Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » H-tarifával tölthetek-e...

Esperes Károly kérdése:

H-tarifával tölthetek-e energiatároló akkubatteriát?

Figyelt kérdés

#H-tarifa #Akkubatteria
dec. 25. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Elvileg nem. Gyakorlatilag senki nem ellenőrzi.
dec. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha még igaz, amit 100 éve gimiben tanultam, a hálózati 230V-t egyenirányítani kell, ez megy töltőkábelen az akkuba. Az akku után u.a. elemek kellenek, mint egy energiatárolós napelem-rendszernél (inverter stb.). Lehet, hogy ez egy hülye ötlet?
dec. 25. 17:51
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

A H tarifa ugyanolyan elektromosság, mint a normál. Tehát nem kell okoskodni, a gyári töltők használhatók.


>Az akku után u.a. elemek kellenek, mint egy energiatárolós napelem-rendszernél (inverter stb.). Lehet, hogy ez egy hülye ötlet?

-Nem értem az ötletet: H tarifát A tarifára alakítani invererrel? Ez a lopásnak egy drága és túlbonyolított formája, ami miatt kb. nem is éri meg. Mindent hazsnálhatsz direkt a H tarifáról, akku meg inverter nélkül. Elvileg annyi ampert kapsz "H"-ra, amennyit a hőszivattyúd/klímád kér, így arról le kell mondanod...

dec. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

"a hálózati 230V-t egyenirányítani kell, ez megy töltőkábelen az akkuba"

Tényleg elég régen tanulhattad :D


"Mindent hazsnálhatsz direkt a H tarifáról"

Hát nem.

dec. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Meton ***** válasza:

2-es. Hát elég rossz nyomon vagy. Szerintem megoldható, de azt írja, hogy csak fűtésre használható. Ebbe belefér a hőszivattyú, villanybojler vagy bármi más fűtő egység, a keringető szivattyú és a kompresszor, valamint a megújuló energiaforrás, ami lehet napelem. Ezekre külön mérőóra kell, amit nem tudom, hogy oldanak meg, de a lényeg, hogy a háztartástól külön mér. Gondolom, ilyenkor ugrik a szaldó elszámolás is.

Az aksikhoz valóban egyenáram kell, de inkább ne nyúlj bele, ha nem értesz hozzá. Ez a napelemes rendszerhez tartozik és annak része a töltő is.

3-as, nem tudod A tarifára alakítani a H tarifát, mert ez lopás. De nem ezt kérdezték, hanem hogy lehet-e tölteni H tarifáról az aksikat. Mivel megújuló, ezért lehet. Más dolog a hatékonyság, viszont is ingyen áramról van szó, így a veszteség is másképp működik. Itt az akkukat nem hálózatról tölti, mert az értelmetlen lenne, hanem napelemről. Tényleg van 30-40% veszteség, de a nappal fel nem használt áramot használja, ami egyébként 100%-ban elveszne.

dec. 31. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!