Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kikötheti-e a szolgáltató a...

Kikötheti-e a szolgáltató a vizet, ha szerinte szerződésszegést követtem el, mert megváltozott a fogyasztó személye, de szerintem meg nem?

Figyelt kérdés

Illetve kérdés, hogy alapvető jog-e az ivóvíz?

Nem irattam át a vízórát, mert szerintem nem változott meg a felhasználó személye, szerintük meg igen. Ez egy jogvita lesz, de kérdezem, hogy amíg a bíróság nem dönt, addig kiköthetik-e a vizet szerződésszegésre való hivatkozással?


márc. 10. 18:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%
Na ezt nem értem hogy ők miért mondják hogy változott? Mire alapozzák állításukat?
márc. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
9%

Kérdező, az ivóvíz alapvető jog, de az már nem, hogy ott legyen bent a lakásodban és folyjon a csapodból.

Ezért van a településeken ingyenes ivóvíz kút mindenhol ahonnan ingyen vihetsz vizet magadnak, persze nem teherautóval, hanem kannában, ballonban.

Az már nem alapjog, hogy kényelmesen élj, az alapjogod, hogy legyen vized. Keresd meg a településeden a legközelebbi ivóvizes kutat és onnan vihetsz magadnak vizet haza!

Rokonoméknál az utcában gyakori 1-1 családnál, hogy nem fizetik a számláikat, nincs is mindegyiknél már bent a házban a víz, pedig közel 20 éve épült némelyik amikor már kötelező volt a lakhatási engedélyhez hogy legyen benne fürdőszoba. A régebbi házaknál előfordul, hogy csak az udvaron van a víz és onnan viszik be a házba kannával az idősek.

Itt valami félreértés van az adószám körül.

Neked, mint természetes személynek, a saját lakásodban természetesen jár a lakossági vízdíj és az egyetemes szolgáltatás. Attól mert van másféle adószámod is, még maradtál természetes személy. Ha azonban van egy vállalkozásod, vagy te egyszemélyes vállalkozást működtetsz és arra volt megkötve a szerződés, ennek változott meg az adószáma akkor valóban lehetséges, hoyg így már az ingatlan nem jogosult az egyetemes szolgáltatással a lakossági tarifára.

"Azt írják, hogy "lakossági felhasználó az a természetes személy felhasználó, aki nem jövedelemszerző gazdasági tevékenység keretében, saját háztartása, üdülő vagy hétvégi ház, garázs ellátása érdekében veszi igénybe a víziközmű szolgáltatást". "

Igen, így van. Vállalkozásoknak külön szerződést kell kötniük és itt nem számít hogy te nem a vizet adod el, nem a vízzel végzel vállalkozási tevékenységet, te magad mint vállalkozó veszed igénybe a szolgáltatásukat és nem mint ott lakó sima állampolgár.

Vállalkozóként az adózásodnál költségként figyelembe is veszed a vízszámládat, ezért nem kaphatod meg még a lakossági kedvezményes tarifát is mellé.

El kell döntened, hogy mint a lakosság egy tagja akarsz velük szerződni, akkor jár neked a lakossági tarifa - ellenben nem tudod az adózásnál a vállalkozásodban ugyanúgy elszámolni, vagy a vállalkozói adószámoddal veszed igénybe a szolgáltatásukat - azaz vállalkozásként, akkor viszont neked is külön kell velük szerződést kötnöd.

Eddig is volt adószámod és minden vállalkozó a saját lakásában attól még lakossági díjat fizet, hogy lett másik adószáma is. Csak a lakossági díj mellé mint a lakosság többi tagja köt szerződést, magánszemélyként - te meg mint vállalkozó vagy más szeretnéd most folytatni ugyanazt.

márc. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Gondolom ugyan oda jelentetted be a vállalkozás helyèt ahol laksz. Így a vízmű szerint változott, mert egy vállalkozás üzemel a lakásban.

De ezt velük kell lesakkoznod.

márc. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

12-es: "Ezért van a településeken ingyenes ivóvíz kút mindenhol ahonnan ingyen vihetsz vizet magadnak, "


Nem tudom, HOL van ilyen, ahol élek, egyetlen egy sincs, söt az általam ismert településeken sem!

Ez ezelött 30 évvel még igaz volt, na már nem.

márc. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#14 Ma is igaz, csak nem mindig egyszerűen megtalálható. Nálunk is van pár ilyen. A piactéren van az egyik, onnan lehet ingyen vizet venni, van a főtéren ivókút - bár ez a járvány alatt le volt zárva. A családi házas övezetekben is van 1-1 kút . Az elit részen én sem tudok kútról, de máshol igen.

A közkutakat - benne vannak a források is - itt megnézheted. Lehet, hogy van olyan hely ahol nem található kút, de nekem úgy tűnik mindenhol van ilyen:

[link]

márc. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
#12: Ez nem igaz, mert nem lehet költségként elszámolni, ha átalányadózó vagyok. Ráadásul én nem jövedelemszerző gazdasági tevékenység keretében, saját háztartásom ellátása érdekében veszem igénybe a víziközmű szolgáltatást, tehát nem értem, hogy miért ne leheték lakossági fogyasztó. Ráadásul a mikorvállalkozások igénybe vehetik a lakossági díjszabást, az adószámos magánszemélyek meg nem.
márc. 11. 08:48
 17/17 anonim ***** válasza:
62%

14. Nem tudom hol laksz, gondolom valami belvárosban. Ott tényleg nincsenek klasszik közkutak, de vidékennagyon sok helyen van kékkút. Persze ezek fogyasztását is ki kell fizetni. Az önkormányzat szokta a főmérő és a lakosság fogyasztása közti különbséget fizetni.

Ha valahol nincs kékkút, vagy le van zárva, akkor a temetőbe kell menni, mert ott biztisan van csapvíz! Hosszú évek túrás tapasztalata.

márc. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!