Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha lejár a vizora az uj kb....

Ha lejár a vizora az uj kb. mennyibe kerûl, ės mennyi idõ alatt szerelik fel? Gondolom azt a szolgáltato intėzi

Figyelt kérdés
jan. 12. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem tavaly nyár elején cseréltek társasházi ingatlanban 2 db mérőórát.

Két körös procedúra volt:

- jött a szerelő, akinek van erre tanúsítványa és kb 15 perces kemény melóért kifizettem 45 eFt-ot, az áfát csak akkor erőszakolta volna ki, ha szegénynek számlát kellett volna kiállítania (garanciajegyet adott).

- ezt követően ki kellett tölteni egy vízműves adatlapot, amit azért ezért a munkadíjért be is vitt a szolgáltatóhoz

- onnan 3 hónap múlvára kiesett egy blomba ellenőr (vízmű saját alkalmazottja) aki az 5 perces szemrevételezésért 18 eFt-ot számlázott ki, de azt nem neki kellett kp-ben fizetni, hanem hozzáíródott a számlához kb 1,5 hónap múlva.

Mindezt 8 évente és 2 nap szabadsággal lehet kivitelezni és már 60 eFt feletti áron… mondjuk az időt pont megtudtam megoldani, mert ilyen 9-15 óra között érkezünk jellegű a szolgáltatói hozzáállás sajnos a nagyképű alap, hogy te rostokoljál otthon és várd, hogy nagy kegyesen megérkezzenek…és nekem még szerencsém van, mert egyrészt rugalmas, részben HO-ban végezhető szellemi munkám is van, meg nálunk lehet a szabadság napokat felezni is, de sok családban még a szabadság is hozzá adható a számlához :(


Mindezt Budapestről írtam

jan. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Százhalombattán pár ezer forintot kellett fizetni néhány hete.

Nálunk (Fejér m.) nem kellett fizetni.

jan. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem kellett fizetni. BAZ. Plombaellenőr nem volt.
jan. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen vízóra.

Ha egy családi ház egyetlen, úgynevezett bekötési vízmérőjéről van szó, az területi vízművek tulajdona, így a karbantartás és a vízóracsere is az ő feladatuk, a költségek az ingatlan tulajdonosát terhelik. Ilyen fő vízórája a társasházaknak is van, ott a közös költségből fizetnek.

Ha egy társasház bekötési vízmérője utáni mellékvízmérőről beszélünk, az a lakás tulajdonosáé, és az ő felelőssége a csere, ami magánúton intézendő valamilyen csőszerelő szakember segítségével, de barkácsoló vénával megáldott fogyasztók megoldják maguknak, nem ördöngősség. Ha van rajta plomba amit le kell törni, azt pótolni szükséges. A cseréről, az új plomba számáról a félreértések elkerülése végett érdemes értesíteni a közös képviselőt/társasházkezelőt. Hogy ehhez ragaszkodnak-e, az társasház-függő, van ahol ügyet sem vetnek rá. Ha igen, olyan szerelőt válasszunk, aki rendelkezik hitelesítési jogosítvánnyal.

jan. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Társasházban 15 ezer volt szereléssel együtt.
jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10 perc alatt meg van és ingyenes.
jan. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
... csak be kell engedni a vízaknába a szerelőt.
jan. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!