Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Anno volt ígéret (amikor...

Anno volt ígéret (amikor nagyon elszálltak a gáz árak) hogy az összes távhős társasházban (szóval nagyrészt a panelházakban) mérhető lesz a fűtés. Függetlenül attól hogy szigetelt e vagy sem. Van vmi info erről hogy ez a projekt hogy áll?

Figyelt kérdés
jan. 31. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Valahogyan most is mérik, szerintem a legkorszerűtlenebb társasház saját hőközpontjában is van hőmennyiségmérő készülék. A kérdés csak az összfogyasztás lakók közötti szétosztásának a módja.

A korszerűsítés azt jelenti többek között, hogy minden radiátorra egyéni költségosztó is kerül, ami segíti a valós fogyasztást kikalkulálni. Ennek megvalósítása a társasház feladata lenne, a közös költségből.

jan. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért jó az neketek, de most komolyan?

Olyan jól hangzik, hogy pl 50% támogatás stb. De én 1 évvel a napelem támogatás előtt olcsóbban rakattam fel kpból, mint állami támogatással 1 évvel később ugyan az került...

febr. 1. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1: az oké hogy a társasház feladata, én arra lettem vna kíváncsi, hogy hamár ezt az állam beígérte, akkor nincs e valami határidő, amíg a társasházaknak ezt KÖTELEZŐ kialakítania. közben találtam egy nem olyan régi cikket, eszerint még előkészület van, szóval semmi határidőt nem szabtak (maguknak) erre vonatkozólag, gondolom. Ergo lehet ez is egy nagy ígéret marad


[link]


a második válaszolónak is köszönöm, de isten bizony sehogy nem jövök rá ez hogy kapcsolódik a kérdésemhez..

febr. 2. 00:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Gondolom mivel a gázár azóta már rekordalacsony, így elfelejtették az ilyen terveiket.
febr. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2+

ok-okozati összefüggés miatt írtam. A hirtelen meginduló kereslet az egyedi hőmennyiség mérők után, az egegbe nyomják az árukat, az EV-k és a KFT.-k pedig vérszemet kapnak a még nagyobb bevétel miatt.

Az én konkrét pédám ft-ban, mert tényleg semmi köze a kérdéshez:

"Januárban induló vissza nem térítendő 66%-os intenzitású támogatás, maximum 5 millió forintig"

Az én rendszerem került 1,85 millióba, most ugyan ez 2,2 támogatással. És ugyan az a cég! 13 hónapja van meg.

pl2: a csok esete, 30 millió ingyen pénzt eltüntette az építő ipar. 2018-ban ennyiből telkestől bebútorozva felépült egy 90 m2-es ház, most az önerőre elég...

pl3: 2x csináltak 27% áfából 5%-ot, mind a kétszer telibe elnyelte az építő ipar. A 2. áfát én is megnyertem. A tételes árajánlatom 27%-al kevesebbe került mint 3 hónappal később 5%-al, a szerződés kötésekor...


Szinte biztos, hogy ha most nekiállnátok, olcsóbb lenne!

febr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
jaértem. Hát ez biztos így van, a gond csak az hogy egy társasházban én egyénileg nem jelenthetem be hogy felszereltem a radiátorra hőmennyiség mérő-költségmegosztó berendezést, és akkor holnaptól nekem eszerint számlázzanak. A közös képviselő munkája meg közelebb áll a semmihez mint a valamihez, szóval, ha nincs egy törvényben előírt dátum, hogy márpedig eddig az időpontig át kell állni, akkor ez veszett ügy..
febr. 2. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!