Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi okozhatja szerintetek a...

Mi okozhatja szerintetek a magas villanyszámlánkat?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyunk keseredve mert nem találjuk a hibát ha valakinek lenne valami ötlete azt szívesen vennénk.

A történet röviden:Egy 50m2-es panellakásban élünk a párom,én és a 16hós kisfiunk.A lakás elektronikai berendezései:1db 55cm-s Samsung tv,1db asztali számítógép,1 db mosógép ami teljesen új energiatakarékos.1 db kombinált hütő kb 7 éves,1 db villanytűzhely ami régi típusú ami nem kerámialapos.Villanybojler van a konyhában.Tavaly 100 ezret kellett ráfizetni a villanyra így a számlánk 18ezer forint havonta.Amikor kifizettük a 100ezret akkor azt hittük, hogy a tűzhely és nem is használtuk vagy fél évig.Aztán az eonba azt mondták, hogy a fogyasztás így sem csökkent.Voltak kinn megnézték az órát ami elvileg jó.Viszont nem tudjuk egyszerűen mi okozza ezt a fogyasztást amikor másoknál ennél sokkal több dolog van hűtőláda stb és ők nem fizetnek ennyit.Szakemberek is voltak itt és ők sem jutottak semmire.Nem tudjuk már kihez forduljunk mert nagyon nagy anyagi teher ez nekünk és itt albérletben élünk.Az biztos, hogy az áramot nem lopják ezt zártuk ki elöször.segítsetek ha van valami ötletetek.Köszönöm!


2012. ápr. 22. 19:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg nagyon sok, bár a villanybojler és a tűzhely nagyot tud dobni a fogyasztáson (bár az utóbbit nem használjátok gyakran). Az óraállást ti diktáljátok és a számla is nektek érkezik vagy a tulaj intézi? Néhány ezer forintért lehet venni fogyasztásmérőt. Szerezzetek be egyet és nézzétek meg, hogy melyik készülék a ludas.
2012. ápr. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
Nekünk is ennyi, de mi 200 négyzetméteres házban lakunk, és van klimánk is. Mi konkrétan megnéztük, amúgy nálunk főleg a számítógép okozza. Szerintem nálatok a számítógép és a bojler a fő ok. Nálunk még kisgyerek is van, hősugárzóval melegítjük be a szobáját este a fürdéskor. Kombinált hűtőben fagyasztó is van? A fagyasztó is sokat fogyaszt.
2012. ápr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Fogyasztómérőnk van a számla ide jön hozzánk és nem úgy diktáljuk be hanem éves leolvasásnál számolták ki ezt az összeget és bár próbáltuk havi beolvasásosra átállítani az eonnál azt mondták, hogy a számla összege megfelel a fogyasztásnak.Itt akik elöttünk laktak azok éjjel nappal főztek sütöttek mégsem volt ennyi a számlájuk.A lépcsőházban másoknál is ilyen a tűzhely és a bojler mégsem ennyi a számlájuk.
2012. ápr. 22. 19:39
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen van fagyasztó is.
2012. ápr. 22. 19:40
 5/20 anonim válasza:
Minden fogyasztót ki kell húzni, majd egyesével bedugni és az órát nézve pontosan le lehet mérni mi mennyit fogyaszt. Vagy nem fértek hozzá az órához? Ha tippelni kéne a 7 éves kombi hűtő, villanytűzhely, villanybojler közül valamelyik, de leginkább mindegyik sokat fogyaszt. Egy átlagos háztartáshoz képest nálatok jóval több minden megy árammal, az biztos.
2012. ápr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
Apukámnak volt magas a villanyszámlája (panelban lakott), kiderült, hogy a kombinált hűtője okozta (!) Nézessétek meg a hűtőt.
2012. ápr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%

A számítógép is azért szépen fogyaszt ha egész nap megy (miután laptopra cseréltük észrevehető volt,hogy kicsit kevesebb lett a fogyasztás pláne,hogy kicsi gyerekkel vagyok itthon és reggeltől estig ment,hogy ha van egy kicsi időm vagy valamit meg akartam nézni ne kelljen ki be kapcsolgatni).

A bojler szintén nyom a számlán nem is keveset pláne ha nagyon vízköves!!

A villanytűzhelyeknek főleg a régieknek szintén van fogyasztásuk,de állítólag nem ez a fő bűnös.

Szerintem elgondolkodtató a hűtő ami elég sokat megy főleg napközbe amikor sűrűn van nyitogatva az ajtaja...a fagyasztó rész meg ha nincs x időnként leolvasztva kitakarítva és nagyon jeges akkor szintén csúnyán fogyaszt....

2012. ápr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
nekünk is ezek voltak a tippjeink mármint a hűtő bojler tűzhely csak a főbérlő állítja, hogy ezek eddig is itt voltak és soha senki nem fizetett ennyit.
2012. ápr. 22. 19:51
 9/20 anonim ***** válasza:
Mindent kapcsoljatok ki és nézzétek meg, áll e az óra? Egyébként pl. a szg. monitor, ha a régi fajta van még, az is sokat fogyaszt. Mikor megvettük az LCD-st, év végén egy havival kevesebbet kellett fizetni.
2012. ápr. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Csak összehasonlításként közlöm mi 150nm en lakunk kertes házban.2 TV 1 számítógép 2 fagyasztóláda 1 rendes álló hűtőszekrény fagyasztórésszel mosógép ezek a fő fogyasztók.A két fagyasztóláda 1000 éves elavult.Villanybojlerünk nincs.Nyáron szivattyú is megy a kertben locsolás céljából.Havonta olvassuk be a mérőállást hogy ne kapjunk mi is egy nagyobb csekket év végén.A havi számlánk így volt 18000 ft .Mi sokaltuk azóta megpróbálunk odafigyelni így sikerült 14500 körülre levinni.Én pl sokszor éjszakára sem kapcsoltam ki a gépet talán elfelejtettem v. lusta voltam.A tv-t mindíg beprogramozom este ha elalszom ne menjen kapcsoljon ki.Tehát véleményem szerint tényleg irreális a fogyasztásotok.Én azt tanácsolnám kérdezzetek meg több szakembert is (villanyszerelőre gondoltam)valaki élete során biztosan találkozott már ilyen problémával.
2012. ápr. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!