Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyit fogyaszt egy villany...

Mennyit fogyaszt egy villany rezsó úgy értem mennyire dobja meg a villany számlát?

Figyelt kérdés
Nem állandóan használnám.egyedül vagyok és amúgy sem eszek olyan rengeteget, nem napi szinten használnám.
jan. 23. 17:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Heti 3-4alkalomra használnám rövid időre.
jan. 23. 17:32
 2/6 anonim ***** válasza:
Ki tudod számolni. Tegyük fel, hogy a teljesítménye 1 kW. Egy használat legyen 15 perc (negyed óra). Heti használat 1 óra, havi használat 4 óra. 1 kW * 4 h = 4 kWh. Ez kb. 150 forint.
jan. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem vész. Óránként számolj olyan 50-60Ft-ot, ha 1000W-os a rezsó. Ha főzől mondjuk 1 hónapban 40 órát akkor az kb + 2300Ft a villanyszámládhoz ami jön.

Szerintem a rezsó fog kipurcanni előbb, hiszen nem igazán arra van kitalálva hogy töltött káposztát főzz rajta órákig. Szerintem kb egy fél év sűrű használat és a cekász alkatrésze (1 izzó szál) tönkre megy,azaz elég,és a rezsó nem fog melegíteni.

jan. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3as nem bonyolult kajákat akarok rajta csinálni amit órákig kell főzni,gyors és egyszerü ételeket akarok késziteni. de köszönöm a válaszokat. :)
jan. 23. 18:20
 5/6 anonim ***** válasza:
akkor inkább mikrót, egy perc és megmelegszik
jan. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5ös és mit melegítsek a mikróban ha nincs kaja.ahoz előbb főzni is kell.
jan. 24. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!