Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A befizetett számlákat meg...

A befizetett számlákat meg kell őrizni? Pl villany, víz

Figyelt kérdés
Posta icsekk alkalmazásban fizetem kb egy éve, eddig minden papírt félretettem, nem tudom ezeket meddig érdemes megőrizni? Szükséges e egyáltalán?
jan. 4. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Én 1 évig szoktam.
jan. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én kb. 3 évig szoktam őrizni
jan. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Én a papírt egyből kilököm, a tranzakciónak úgyis nyoma van a telefonomba meg a banknál.
jan. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a befizetésről szóló igazolást őrzöm meg minimum 1 évig, mert ha esetleg jönne egy felszólítás vagy valami hogy nem fizettem be, akkor tudjam mivel igazolni hogy márpedig be.

Én még 2 dolgot hagyományos csekkel szoktam befizetni a postán azokat megőrzöm. Amit online fizetek be annak nyoma van egyrészt a netbankomnál, másrészt mindig küldenek emailbe is igazolást, azt külön leszoktam menteni a PC-mre is egy mappába, illetve az email fiókomba is átlököm egy külön helyre, hogy inkább legyen több helyen ha bármi van.

jan. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Én úgy tudom, 5 évig kellene megtartani. Nekem évenként vannak ömlesztve, arra az esetre, ha valamit elő kellene keresni. Eddig 1x kellett (az aktuális évi szelvény volt).
jan. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért érdemes megtartanod egy ideig, hogy ha probléma, vita avn a szolgáltatóval akkor azt tudd igazolni, hogy te mit fizettél be.

Most viszont már van elektronikus számlarendszer és tudsz regisztrálni online. Ott meg tudod nézni hogy milyen óraállásod van, milyen számlád készült el korábban és mit fizettél már be. Az is elég ah időnként készítesz erről képernyőképet és lemented, hogy tudd ha esetleg valaki hozzápiszkált (nem lesz ilyen), mert az elektronikus felületen is megjelenik hogy már valamit fizettél vagy még nem.

Ettől függetlenül mi most is megtartjuk még a csekkjeinket egy ideig, segített amikor pl. év elején számlagondunk volt, hogy magunknak rendezzük mindent befizettük-e vagy volt ami elmaradt figyelmetlenségből. De végül az elektronikus felülettel tudtuk megnézni mi volt a hiba és azt tudtuk utána rendezni.

Azért jó ha elteszed a csekkeket egy időre mert össze tudod rendezni - ha szükséges vagy ha akarod - hogy hogyan változott a befizetésed havonta az összesre. Ha csak levonják átutalással vagy kidobod a csekket azonnal, akkor nem látod hogy együtt mennyi pénzed megy el a csekkes befizetni valókra, holott ez az a kiadás amivel elég sokat lehet megspórolni ha figyel rá az ember.

Egy barátnőmnek a férje kezelte ezek és a váláskor jött rá, hogy kb. havi 100 ezerrel többet fizettek ki mint ami szükséges lett volna, mert volt hogy több előfizetésüket párhuzamosan fizették, elfelejtette visszamondani a régit a férje amikor váltottak szolgáltatót, vagy olyan prémium csomagokat fizettek amire nem volt szükségük stb. Nem csak a rezsi tartozik ebbe a körbe de az internettől a biztosításig minden és jó néha összegezni a kiadásokat.

Amúgy mi is csak gyűjtjük, gyűjtjük éveken át, még külön se válogatjuk csak ha gond van és keresünk valamit. Ez inkább olyan "elfér még és nem baj ha megtartjuk" dolog inkább.

jan. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

25 évre visszamenőleg megvannak, elfér.

Egyszer vízdíjat keresték 8-10 évvel később, nem tartott sokáig, bemutattunk nekik,

oszt jónapot.

jan. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!