Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kondenzációs gázkazánnal...

Kondenzációs gázkazánnal milyen paraméterekkel fértek bele az "átlagfogyasztásba"?

Figyelt kérdés

Párom most milliós beruházást tervez kiépíttetni a gázfűtést mert szerinte úgy beleférnénk az átlagfogyasztásba, de már a vilannyal is felette vagyunk, szeretném hozzávetőlegesen kiszámolni, hogy a gázbekötéssel valóban jól fogunk járni?

100m2 tégla családi ház, 10cm oldalfali és 20 mennyezeti szigeteléssel, új nyílászárókkal, 2,5m belmagassággal, 7 radiátor és kb.70m2-n padlófűtéssel 21 fokot szoktunk átlagban tartani télen.

Tudom, hogy a pontos kalkulációhoz több adat kell, de kb.érdekelne hasonló típusú ház téli fűtés számlája!


2022. júl. 25. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Belefér. Nekem nagyobb a ház, több a radiátor - éjjel nem fűtök, az tény -, és beleférek. Szűken. 20-21 fok van. 14-15 ezer a csekk.
2022. júl. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez a beruházás több milliós lesz,mert alapról kell indulni.

Arra ne számíts ,hogy valaha is olcsóbb lesz. Csak évről évre drágább minden.A k.kazán takarékos,meg mindenhol lehet szabályozni a hőfokot is.

De maga a gázbekötés is növeli az ingatlan értékét .Nem semmi már ez sem manapság.

2022. júl. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szakember! Vannak külön szakemberek, akik különböző kalkulációkat tudnak csinálni erre vonatkozóan. Nem tudom mennyi lehet, de ha milliós felújításról beszélünk, akkor nem pár tízezer forintot kell sajnálni egy kalkulációtól, ami segít döntést hozni, meg persze a szakember is elmondja a saját véleményét.
2022. júl. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Elsőt felpontoztam ne pontozzátok le, a kérdésre válaszolt a saját tapasztalatait írta le. Kérdésem is lenne még, a vizet is a gázkazán csinálja?

Persze szakember jön. Párom is ért hozzá. Ismerőseink nagyobb házai gáz számlái is alátámasztják, hogy jó lesz. Csak itt olvastam ma több helyen hogy fölé mennek sokan. S mivel elég nagy befektetés próbálom jobban körüljárni a témát előzetesen is.

2022. júl. 25. 16:22
 5/5 mindentudó99 ***** válasza:

Könnyen fölé mehetsz mert azert vidéken vannak nagyobb házak is. Véleményem szerint szűken belefértek

De nem 24 fokkal. 21 kb 22 jó lehet. Nekem nincs szigetelés így a szüleim házát hozom példának. Az övék vagy 140m2. Régi de szintén korszerűsített ház . 24 fokkal nem fértek bele. Kb 250 m3 el túllépik a megengedettet

Pedig van vegyes kazán is. Néha rásegítettek.

2022. júl. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!