Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy jól szigetelt lakást...

Egy jól szigetelt lakást konvektorral is jól ki lehet fűteni a 140 köbméteres havi támogatott gázkereten belül?

Figyelt kérdés

nov. 24. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Na és mekkora lakást, milyen konvektorokkal, milyen hőmérsékletre, stb.?
nov. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk legyen 60 négyzetméter, két szoba, és 22 fok, valami régebbi FÉG konvektorral.
nov. 24. 21:49
 3/11 anonim ***** válasza:
22%

Nekem nem lenne jó, pedig én hideg vízbe fürdök.

A jól szigetelt 12 cm eps sel indul.


22 fokban mezítláb rövidnadrágban vagyok.

Az lehetetlen.

Nektek kell tudni, hogy mit bírtok ki.

De a konvektor kéményén szinte megy ki a meleg.

Plusz nem állítható a hőfok egyenletesre velük.

Egyik szobában kicsit melegebb lesz, utána a másikban már sokkal hidegebbnek érződik.

Ugye 1 konvektor őrlángja kb 150m3, ami ha van 4, már 600m3 1 évre ami a max fogyasztás kb fele.

nov. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

a keret nem havi, hanem éves.

legrosszabb esetben 7 hónapig fűtesz, szóval 240m3 a havi kereted. Tavasztól őszig el kell zárni a gázt, mert ahogy előttem is írták, az őrláng önmagában is sokat fogyaszt. És egy 1.5 szobásba is kell 3 konvektor.

Kis lakásra beleférhet a konvektor, de én még nem voltam olyan konvektoros lakásban, ahol jó volt a hőérzet.

nov. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egy őrláng napi fogyasztása 0,25-0,5 m3. Konvektornál inkább a kisebb érték. Havonta tehát maximum 15 m3, de inkább ennél jóval kevesebb. És még ez se megy veszendőbe, mert ad egy nagyon kicsi fűtést, valamint előfűti a rendszert, ami így az első percekben is jobb hatásfokkal működik.

Én 110 m2-es szigeteletlen háznál beleférek a keretbe, bár nem konvektorral, hanem valamivel gazdaságosabb, 40 éves cirkóval. Úgy, hogy még nyáron is megy az őrláng, mert ha eloltom, akkor el szokott piszkolódni és nem gyullad be, aztán a gáz árának háromszorosába kerül a szerelő ősszel.

nov. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

#5: a cirkódnak egy őrlángja van, egy 110m2 házba 6-8db konvektor kell. 6 őrláng napi 2-3m2 elfogyaszt, cserébe semmit nem fűt. Csak annyira jó, hogy ne hűste a szobát a parapetnyíláson keresztül.

A cirkó nem valamivel gazdaságosabb, hanem sokkal. A 40 éves is.

nov. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

Milyen észlények ...

1400m3 az éves keret ...

Ahogy a vízcsap se tud elkoszolódni, ha nem nyitod meg, úgy a cirkó se ...

Annyi, hogy fél percig nyomni kell a gombot, mint a gáztűzhelyen ... :D

Gondolom a szerelők ezért a trükkért 100ezreket elkértek :DDDDDDDD

És ennyi ésszel feljönnek ide kommentelni ...

nov. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7

Úristen, ekkora birkát.

Nem tudom, miért gondolod, hogy többet értesz hozzá, mint én. 40+ éve vannak őrlángos berendezéseim, és amit egyszerűbb, azt 12 éves korom óta én javítom. (És nem, nem robbantam fel egyszer sem.) De a cirkót jobban szét kell szedni a tisztításhoz, és meg tudnám ugyan csinálni, de ennek már inkább nem fogok neki.

Valószínűleg a parapeten befújó szél tömíti el az őrláng nyílását, beleszórja a lerakódott kormot, vagy nem tudom. De a lényeg, hogy azért kellett többször is szerelőt hívni, mert ezt bizony hiába nyomkodtam, meg hiába nyomkodta a szerelő is (nyilván rápróbált), nem működött, ameddig szét nem szedte az egészet, és át nem tisztította.

Mikor ideköltöztem, ez minden ősszel ismétlődött, azóta nem oltom el. És a hiba azóta se jött elő. Mikor esetleg a szél elfújja az őrlángot, akkor is könnyű újragyújtani, csak hosszú leállás esetén volt gond. És mivel az átalányom most sincs 15 E, a sok fűtés és főzés ellenére se, ezért bekapcsolva hagyom arra a pár nyári hónapra is. Amúgy is csak május végétől szeptember végéig lenne kikapcsolva. A gyakorlatban kb. 4-5 E Ft értékű gáz fogy ez idő alatt. A szerelő ennyiért legfeljebb a kapuig jön, köszön és elveszi a pénzt, de a munka már nem fér bele az összegbe.


6

Igen, de a kérdésben egy lakásról van szó, 2 konvektorral. (Vagy legalábbis úgy értelmezem, hogy csak a szobákban fűt a kérdező.) Csak ehhez írtam adaléknak, hogy én a szigeteletlen házat is kifűtöm limit alatt.

nov. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én konvektoros 55m2 es lakásban lakom.A tévhitekkel ellentétben az őrláng is melegít nem is keveset.Ha bejönnek a hidegebb napok, csak bekapcsolom a konvekorokat és leteketem 0ra, ezzel már jó langyos az egész konvekoror burkolata, a hőcserélő pedig elég meleg.Ez egy fűtés temperálásra elég, ha közbenső a lakás és nincs nagy hideg fala, nálam így van, a 21-22fok tartható, ilyenkor kb 4-5000e a havi gázfogyasztás, mert az őrláng télen végig megy,tavasszal nyáron nyílván nem.Ha jönnek a kemény mínuszok akkor 3-4es fokozatra szoktam állítani, ilyenkor a főégő be-ki kapcsol aztól függően, hogy mennyire hűl le a szoba.Az állandó hőmérsékletet tökéletesen lehet tartani vele, nem tudom másoknak hogy nem sikerül.Házba tuti nem tennék konvektort, mert pazarol, oda kazán jobb választást, viszont lakásba a csekély fűtési igény miatt sztm tökéletes.Nekem a leghidegebb téli hónapokban sincs 10-15e több a gázszámla, tavaly az enyhe tél miatt arra a pár hónapra is csak 6-7e fizettem, tavasszal ,nyáron meg teljesen ki van kapcsolva az őrláng se megy, mert sokat melegítene az is.
nov. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9: ez igaz is lehet, ha alattad olyan lakik, aki 25-30 fokot tart a lakásban, így van egy klafa ingyenes padlófűtésed
nov. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!