Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ebben az esetben mi lesz a...

Ebben az esetben mi lesz a "sorsa" az évente esedékes gázóra-leolvasást követően kiállított éves elszámolószámlának?

Figyelt kérdés

A gázóra leolvasása március elején esedékes.

Február közepén elhunyt az a személy, akinek a nevén a gázóra van. (egyenesági rokon)

A szolgálató felé nem tudtuk jelenteni a halálesetet, mert a halotti anyakönyvi kivonat még nem készült el (ennek hiányában a szolgáltató hivatalosan nem tud tudomást venni a halálesetről).


Ha az éves számla kiállításra kerül, akkor az mire lesz alkalmas? Esetleg ezután át lehet íratni az órát úgy, hogy az éves ciklus lezártnak legyen tekinthető?

Feltételezem, hogy amint be tudjuk jelenteni a halálesetet hivatalosan is, a leolvasás után keletkezett számla már nem lesz érvényes. Ekkor hogyan zárják le az éves fogyasztási ciklust?

Olyat is olvastam, hogy az örökösnek -amennyiben a nevére veszi a szolgáltatást- az előző leolvasás időpontjáig (2023 március) visszamenőleg az összes részszámlát ki kell fizetnie, és az elhunyt személy befizetései pedig bekerülnek a hagyatékba. Ez elég rosszul hangzik, hiszen akkor az örökösnek egy egész évnyi gázszámlát kell egyszerre befizetnie, és csak jóval később jut hozzá a pénzéhez, ha egyáltalán sikerül érvényesítenie az igényét.

Mi ebből a kiút? (Ha van egyáltalán)

Gondolom, az se számít semmit, ha elmondom a dolgot a leolvasónak, hiszen őfelé sem tudom bizonyítani a halálesetet, a szükséges papír hiánya miatt (meg amúgy sem az ő hatásköre ezzel foglalkozni)



febr. 24. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyenkor leolvassák a gázszámlát, nem bíztos, hogy rá kell fizetni.

Én például visszakaptam pénzt.

De ha fizetni kell valamennyit, az örökösök fizessék ki.

febr. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A rokon fizette a számlákat? Gondolom igen, különben kikapcsolták volna. Akkor semmi gond nincs, nem kell visszamenőleg kifizetni semmit.

Semmi mást nem kell tenni mint a halottival (ha meglesz) átíratni a nevedre - vagy akire akarjátok az órát és kész. Amikor kiküldik a számlát akkor kifizetni, vagy ha visszatérítés van, akkor azt átvenni. Ha nem fog ott lakni senki egy darabig, akkor érdemes átállíttatni az ügyfelessel, hogy 0 fogyasztás lesz azon az órán és csak a rendelkezésre állási díjat fogják küldeni.

Ha meglesz a hagyatéki tárgyalás, utána a végzés birtokában át lehe iratni arra az órát aki örökölte az ingatlant. Addig fizessétek a számlákat. Vizet, villynt ugyanígy!

febr. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!