Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kikötheti-e a szolgáltató a...

Kikötheti-e a szolgáltató a vizet, ha szerinte szerződésszegést követtem el, mert megváltozott a fogyasztó személye, de szerintem meg nem?

Figyelt kérdés

Illetve kérdés, hogy alapvető jog-e az ivóvíz?

Nem irattam át a vízórát, mert szerintem nem változott meg a felhasználó személye, szerintük meg igen. Ez egy jogvita lesz, de kérdezem, hogy amíg a bíróság nem dönt, addig kiköthetik-e a vizet szerződésszegésre való hivatkozással?


márc. 10. 18:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem.

Vagy igen.

Hogyan vársz választ, ha titkolózol?

márc. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%

Valójában nincs a víznek gazdája a szolgáltató szerint így igen.Mert gondolom a számlát se fizeti senki.

Amennyiben lenne gazdája akkor a minimális víz járna.

márc. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

"szerintem nem változott meg a felhasználó személye, szerintük meg igen"

Mondjuk ez elég objektív körülmény kellene, hogy legyen. Nem értem, mi lehet a nézeteltérés oka.

márc. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

Elvileg ha valaki nem fizet, akkor a vízszolgáltatást erösen korlátozni lehet, elég, ha egy kevés víz csorgodál, ami az ivóvíz-szükségletet fedezi.


A többi meg, amit írtál érthetetlen, a szolgáltatót nem a fogyasztó neve érdekli, hanem hogy a szolgáltatást rendesen fizeti-e.


Másrészt teljesen érthetetlen, hogy ha a vízórát át kellene iratni, akkor miért nem változott volna a felhasználó - ezek szerint eddig más valaki nevére szól a szerzödés, aki nem te vagy, viszont te használod a vizet.

márc. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%

Van egy törvényünk és egy kormányrendeletünk, melyeket a kockázatok és mellékhatások megelőzése végett át kell nézni, mielőtt kardot rántunk a csata előtt.

2011. évi CCIX. törvény 58. § (1) * A víziközmű-szolgáltató a létfenntartási, a közegészségügyi és a katasztrófa-elhárítási vízigények teljesítése mellett a víziközmű-szolgáltatás korlátozása, illetve felfüggesztése körében az alábbi intézkedések megtételére jogosult:


a) a közüzemi ivóvíz-szolgáltatást külön berendezés beépítésével időben és mennyiségben korlátozhatja,


b) az átfolyó ivóvíz mennyiségét csökkentő szűkítőt helyezhet el

stb. stb.

Az idézet forrása: a 2011. évi CCIX. törvény a víziközmű-szolgáltatásról

[link]

Ha betesznek egy szűkítőt, akkor napi pár vödörnyi csurdogál majd. Mosógéppel mosni nem fogsz tudni, átfolyós cirkó sem fog beindulni, se fürdés se kézmosás, mosogatás is lavórban, mintha kempingeznél... kellemetlen. De vized lesz csekélyke, amíg a jogi csörte lezajlik.

18. részénél található a felhasználó személyében bekövetkező változás szabályozása, ez a 60. §.

Forrás: [link]

márc. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
Elnézést, kimaradt az előbb, hogy a 18. részt a 58/2013. (II. 27.) Korm. rendeletből idéztem be (a víziközmű-szolgáltatásról szóló 2011. évi CCIX. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról)
márc. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#2: A számlák fizetve vannak, nincs közműtartozás.
márc. 10. 19:48
 8/17 A kérdező kommentje:
#3: Az, hogy kiváltottam az adószámot és szerintük az adószámos magánszemély nem ugyanaz, aki előtte volt. (Szerintem meg igen...) Állítólag csak a magánszemélyeknek és a kisvállakozásoknak (10 főig) jár a lakossági tarifa, az adószámos magánszemélynek nem. Azt írják, hogy "lakossági felhasználó az a természetes személy felhasználó, aki nem jövedelemszerző gazdasági tevékenység keretében, saját háztartása, üdülő vagy hétvégi ház, garázs ellátása érdekében veszi igénybe a víziközmű szolgáltatást". Viszont én nem a vízzel végzek jövedelemszerző tevékenységet, nem a vizet adom el magasabb áron. Ezen az alapon az összes home officeban dolgozó is ide tartozhatna. Ráadásul így a saját fogyasztásom sem kaphatnám meg úgy, ahogy járna. Szóval ezt megtámadom a bíróságon, de kérdés, hogy amíg a per tart, korlátozhatják-e vagy elzárhatják-e a vizet.
márc. 10. 20:01
 9/17 anonim ***** válasza:
és változott a személy vagy nem?
márc. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#9. A személy nem változott, ezért is írtam, hogy nem értek egyet a vízművekkel, mert ők erre hivatkoznak. Attól, hogy lett adószámom én még én maradtam.
márc. 10. 20:26
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!