Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kezdő vagyok a gázcirkó...

Kezdő vagyok a gázcirkó tekintetében. Ki mit tanácsol a használatáról?

Figyelt kérdés
Vettem egy házat, 120nm,4 szoba. Gázcirkót építettem be, mindenki ezt ajánlotta bár már most kételkedem. Immergas a márkája. 7 radiátor van. A fogyasztásunk viszont horror lett az elmúlt hónapban. Tud valaki valami tanácsot adni, miként tudnám legjobban használni? Mindegyik radiátornál van keringés szabályozó szelep, illetve termosztát. Válaszokat előre is köszönöm.

nov. 29. 07:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

A házad adottságainak megfelelően állítsd be a thermosztátot.

Íme a segítség. Olvasd végig, figyelmesen.


[link]

nov. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt is olvasd el. Vannak benne hasznos gondolatok. Pl a bojler 65 fokos beállításáról.

nov. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Ezt is.

Mindegyikben megvannak a szakszerű szempontok.

Össze tudod rakni a házad saját jellegére.

[link]

nov. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Van hőszigetelés a házon?
nov. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Milyen ajtók ablakok vannak a házban?

Sok mindennek van jelentősége, a mennyezet is rengeteg hőt képes elnyelni, ha függönyök rálógnak a radiátorokra nehezíti a hőleadast stb.

nov. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Hány fok van a lakásban és az állandó ?
nov. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 mindentudó99 ***** válasza:
Kondenzációs? Milyen előre menő vízhőfok van?
nov. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Először is, köszi a hasznos infókat, elfogom olvasni. Válaszolván kérdéseidre. Talán itt a legnagyobb bibi, ugyanis nincs szigetelve, és alattunk egy óriási garázs pince van, a tetőtér pedig hatalmas. Beépíteni tervezték, de mi ezzel a lehetőséggel már nem éltünk. A tető palás de sajnos az sincsen a legjobb állapotban, azzal is kezdenem kell valamit. A nyílászárók részben cseréltek, 5 ablak és ugye plusz a bejárati ajtó, ebből 3 ablak cserélve és az ajtó is. Másik kettő még egyelőre a régi típusú azaz fa. 20 fokra állítjuk a termosztátot de érezhetően nehezen bír el vele... A kazán az kondenzációs kombi kazán, bár csak a fűtést szolgálja, a meleg vizet nem az állítja elő. A vizet 55 fokra melegíti. Volt hogy 65 fokra beállítottuk de letettübk róla. Abszolút laikus vagyok, de a szigetelés hiánya okozhat problémát... Igazság szerint nem is értem előző lakók hogyan csinálták, sosem volt szigetelve és a 80-as évek elején építették a házat. Annyiz tudok gázkazánjuk volt ami alulról a pincéből dolgozott, meg fával is tudtak tüzelni. Mi átálltunk erre de egyelőre nem sok siker, csak kétségbe esés.
nov. 29. 10:18
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

Ez nem kicsi lakás.Nem a m2 kell számolni hanem a lég m3 t.

Az egyik legjobb kazánotok van.60 felettire nem szabad állitani mert akkor már elveszti kondenzációs jellegét. 2 fokot még lehetne emelni.

Nem csak a radiátorok db száma,a nagyságuk is lényeges .

A fa tűzelés is sokat számított.

Ha van olyan helyíség ahol nem fontos annyira a meleg,a radiátorra termós elzárót kell szerelni.

nov. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Én csak ott fűtök, ahol ücsörgök, és a radiátorhoz ülök. Máskor és máshol nem fűtök.
nov. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!