Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miért fűtik annyira a panellak...

Miért fűtik annyira a panellakásokat?

Figyelt kérdés

Panelprogramos, szigetelt panellakásomban 27 fok van, mikor elég lenne 21 is. A lakóelepen már majdnem minden ház panelprogramos. Fűtési szezonban olyan meleg van, hogy pólóban kell lenni, hogy ne izzadjak le és folyton szellőztetni kell. Az összes radiátor 0-ra le van tekerve. Hiába mért fűtéses a lakás nem a fogyasztás alapján számláznak.Látom, hogy sok lakásban tárva nyitva az ablak a panellakótelepeken.

Miért pazarol így a távhőszolgáltató?



dec. 31. 12:53
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
20 Ne már ez nagyon durva. És ezt hívják munkának, hogy ennyire képesek a szervezésben?
jan. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Ahol egycsöves rendszer van. Az

- felmegy a legfelső szintre. Ő kapja a legmelegebb vizet

- onnét csorog lefelé. A földszinti kapja a legalacsonyabb hőfokú vizet.


Megoldás lehet, ha kérdező elcseréli földszinti lakásra otthonát!

Amennyiben továbbra is veri a víz. Szigeteléssel burkolhatja a csővezetéket!

jan. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
22# földszintire nem cserélném, mert még valaki besétál az ablakon. Nem mintha olyan egyszerű lenne lakásokat csereberélni.
jan. 2. 16:41
 24/26 anonim válasza:
100%
Nálunk egycsöves rendszer van, nem tudom szabályozni. Én is egy dolgot tudok tenni, egész nap szellőztetek. Nekem bőven elég lenne 20-21 fok, de nem tudok mit tenni. A levegőtlen lakást egyébként sem bírom, megfájdul tőle a fejem. Sokan mondták már, hogy nekem barlangban kéne élnem.
jan. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Kérdező !!!! Mi a franc bajod van a nyuggerekkel,ha ilyen idegbajos vagy,te megsem éred a nyugdijas kort és akkor nem lesz problémád !!!!Minél előbb költözz vidékre egy eldugott faluba és akkor nem kell ezekkel a dolgokkal foglalkozni !!!
jan. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
25# Neked mi bajod van? Hol írtam bármit is a nyugdíjasokról?
jan. 20. 15:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!