Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ezt a klímát rá lehet kötni H...

Ezt a klímát rá lehet kötni H tarifára?

Figyelt kérdés

Két mérőóránk van, egy H tarifás a hőszivattyúnak, és egy sima a többi elektromos eszköznek. A simára van rákötve a klímánk is. Egy ismerősöm mondta, hogy ezt rá lehet kötni a H tarifás órára is legálisan. Ez igaz?


Ha számít, ilyen a klíma.

[link]


dec. 7. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Adott egy H-tarfás mérő órátok akkor már miért nem arra kötöttétek a klímát ?
dec. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Valamit magyarázott a klímás, hogy ő nem tudja oda bekötni, mert ahhoz villanyszerelői tudás kell, de nem értettem pontosan, úgy voltam vele, hogy majd foglalkozom vele később, csak most működjön valahogy, mert borzasztó meleg volt.
dec. 7. 15:42
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Ahhoz az kell de előtte kileheltet volna építeni mikor jön a klímás és csak ráköti utólag is rá lehet kötni a H-tarifánál nincs rákötési korlát .
dec. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt hittem, hogy a klímás be fogja tudni kötni oda. Akkor ezek szerint nem probléma, hogy nem megújuló energia a klíma. Azt hittem.
dec. 7. 15:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Kilehetett volna, de totálisan mindegy! Teljesen mindegy, hogy ki van építve, mire jön a klímás, vagy a klímás után jön a villanyszerelő, egyiknek se könnyebb!

Rálehet kötni, persze! Szerintem új fogyasztó belépését is jelezni kell a szolgáltató felé, de azért erre kérdezz rá a szolgáltatód ügyfélszolgálatán!

dec. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A mi klímásunk azt mondta, hogy gyakorlatilag már nem is igazán van forgalomban olyan klíma, ami ne felelne meg a H tarifához.

Arra azért figyeljetek, hogy a H tarifán van-e elég amper, hogy a már ott lévő fogyasztó mellett ezt is elbírja. Mondjuk a villanyszerelőnek ezt úgyis figyelnie kéne.

dec. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!