Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hőtárolós kályhát vagy infrapa...

Hőtárolós kályhát vagy infrapanelt vegyünk inkább?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Tudom hogy mindkettő sokat fogyaszt de csak árammal tudunk fűteni és a légkondi nem opció. 60nm lakás :(
dec. 19. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Én az elektromos fűtőpanelt választanám, pld. Nobo stb.
dec. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Panelnél rossz a hőérzet,ha elé állsz melegít mint a nap. Amúgy meg...
dec. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
bármmelyik jó, ha levegőáramlásos...ugyanis légáramlással lehet egyenletes melegérzetet elérni, és sokkal gazdaságosabb.
dec. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Nekünk régi hőtárolós villanykályháink vannak. Az a jó benne, hogy 5 perc alatt meleget lehet csinálni (átöltözés, gyerek pelenkázás, zuhanyzás előtt), tehát amúgy lehet pár fokkal hidegebb és felveszel egy vastagabb pulóvert. Okos termosztáttal az is megoldható, hogy felkelés előtt bemelegítse a szobát (én nem szeretek hidegben felkelni). Valamint ha átfagyva érsz haza, odaülsz a tövébe és fújatod magadra a meleget, gyorsan átmelegszel. Este is jól mellé lehet kuckózni egy könyvvel.


Hátránya, hogy zajos. Éjszaka is berezeg, zörög, míg felfűti magát. Viszonylag nagy helyet foglal.

dec. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az infrapanel lényege, hogy nem a levegőt melegíti hanem azt amit "bevilágít". Ahogy már írták azt melegíti ami előtte van, de azon kívül nem fűti a levegőt és ha arrébb lépsz ott már nem fűt téged.

Az infrapanel ott jó ahol helyileg akarsz melegebbet, pl. a tévé előtt a kanapén ülve. Akkor ha feletted van egy infrapanel jobb érzés lesz, nem kell betakarózni. De a lakást fűteni nem ideális.

dec. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is hőtárolós kályha van. A helyigénye tényleg nagy, de pont ez miatt van az az előnye, hogy ha épp nem fűt, akkor is meleg. Folyamatosan adja le a hőt, mindig állandó meleg van.

A zörgést ne úgy képzelt el ahogy 4-es leírta, hogy nem lehet mellette megmaradni. A fűtőbetétek ciceregnek kicsit, de ha karban van tartva, akkor teljes kussban működik.

Az aláfúvó ventillátornak van zaja, de azt ugye ki be kapcsolgatod a termosztáttal.

dec. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!