetni, akkor könnyebb követni és megtervezni a fogyasztást. Érdemes hozzászokni egy-két fokkal alacsonyabb hőmérséklethez is, 19-20 fok általában elég. Jobban felöltözöl.
2023. nov. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot.
2023. nov. 7. 21:00
 3/15 A kérdező kommentje:
Home Office-ban dolgozom, kell a több fok.
2023. nov. 7. 21:00
 4/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz gond.


Én 8 cm szigetelésű 160 m2t fűtöttem 23 fokra, tavaly, és lett 1300 m3 fogyasztás (1700 valamennyi a limit)

2023. nov. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

7-esen?? Az nagyon vacak lakás lehet...

Sok praktika van arra, hogy hogyan lehet jobbá tenni az ilyen lakásban létezést.

én is laktam ilyen lakásban, úgyhogy tudom milyen amikor nem érezni a fűtést...

Van szoba? Van olyan kisebb rész ahol van konvektor? Ha van, akkor oda kuckózz be és csak azt fűtsd.

Az ablakokat ilyen szilikonos csíkkal szigeteld le! Nagyon sokat számít!!

[link]

Van olcsóbb is, nem kell a TESA márkát megvenni. Ezektől csendesebb is lesz a lakás.

A lényeg, hogy minden rést ajtón ablakon tömíts el amennyire csak lehet!

Rakj vastag szőnyeget a padlóra, szintén sokat segít a hőérzeten.

A bejárati ajtóra, meg az ablakokra is tegyél vastag függönyt ami lelóg a padlóig, ablakpárkányig. Ez is minél jobban simuljon oda a falhoz, hogy az ablakon bejövő hideg a függöny és az ablak között maradjon, ne "folyjon" be a szobába! Ha a falnál ülsz, akkor oda rakj minél vastagabb falvédőt!

2023. nov. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az is számít, mi minden megy gázzal a lakásban. Nekem csak egy gázkonvektor fogyaszt, az nem sok, tavaly sose lőttem fölé a limitnek. Igaz, nekem elég a 19-20 fok is, van, aki fázósabb.

Ha pl. gáztűzhely van, akkor azt lehet télen kevesebbet használni, ha veszel egy villanyrezsót és inkább azt használod.

2023. nov. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Megnéztem, hogy ebben a hónapban 44 köbméter ment el, ami a havi limitnek bőven alatta van, úgyhogy azt gondolom, hogy nem lesz gond, de jövő ilyenkorra valószínűleg kiköltözöm innen.
2023. nov. 8. 11:39
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

"Ha pl. gáztűzhely van, akkor azt lehet télen kevesebbet használni, ha veszel egy villanyrezsót és inkább azt használod."

Csak a villany még drágább, nem?...

nov. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%
8-as, igen, de ha megosztja a rezsit a villany-és a gázszámla közt, akkor egyiknél se fogja felüllőni a limitet. Valamint lehet többet étkezdében ebédelni, akkor se az áram meg a gáz fogy otthon. Ha megteheti, tartózkodjon kevesebbet otthon és akkor kevesebbet kell fűteni meg világítani.
nov. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

"Valamint lehet többet étkezdében ebédelni"

Az is drágább, mint otthon főzőcskézni... :)


Jó, szóval úgy kell spórolni, hogy többet kell költeni, és akkor majd kevesebbet fizet a gázért, viszont többet minden másért - na és akkor ott van, ahol a part szakad. :)

nov. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!