Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kútvízzel megoldani a WC-öblít...

Kútvízzel megoldani a WC-öblítését az illegálisnak számít?

Figyelt kérdés
mert ugye a szennyvíz mennyiségét a vezetékes víz alapján számolják ki, de így a szennyvíz jóval több amit nem kell fizetni

febr. 17. 23:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
29%

Esetedben igen.


Akkor nem illegális, ha házi víztisztító rendszered van és nem engeded bele a hálózatba soha,


vagy


na most ezt őszintén mondom elfelejtettem hirtelen, de van még egy eset amikor nem lenne az.


VISZONT van egy jobb kérdésem:


HA én a csapvizet fullra főzésre, ivásra, kerti locsolásra (nem ipari méretekben) használom és a wc problémát nem a kommunális hálózattal oldom meg, valamint nem szokványos módon tisztálkodom (nem zuhany alatt és nem vegyszerekkel) és ruhát mosodában mosok, akkor MINEK fizetek ugyanannyi szennyvíz díjat???

febr. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
ez nem az én esetem és mi lenne az a másik?
febr. 18. 00:13
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Külön kell mérni a kütvizet és az alapján számlázzák a szenyvizet. A szolgátatotól füg hogy pontosan mik az előírások és mi engedélyezet.
febr. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Mennyien hasznalnak kuti vizet wc öblitesre, mosó+mosogató -géphez mert ugye igy olcsobb es csak te ragodsz ezen.
febr. 18. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nem lehetne, de senkit nem érdekel, nekem is úgy van. Nem fognak házkutatást tartani. Az olyan esetekre már odafigyelnek, ha rá vannak kötve a szennyvízre, laknak a házban 4-en, vízfogyasztás meg 0. Ott ugye nyilván kúti vizet használnak és vagy mérőórát szereltetnek fel, vagy átalányt kell fizetni.
febr. 18. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Salx Narval ***** válasza:
91%
Törvénytisztelő ember vagyok de ennyit simán elviselne a lelki ismeretem mint ahogy az esővízgyűjtők használatát is hasonló célzattal. A fizetett csatornadíjba belefér ennyi, nem aggódnék egy percig sem a helyedben.
febr. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, annak számít. Ahogy írták is, külön vízórával szokták ezt megoldani ott, ahol ez szigorúan van véve.

Ha nem adott ehhez minden, jobb kérdés talán inkább az, hogy egyáltalán megéri-e ezt kiépíteni? Ha számolunk egy átlagos 3 tagú családdal, akkor havi szinten a WC lehúzásra kb. 3 köbméter vizet használtok el. Ezzel havi szinten lehetne spórolni 650 Ft-ot, csak hogy ehhez szükséges egy kútszivattyú, egy házivízmű, aminek van fogyasztása (vill. fogyasztása), ez kb. havi szinten csak erre a mutatványra elfogyaszt 80 Ft-ot, tehát valójában spóroltál 570 Ft-ot. Ha nincs kiépítve a WC-hez egy külön megtáplálás, ami a kútivízhez van bekötve, akkor annak költségétől függ, hogy megéri-e egyáltalán gondolkodni ebben, mert ha az nem kerül többe, csak mondjuk 100 ezer forintba, már 15 év, mire egyáltalán megtérül a beruházás. Persze ha leöntöd vödörrel, akkor tényleg spóroltál havonta 570 forintot, de nem vagyunk ugyan egyformák, én havi 570 forintért biztos nem vödrözném a vizet a WC-be.

febr. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván lehet,haladók a mosógép oblítő vizével öntik le a wc-t.

Vagy esővizet gyűjtenek,tehát a kút víz simán mehet bele.

febr. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
#8 Ja, hát attól függ, hogy ki hogy nevezi el őket, én pl. nem haladóknak, hanem hibbantaknak. Én úgy látom, hogy a WC-t leöntögetők, más vízzel öblítők stb. stb. egy ugyanolyan érthetetlen mégis relatíve gyakori fétish, mint szexben a lábfétish. Hogy úgy vannak-vannak, de nem érted őket. Valaki a pénzre izgul, az hozza izgalomba (nem szexuális értelemben nyilván), és izgalomba jön attól, ha spórolt a budin havi 600-at és ebbe az egész családját belekényszeríti. Mert itt szó nem lehet nyomorról! Nyomorba a kerti budira járnak az emberek és mosni a közösségi házban szoktak vagy kézzel mosnak, a vizet meg a közkútról hordják. Egy olyan ember nincs, akinek fizetés/nyugdíj előtti utolsó nap (itt már egy személyről beszélünk, ezért az általam számolt összeget osztjuk 3-mal) 200 forint bármiből is kihúzná. Egy kenyér árát nem spórolja meg azzal, ha a seggét egy olyan fajanszra kell letegye minden egyes nap, amiben a mosógép vize van vagy az a kádvize, amiben a leázott bőre és mocska úszkál.
febr. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szabálytalan, de senki nem fogja ellenőrizni.

A szolgáltatónak az a fontos, hogy te amennyi bement víz annak megfelelően fizess csatorna díjat is, ha pedig locsolásra vagy másra használod a bemenő vizet akkor lehet kerti vízmérő órád és nem kell utána csatorna díjat fizetned.

Ahogy írták, ennek a beruházásnak költsége van. A költség nagyon sokára fog megtérülni és kényelmetlen is. A kútvizet hogy juttatod el a vécébe? Szivattyúzod? Akkor az áram kerül pénzedbe. Vagy beviszed vödörrel? Akkor neked nehezebb a dolgod.

Ha úgy gondolod, hogy neked ez jobb, akkor csináld, senki nem fog odafigyelni rá. Amit néznek, hogy az esővíz elvezető ne legyen bekötve a csatornába. Ezért mennek gyakran füstpatronokkal nézni a hálózatot, hol jön fel a házaknál a csatornarendszerbe tett füst. Mással nem foglalkoznak.

Valójában a magyar víztisztító rendszernek a minél hígabb szennyvíz a jó. Ezért nem lehet nálunk konyhamalacot sem használni, mert a konyhai maradék nem kerülhet a szennyvíz rendszerbe, nem tud megbirkózni vele a tisztító rendszer. A magyar vízművesek el is mondták amikor pár éve ment a németeknél a víztakarékossági kampány, hogy nálunk nem nyomják ezt a szöveget, mert árt a tisztító rendszernek ha kevés víz megy a csatornarendszerbe és nekik az a jobb ha több vizet engednek le az emberek.

febr. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!