Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nem értem! Nagyon sokallom a...

Nem értem! Nagyon sokallom a villanyszámlánkat. Ti mennyit szoktatok fizetni havonta és hány kwh-t fogyasztotok?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve! Minden háztartási gépünk teljesen új, korszerű, energiatakarékos. A hűtőnk A+++ . A mosógépünk szintén, de kb heti 1 adagot mosunk. 2 en élünk egy háztartásban ( új építésű kicsi családi ház)

A tv és a számítógép is többnyire csak este megy, az elektromos sütőt pedig nagyon ritkán használjuk.

Mindig nagyon figyelünk, hogy ne égjen feleslegesen a villany, és mindig szoktunk áramtalanítani.

Barátnőm ezzel ellentétben nem figyelnek erre.. És nagyon régi gépeik vannak, amik zabálják az áramot.

Ők fizetnek havonta kb 4000 ft-ot, pedig 8000-9000 ft-ot ugyan annál a szolgáltatónál.

Nem értem... Miért ilyen sok aszámlánk?? A fogyasztásunk havonta 200 kwh átlagosan.



2013. jún. 27. 16:29
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
* mi pedig 8000- 9000 ft-ot
2013. jún. 27. 16:31
 2/18 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nagyon sok, nekünk kettőnknek is 4000 körül volt a számla tavaly, most, hogy egyedül vagyok 3500 (persze ez is spórolós áram) Nincs villanybojleretek esetleg?

Meg kéne nézni, hogy mikor áramtalanítva vannak az eszközök, akkor pörög e a villanyóra.

Ha asztali számítógép van és sok a letöltés rajta, akkor az is nagyon húzza az energiát.

2013. jún. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az egy kicsit tényleg sok,villanybojler, klíma van?
2013. jún. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 eNerdzsy ***** válasza:

Pedig a 200KWh-nak kb. ennyi az ára.

Amiket felsoroltál, azzal kb. elfogy 50 KWh. Fel kell deríteni, hogy hova megy el a többi?

2013. jún. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
22%
Ez egyáltalán nem sok. Nekünk 36ezer forint az átalány havonta, és még így is előfordul, hogy az év végi leolvasásnál rá kell fizetni.
2013. jún. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Majd csak kiég az a villany a padláson! :)
2013. jún. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
Ne sokald!! Mi olyan 20.000-25.000ezer ft körül fizetünk! :)
2013. jún. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Hm. Szerintem ez annyira nem sok egy háztartásra, átlagosnak mondható. Bár ha minden ennyire takarékos, akkor 100-150 kwh-ban meg kellene állnia. Így látatlanban viszont tényleg nem lehet megmondani, neked kell alaposan utána járnod. Vagy villanyszerelő segítségét kérni, de az valószínűleg felesleges pénzkidobás.
2013. jún. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szerintem sem sok. Én egyfolytában nézem a miénket, nekünk is 8-9000, és mielőtt válaszolnék, hogy miért, megkérdezem előtte. ;-)

Milyen tévétek van? Hagyományos, plazma, LCD?

És milyen a számítógépetek? Régi, vagy újabb?

2013. júl. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

ez nem sok


"A tv és a számítógép is többnyire csak este megy "


ha minden nap megy este, akkor az szépen fogyaszt !!!!!!

2013. júl. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!