Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ez a villanyszámla soknak számít?

Ez a villanyszámla soknak számít?

Figyelt kérdés

10 ezer Ft körül szokott lenni. Melegvíz, fűtés gázzal megy. 40 nm-es albérletben lakunk ketten, régi bérlakásban.


Főzőlapos villanysütő, vízforraló, mikró, kisebb hűtő, régebbi mosógép (ami maga melegíti a vízet), porszívó, kisebb kenyérsütűgép. Kb. ezeket szoktuk használni. +laptopokat, tabletet, telefonokat használunk, töltünk.


Kicsit sokallom a villanyszámlát, a gáz is kb. 10 ezer körül szokott lenni.

Heti kb 2x használjük a sütőt, kb 2x mosunk. Sokat dolgozunk itthonról, laptoppal. A laptopok szinte mindig töltőn vannak és használjuk őket. Meg még a vízforralót is naponta többször használjuk.


Én egyébként a mosógépre gyanakszom, lehet az fogyaszt sokat.


A számlának egyébként nagyrésze rendszerhasználati díj, nem is maga az energia ára.



febr. 1. 11:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
4-5000 forint szokott lenni a számla, klíma nélkül. Kb az általad felsorolt gépeket használjuk, plusz mosogatógép, hajszárító, konyhai gépek, amik viszont nincsenek napi szinten használva (mixer, pirító, ilyesmik) mínusz elektromos sütő, kenyérsütő. A mosógép és a mosogató is magának melegíti a vizet. Takarékos izzók vannak mindenhol, jelenleg nem dolgozom, így többet használok mindenből. Mosni heti 2x szoktam, de akkor 3-4 adagot.
febr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni konnektorba dugahtó fogyasztásmérőt, több felét is, érdemes lenne vegyetek egyet. Pl kiderült, hogy a régi fajta kombinált hűtőnk 1,5 kwh-t fogyaszt kb 24 óra alatt, nyáron többet. A klíma meg rengeteget, azért is vettem alapul a tavasz tél ősz időszakát villanyszámla tekintetében.
febr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 50 négyzetméteren hétezer-valamennyi volt, de a legutóbbi elszámoláskor rá kellett fizetnem, és meg is emelték a havi átalányt, azt hiszem, szintén tízezer körüli lett. Amúgy nyilván nem számít, mekkora a lakás (kivéve ha a fűtés is elektromos), az számít, hány és milyen fogyasztó van, mennyit mennek. Ez 35 és 150 négyzetméten is megegyezhet.

Nekünk a sütő elektromos, de a főzőlap gáz. Heti kb. háromszor biztos használom a sütőt (van, hogy 5-ször is, ha külön sütök benne még egy sütőtököt vagy valami köretet), és mivel 2 gyerek van, lemegy 3-4 adag mosás hetente. Szerintem minden mosógép maga melegíti a vizet. A miénk egyéves, az előző 7 évesen ment tönkre, de szerintem az elmúlt 10 évben a mosógépek fogyasztása már nem változott olyan baromi nagyot, a legújabbhoz képest a 10 éves gép sem fogja ezrekkel emelni a számlát.

Van még egy hűtőnk, egy tévénk, ami sokat megy, egy asztali gép, ami szintén általában napi pár órát, és a melegvizet elektromos bojler állítja elő, ami éjszakai áramról működik. Kézzel mosogatunk.


Én a vízforralóra gyanakszom. Hacsak nem szoktatok a mikróban is gyakran sütni-főzni-grillezni valamit, ami hosszú ideig tart. Az használja a legtöbb energiát, ami melegít (mosó- és mosogatógépek felfűtése, sütő, mikró), ide tartozik a vízforraló is. Szerintem napi többszöri vízforralózás többet fogyaszt egy héten, mint heti 2 mosás. Talán a 2 laptop folyamatos töltése sem olyan nagy szám. De így sem fizettek duplaakkora számlát, mint a reális, szerintem maximum 2-3 ezerrel lehetne lefaragni, de a háromezer forintos lefaragáshoz már kényelmetlenül spórolósnak kell lenni. Amúgy igen, brutálisan nagy részben a rendszerhasználati díjakkal húzzák le az embert.

febr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Bogica0616 ***** válasza:
14%
A melegvízet bojler adja? 210 kw fogyaszt magában egy bojler.
febr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Ja, meg most nézem, a kenyérsütőgép!
febr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
0%

Wow, nálunk 160.000Ft volt a villanyszámla:"D

Mondjuk, halom gép van, meg elektromos fűtés. Durva árak vannak manapság.

febr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, anyósoméknak úgy van havi 5000-5500Ft a számlájuk, hogy alig használnak áramot. A légkondit csak akkor kapcsolják be ha mi átmegyünk, mosógépet nem szokott használni, csak centrifugát, naponta kimossa kézzel kettejük ruháit ami szennyes lett. Ritkán használja a sütőt, néha vasal, nincs számítógépük, nem használnak hősugárzót, napelemes a rádiójuk és este vagy tévéznek vagy a villanyt égetik, egyszerre nem megy a kettő.

A mi fogyasztásunkat nem tudom mellé tenni, napelemesek vagyunk, de előtte kb. havi 14-15 ezer volt a számlánk.

febr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 főre irodai munkával (alig vagyok otthon) kb 4-5 ezer az áram.
febr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

"A számlának egyébként nagyrésze rendszerhasználati díj, nem is maga az energia ára."



A rendszer használata, vezetékek használata nélkül elég nehéz a fogyasztóhoz eljuttatni az elektromos áramot...

:)

febr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%
59 nm-es panellakásban lakunk 2 felnőtt, 2 gyerek. A villamyszámlánk 2.500-3.000 Ft között mozog, úgy, hogy mindennap megy a mosógép (van, hogy 2-szer is) és szinte mindennap a mosogatógép is.
febr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!