Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha nincs hitelem ki lehet...

Ha nincs hitelem ki lehet jönni minimálbérből?

Figyelt kérdés

19 éves vagy 6 hónapja dolgozom mondhatni beváltam maradok a cégnél.

A szüleim vennének nekem egy 55 négyzetméteres lakást be is rendeznék. Persze nem fullos csak annyira hogy legyen min aludnom, mosógép, bútorok szóval az alap.


Mennyi lenne a rezsim egy ilyen lakásnál ?


19/L


2013. máj. 17. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

55 nm-es lakás... hát szerintem attól függ, panel, vagy tégla, milyen fűtéssel... mennyi a közös ktg (lehet 7 ezer is, lehet 15 ezer is...)

Fűtés 14 ezer/hó, villany 8 ezer/hó, közös ktg 10 ezer/hó..


32.000 + kábeltv, internet, telefon..

2013. máj. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Persze, ha nem észveszejtő a rezsi - mi albérletben (panelben) havi 90e körül kijövünk rezsivel, (tehát 40e alatt van a rezsi általában, nyáron 20e alatt is szokott lenni).


Minimálbérből ezt könnyedén ki lehet fizetni, és tudsz mellette normálisan enni is.

2013. máj. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Csak, ha aszkéta módon élsz.
2013. máj. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Rezsi és kaja, ennyi az élet...
2013. máj. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Vegetálni lehet ennyiből.
2013. máj. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A mi lakásunk hasonló méretű, panel. Fűtés+víz: 18 e.Ft; villany: 9 e.Ft, de 2 szg. megy egész nap; közös ktg:6 e.Ft; gáz átalány 2 e. Ft; telefon+tv+internet: 8 e.Ft; Ezekkel kalkulálhatsz.
2013. máj. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
En nem tudom hogy ti hogyan csináljatok, de nekunk kb 6éve mikor ilyen lakásban laktunk 4en télen 45 ezer szokot lenni a gáz számlánk, pedig nem futunk annyira. villany kb 10 ezer viz 7 ezer. Most már angliában lakunk, (szerintem az árak mindenben ugyanolyanok mint otthon) es átszámitva kb 100ezerbol jovunk ki 5en.+ internet igaz 3 szor akkora a ház, de télen nincs is olyan hideg itt. Arra nem gondoltál hogy egyutt lakj valakivel? Legalább 1,2 evig amig gyujtesz penzt. Biztos akadna egy lany barátod akivel jol kijonnél, es elmenne o is otthonrol kulon élni.
2013. máj. 19. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7-nek: 6. vagyok. Ha a gázköltség kérdést nekem szántad, elmondom: központi fűtésünk van, nyilván elkerülte a figyelmed. A gázt csak főzésre használjuk, átalányt fizetünk, mivel nincs gázóra.
2013. máj. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akik az ilyen kérdéseknél csak a rezsivel és az élelmiszerrel számolnak, ők vajon mivel törlik ki a seggüket, mivel mosogatnak, mosnak, tisztálkodnak, fújják a hónaljukat, miből fizetnek gyógyszert, bérletet vagy vonaljegyet, ne adj isten, ha merészkednek ilyenre költeni: újságot, könyvet, szórakozást, műszaki cikkeket és azoknak javítását és sorolhatnám az összes háztartásban megjelenő rendszeres és váratlan költségek felsorolását. Ezek sem az égből pottyannak ugyanis és igen jelentős összeget ki tudnak tenni.

Valahogy ezekre mégsem gondol senki.

Egy szó, mint száz, az élet nem csak rezsiből és ételből áll. Ha igen, az csak túlélés, de nem élet.

2013. máj. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Mivel a kérdés konkrétan "rezsi"-re szólt, nyilván arra válaszoltunk. Az élet egyéb költségeivel nyilván tisztában van a kérdező.
2013. máj. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!