Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Megérné a villanysütő és az...

Megérné a villanysütő és az indukciós tűzhely?

Figyelt kérdés

Szeretek sütni, főzni.

Panelban lakunk, felül-alul gáztűzhelyünk van. De örökkévalóság, mire felforr a víz, a sütésnél, amit 40 percig kéne sütni, azt én sokszor sütöm másfél óráig mire jut valahova, a 20-25 perces pogácsa egy óra, mire lesz belőle valami, és még a végeredmény sem olyan ennek köszönhetően, mint aminek lenni kéne (azelőtt a sütőm villany volt) így aztán sokszor nincs is kedvem sütni, mert tudom, hogy nem lesz olyan. Nyáron meg aztán végképp, alapból 30 fokos a lakás és a fenének sem hiányzik, hogy bömböljön 3x annyit a sütő, mint alapból kéne.

Gondolom, hogy nem a sütőm a rossz, mert nem régi, fokot lehet állítani blablabla, meg más itt a lakótelepen lakó ismerősöm is a múltkor mikor feljött a főzés teljesen ki volt akadva, hogy 2 órája süti a csirkecombokat és még mindig nincsenek kész, és folyton ez megy.


Átalány gázt fizetünk, havi 2000 forint, mindegy mennyit fogyasztunk.


Arra gondoltam lecseréljük a tűzhelyet. Felül még nem zavarna a gáz, az annyira nem problémás, de mikor vettem egy ilyen kis egyállásos indukciós főzőkét, akkor nagyon elképedtem, hogy bekapcsoltam és hirtelen már meleg is volt a víz, míg a gáz mellet csak várok és várok... de az igazi gond tényleg a sütés.. Szóval, mivel a gáztól meg kell teljesen szabadulnom ahhoz, hogy ne kelljen fizetni, ezért alul-felül villanyos megoldásra gondoltam, felül konkrétan indukciósra.


Havonta átlagos főzőcskézés, sütögetés kijönne 2000 forintból vajon? A sütési minőség és nyáron az extra fűtés lerövidítése nem kérdés, hogy előny, de költségben vajon nem lenne sokkal több? Ezzel ijesztgetnek, hogy majd rosszul leszek a villanyszámlától. Néztem a sütőket, alsó-felső sütés teljes leterheltséggel 1 kwh.. hát ez nem valami soknak tűnik. És gondolom nem is kell maxon alul felül 2 órán át sülnie benne semminek.


Az indukciós sem olyan durva, mint anno a régi vaslapos tűzhelyek, nem?


Azt tudom, hogy bekötéshez villanyszerelő kell, valószínűleg húzogatni kell be áramot külön az egész miatt, hogy bírja, nem ebből a szempontból érdekel, még mielőtt valaki fázisokról stb. kezd előadást írni.


2013. máj. 27. 01:12
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Mivel a panellekásoknak köztudottan gyatra minőségű az elektromos hálózata, mindenképp új szerelés szükséges a villanyórától a készülékig! Ezt vedd számításba!

"Néztem a sütőket, alsó-felső sütés teljes leterheltséggel 1 kw..."

Nem tudom, milyen sütőt néztél, de általában 2 kW. egy sütő teljesítménye, és még akkor nem beszéltünk a főzőlapokról.

Azt is számításba kell venni, hogy az indukciós főzés más konyhatechnikát igényel.

2013. máj. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

nálunk gyorsan süt a nagyon régi gázsütő, és minden szépen sül benne.

a villany sütők inkább 1,8-2kW-ossak, általában konnektorba dughatók, de a panelban mindenképpen új villanyvezeték beépítése ajánlott (alu helyett réz).

4 lapos indukciós tüzhely már 5-7kW környéken van, ennek új hálózatot kell kiépíteni mindenképpen az órától és a villanyórát is cserélhetitek nagyobbra (alanyi jogon 32A-jár).aztán kérdés, hogy a kiválasztott főzőlap 230 vagy 400V-os, mert esetleg több fázis is szükséges lehet, ez szintén óra bővítés és kérdés, hogy az elektromos művek engedi e.sztem 2000-nél több lesz a számla emelkedése.

2013. máj. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A teljesítménye az szerintem nem azt jelenti, hogy mindig le is adja és annyi energiát használ fel sütés közben.


ott vannak az energia felhasználások


[link]

[link]


Még ha nem is pontos azt azért túlzás feltételezni, hogy a max. teljesítményét fogyasztaná általában



Egyébként a kérdés végén ott van, hogy TUDOM hogy kell villanyszerelő, meg áramot behúz neki stb. nem tudom ezt miért kellett kétszer leírni, gyakorlatilag az egész második válasz az bekötés mikéntjét és hogyanját elemzi, mikor a kérdés marhára nem ez volt. Ezért is írtam le, hogy NEM erre vagyok kíváncsi.

2013. máj. 29. 02:37
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

" Ezért is írtam le, hogy NEM erre vagyok kíváncsi."


Mi sem arra, hogy te hogy fikázod a válaszolókat, akik jóindulatúlag segíteni szeretnének!

Egyébként, -a kérdésedre válaszolva: Van akinek megérné, van akinek nem! Ha van elég pénzed, ne hezitálj, vágj bele!

Az átállásra fordított költségek miatt hosszú évek alatt térül meg a kiadások ára. Addigra meg amortizálódik az egész, kezdheted a cserét előlről!

2013. máj. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az átállás költségei megérik azt, hogy nyáron nincs 35 fok a konyhában + minden fele, harmada idő alatt elkészül, őt csak a havi fenntartás érdekelte szerintem.
2014. nov. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!