Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Rosszul mér a villanyóra?

Rosszul mér a villanyóra?

Figyelt kérdés
Új albérletbe költöztünk, a szomszéd lakóval közös a villanyóra mindkettőnknek külön almérője van. Mindkettőnknek borzalmasan sok a fogyasztása. Nekünk az előző albérletbe havi 210 kw volt a havi fogyasztás. Ugyanazzal a lakberendezéssel költöztünk át, a plusz az egy okos bojler ami havonta 130 kw- ot fogyaszt, és egy indukciós tűzhely ami 1-2 kw- ot fogyaszt óránként! Vettem fogyasztásmérő konnektort mindent lemértem.600 kw fogyasztást mutat az almérő havonta, és akárhogy mérek-számolok nem jön ki nekem. Felsorolom a fogyasztókat: hűtőszekrény A osztály napi 1.52 kw. Mosógép : 0,34 kw /mosás. Egy héten kb 3-4 mosás. Tv-számítógép egyben mértem egy havi fogyasztása 63kw. Mindenhol ledes izzók vannak egy db. 6.5w, 8db. Csak sötétedés után kb 2 óra naponta. Mikro reggel kb 5 perc, vizforralo reggelente kb 5 perc. Ennyi. Mit tegyek ? Hogy létezik ez?Tényleg nem értem. A tulajnak szóltunk és mondta hogy hív villanyszerelőt, de soha nem ér ide… Én hívnék de van egy masik lakás ami le van zárva és oda nem tudna bemenni ugyanezen az áram körön de párom mondta hogy járt ott többször is és nem látott semmit.

nov. 18. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

"közös a villanyóra mindkettőnknek külön almérője van"


2 almérő fogyasztása egyezik a közös fogyasztásmérővel?


A Wifi Router fogyasztása 7 kW havonta nálam, ha nem használom...


Milyen fűtés van? Sima ventilátoros hősugárzó is fogyaszthat óránként 2 kW-ot...

nov. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A wifi routert nem írtam de együtt mértem a pc-vel és a tv-vel. Gázzal fűtünk. Egyezik a fő villanyórával.
nov. 18. 13:51
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

" 0,34 kw /mosás"

Naaaa. Jó lesz az 1-1,5 kw-nek is. Persze akkor is rengeteg a 600 kw havonta.

"A Wifi Router fogyasztása 7 kW havonta nálam, ha nem használom..."

Az meg hogy???


Mindenesetre ez a közös dolog sosem jó, elsősorban itt látom a gondot. Másodsorban lehet, hogy régiek a vezetékek, vagy valahol valami gubanc van, ott is eltud menni rengeteg áram. Harmadkörben nézetném meg a villanyórát is.

nov. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Első nekifutásra, szüntess meg minden fogyasztást,húzzál ki mindent, ès nèzd meg mit mèr vagy mèr e az órád. Max a tűzhelyt nem tudod lekötni.
nov. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A Wifi Router fogyasztása 7 kW havonta nálam, ha nem használom..."

Az meg hogy???


Ha éjszaka alszok, akkor is van 10-12 Watt fogyasztása óránként.

Szóval ha nem kapcsolom be a PC-t, így fogyaszt havonta 7kWattot.


Netezés közben 20-24 Wattot óránként...

nov. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"ha nem kapcsolom be a PC-t, így fogyaszt havonta 7kWattot."


áramtalanítás,

ha le van kapcsolva, akkor nem fogyaszt.

nov. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!