Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy lehet heti 10. 000 - ből...

Neuhauser László kérdése:

Hogy lehet heti 10. 000 - ből megélni?

Figyelt kérdés

Üdvözlet mindenkinek!

Valaki adhatna egy tanácsot, mit csináljak, mit egyek, mit vásároljak.


Hetente 10.000 Ft - ot kapok, mint munkabért (havi 47.000)


Ezt kell beosztanom, úgy, hogy közben fizessem a számlát, egyek, stb..


Számoljunk havi 45.000 - rel (több úgyse jön be)


Rezsi nem sok, havi max. 5.000


Marad havi 40.000


De!!!


Ebben nincs benne a fűtés (tüzifával), és még nem ettem!


Tegyük fel, hogy havi 20.000 Ft elég lenne nekem kajára

Akkor is, havi 20.000 ft marad tüzelőre

Jelenleg a tüzifa ára kb 2.500Ft/mázsa

20.000 FT = 8 mázsa fa


Szerintem 8 mázsa fa nem elég egy hónapra.....


Szóval, mit javasoltok, mit csináljak?


Mert így télen vagy eszek, vagy fűtök, a kettő együtt nem fog menni, hála a kedves politikusainknak



2012. szept. 3. 12:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül lehetetlen. Szülők? Rokonok? Hasonló helyzetben lévő ismerősök?
2012. szept. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül sehogy. Ez kb. arra való, hogy ha egy család valamelyik tagja munkanélküli, ne terhelje meg annyira a családi kasszát. Egyedül ez gyakorlatilag egyenes út az utcára.
2012. szept. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
56%
Elég szűkösen lehet ebből megélni.Orbánt el kell kergetni!!
2012. szept. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
én 1700ft-ért vettem a tüzelőt vegyesen bükk, tölgy Erdélyből... de tényleg nehéz 47 ezerből megélni..
2012. szept. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

ma 12:24-es: hagyd már ezt a hülyeséget!!! Honnan tudod, hogy a kérdezö otthonról netezik? Lehet, hogy a munkahelyröl, lehet, hogy ismeröstöl, akkor nem kerül neki semmibe. De ettöl függetlenül lehet az is, hogy hüségnyilakatkozatos szerzödése van, ha kilép, sokkal többet kell fizetnie szerzödésszegés miatt.

Mellékesen az teljesen mindegy, hogy heti 40000 Ft-ja van-e vagy 40750 Ft - a különbség semmire sem elég, még egy napi kajára sem.

2012. szept. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Üdv!


590 Ft - os mobilnetem van, ez bele van számolva az 5.000 Ft - os rezsibe.


Egyedül élek

2012. szept. 3. 13:49
 7/27 anonim ***** válasza:

"Egyedül élek"


Na például ezen kell megpróbálni változtatni, ezért kérdeztem amit kérdeztem.

2012. szept. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg heti 5000 Ft-ot beosztani a következők szerint:

- kb. heti 1500-2000 Ft-ért veszel húsfélét, amit beosztol a hét napjaira (ez durván számolva egy egész csirke, vagy 1 kg. sertés, esetleg marha hús)

- a maradék 3000 Ft egy hétre kenyér, tej, felvágott, krumpli, liszt, mosópor, tisztálkodó szerek, ami kell, és természetesen te főzöl, mert az mindig olcsóbb.

Akkor ez havonta 20000 Ft, ehhez jön a havi 5000 rezsi, és a fizud többi részéből lesz a téli tüzelőd.


A heti 5000 Ft kajára elég, mert nem feltétlenül szükséges minden napra húst enned, márpedig a heti 1 kg hús, ha heti 4 napra osztod, akkor napi 25 dkg. A hét többi napjain lehet tésztát, krumplit, hasonlókat enni.


No meg alaposan meg kell nézni, hol vásárolsz, a zöldségféle olcsóbb a piacon, a húsféléket akkor kell megvenni amikor akciósak.

A rengeteg postaládába bedobált szórólapokat is érdemes átnézni, mert egyik helyen esetleg a kávét, a másikon az öblítőt, mosóport, stb. valahol, valamit mindig lehet találni ami éppen akciós.


Amikor mégy a boltba bevásárolni, mindig legyen felírva cetlire, hogy mi az, amit venned "kell", és csak azt vedd, semmi mást. Ha így csinálod, bele tudsz rázódni.

2012. szept. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy havi 15-20 ezer forint nem elég fűtésre, mert ebből max 10 mázsa tüzifát, esetleg 12 - t tudok venni, az meg nem elég egy hónapra....

Még ha el is kezdek spórolni, akkor is, a tél közepén nagy bajban leszek


Főleg, hogy mivel december 31 - én lejár a szerződésem, és heti bért kapok, ezáltal januárban az EGÉSZ HÓNAPRA jutó összes bevételem 10-12 ezer forint lesz!!!


Na, abból éljen meg az ember :/


Mellesleg, boltok terén nem nagyon válogathatok..

Falun élek


Mert teszem azt, pl TESCO, vagy Lidl, vagy akármilyen nagyobb áruházba elmegyek, és mondjuk 600 Ft - ot spórolok, akkor is rosszabbul járok, mert az utam a városba 1.000 Ft, TESCO-ba meg 1.400 Ft (Az a város messzebb van)

2012. szept. 3. 18:23
 10/27 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.

Sajnálom, én is azt panaszolom, hogy aki Pesten él, mindig azt mondja, milyen drága náluk a kaja, én pedig azt, hogy hiába élek ott, ahol terem, mivel kevesebb a bolt, drágábban veszem, mint ők Pesten.

Ez van!


Mindenképpen kell keresni nemcsak a jelenlegi munkád helyett, de még mellé is valami pluszt, mert valóban a 47 ezer, a megélhetéshez kevés, az éhenhaláshoz sok.

Az önkormányzattól is esetleg kérhetsz valami segélyt, a vöröskereszt, vagy hasonló szervezetek is esetleg megkeresheted őket.

Persze gondolom, hogy tanácsokkal már tele a padlás, de nem szabad szégyelleni kérni, mert "néma gyereknek anyja sem érti a szavát", másrészt olyan világban élünk, aki nem kér, nem követelőzik, oda nem fognak adni maguktól.

2012. szept. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!