Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gázkazánnal, vagy légkondival...

Gázkazánnal, vagy légkondival olcsóbb fűteni?

Figyelt kérdés

jan. 23. 18:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
72%
Több paramétertől is függ. Ha nincs nagyon hideg, akkor légkondival, ha meg hideg van és beleférsz a rezsicsökkentett keretbe, akkor gázzal.
jan. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 EKNagy válasza:
78%

Szigeteléssel olcsó fűteni, minden mással drága ;)


Mivel van kiépítési költség is és üzemeltetési költség is, a "megtérülés" szó is felmerül.


Sok függ attól, hogy mennyiért veszed a gázt és az áramot, egész más állami pályázatos napelemmel és piaci árú gázzal, mint dotált lakossági gázzal és piaci árú árammal fűteni - konkrét adatokkal gépészmérnök tud konkrét számokat mondani.


Ha lakosság vagy és már be van kötve a gáz és beleférsz a dotált gázárba és nincs napelemed, tipikusan a gáz az olcsóbb.


Egy jó fűtős klímával és H tarifával, ha egyszer már ki van építve és nincs nagyon hideg, elvileg olcsóbb fűteni, mint gázzal.


A klíma hatékonysága eléggé függ a klíma típusától és a külső hőmérséklettől, a gázzal fűtés hatékonysága pedig a technológiától (parapetes gázkazán vs. kondenzációs falfűtés).


A klíma zúg, ez nekem pl. komoly szempont a gáz mellett.

jan. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
63%

#12: A szigetelés nem fűtési mód. Attól nem lesz melegebb.

És igen, a klíma zúghat, de ennek mi köze az árhoz?


Aztán sokan emlegetik a kondenzációs kazánt. Nos az a legdrágább. Lehet, hogy hatékonyabb, mint a hagyományos, de sosem térül meg az ára, amibe a korszerűsítés kerül, rásdásul a karbantartási igénye is magasabb, mint a hagyományos gázkazáné, ami el is viszi a hatásfokból adódó előnyt.

jan. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Mi nem csináltunk semmit a fűtésünkkel, csupán szigeteltünk.

Azóta sokkal melegebb van ugyanabból a pénzből.

Mit ronthattunk el? 🤔😂

jan. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 kpepe1 válasza:
50%
Amelyiket tudod lopni :-)
jan. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Meton ***** válasza:
0%

Az teljesen biztos, hogy a klíma kiépítése jóval drágább, szóval akit ez zavar, bele se vágjon. Az üzemeltetése már más kérdés. Mondjuk ha 5 fok felett van a külső hőmérséklet, akkor a klíma elfogadhatóan gazdaságos, vagyis az áram lehet, hogy olcsóbb lesz a gáznál. Napelem azért kell, mert az áram ára a fogyasztástól függ, de csak szaldós elszámolással működik. Nem tudom, hogy ez működik-e még, vagy esetleg később lesz-e ilyen.

De felejtsük el a költségeket, a kényelemről beszéljünk. A gáz hőjének nagy része a szabadba távozik, de mivel olcsó, ez nem kell, hogy zavarjon. A klíma, vagy hőszivattyú csak annyi hőt termel, amennyire szükséged van, nem többet, vagyis nem termel olyan energiát, ami csak a szabadba megy. A gazdaságos működés miatt lehet olcsó üzemeltetni, de nagyon drága energiát használ. És hát a klíma kiépítése nem működik szigetelés nélkül. Mint írtam, minimális energiát termel, tehát ha gyenge a szigetelés, akkor biztosan fázni fogsz. Én hőszivattyút használok padlófűtéssel, a fűtéshez használt víz sokszor 30 fok fölé nem is megy. Nagyjából ennyire melegszik fel a Balaton vize nyáron, csak hogy legyen mihez hasonlítani. Persze nulla fok körül már sokkal melegebb víz kell, ami megdobja az áramszámlát. Lehet ilyenkor infra fűtést használni, ha kímélni akarod a klímát, de egyébként fogja bírni.

Én két dolgot szeretek a hőszivattyúban. Az egyik, hogy a lakást fűtöm, nem a környezetet. A kondenzációs kazán a szabadba sokkal több hőt ad le, mint ami a lakásban hasznosul. A kéményben 27 fokos a levegő, a lakásban meg 24, ezen érdemes lenne gondolkozni kicsit. Én nem a környezetet akarom fűteni. A másik, hogy nincs káros anyag. Jó, inkább a fából jön a káros anyag, de azért gáznál is van kéndioxid, csak nem tudom, mennyi. Ez eléggé mérgező, csak senkit sem érdekel. Ami a zajt illeti, a klímában valóban megy a ventillátor, de csak a levegőt keringeti. Engem zavar, ezért van padlófűtésem, de egyébként egészen halk, azért messze nem elviselhetetlen.

A klíma egyébként abban más a hőszivattyútól, hogy gáz van benne és nagyon kicsi a fűtőkör, emiatt gazdaságosabb, mert kevesebb a veszteség. Persze a levegőt melegíti, emiatt viszont több energiát kell előállítani, szóval szerintem közel egyformán gazdaságos mindkettő.

jan. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
53%

Az ne felejtsük el, az EU-ban be akarják tiltani a gázüzemű főtést, így jövőt tervezni ennek szempontjából sem árt. Természetesen, nem lehet előre látni, milyen technikai, gazdasági vonzatai leszenek ennek.

Osztom a véleményt, nagyan számít, milyen kiépített fűtési megoldás van az ingatlanban. Akinek gázfűtése van, amelyet csupán javítani, kicsit felújítani kell(ene), annak nemigen éri meg beruháznia más fajta megoldásba. Kivéve, ha nem a megtérülés, hanem a klímatudatosság (luxusa) a cél. Kényelmi szempontból a hűtő-fűtő rendszer a jobb választás.

(Esetünkben kombicirkó gázkazán van, amelyet elsőlegesen meleg vízhez és főtésnek használunk. Mellette régifajta (20 éves) hőszivattyús klíma van, melyet főtésre legfeljebb kinti -7 fokig lehet használni. De mivel nem H tarifás, így nem éri meg evvel fűteni. (nem fér el a H tarifás villanyóra, közel fél millióba fájna annak kialakítása) Teljes modernizálás, átalakítás sok millióba kerülne, így az soha nem térülne meg. Nem érdemes belevágni.)

jan. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#14: De gondolom továbbra is fűtötök, a szigetelés mellett is, nem a szigetelés fűt.
jan. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Meton ***** válasza:
Klímával fűteni hatékony, de magas lesz a villanyszámla, és nem tudni, milyen döntéseket fog hozni a kormány a jövőben. Ugyanakkor a függetlenség is megér valamennyi ráfordítást. Jöhet egy kormányváltás és dönthetnek úgy, hogy a piaci árat kell fizetni. Nem azt mondom, hogy mindenki rohanjon sziget üzemű napelemes rendszert kiépíteni, de megéri gondolkozni rajta. Youtube-on nemrég néztem egy sziget üzemet, amit 1.6 millióból valósítottak meg. Ez 20kW akku és 10 kW napelemes kapacitás, akár elég is lehet nagyon jól szigetelt ház esetén. Igaz, ez barkács megoldás, azért ilyen olcsó, de az ebay-en is lehet vásárolni, csak az kicsit drágább. Persze aki ilyet tervez, az a végén úgyis a legdrágább, legkényelmesebb megoldást választja, mert az a helyzet, hogy az is megéri. Azért akármibe is kerül, azért az jó, ha többé sem a fűtésre, sem a benzinre, sem az áramra nem kell költeni. Nem kell azt figyelni, mennyit emelkednek az árak. Egyébként meg ott az állami támogatás, nem kell, hogy minden drága legyen.
febr. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!