Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ti hogy osszátok be a pénzt?

Ti hogy osszátok be a pénzt?

Figyelt kérdés

Párom változóan keres. Mikor épp mennyi túlórája van. De az átlag olyan 100ezer ft-ra jön ki. Én kapom a családit+ a gyest.

Sajnos most jött a napokba egy levele, ami szerint közel 200ezer ft-ot kell kifizetnie, vagyis a fizetéséből akarják vonni, hiába írtunk nekik levelet, hogy hadd fizessük havi 10ezrével.. A fizetéséből már így is vonnak 15 ezret.

Nemrég költöztünk, így a házon is sok a felújítani való, és sokszor épp, hogy kihúzzuk fizetésig, és ez már nagyon rossz.

Sz*r embernek érzem magam, mert szegény gyerekemnek, alig tudok megvenni valamit, ha veszünk is neki, akkor az általában használt dolog.

És, már előre félek, hisz most még jó helyzetbe vagyunk mondhatni, de mi lesz pl télen? Azért a tüzelőt is meg kell valamiből venni, hisz nem tehetem meg, hogy egy pici babára, csak este gyújtok be.


Akkor neki van egy másik gyereke is, oda is ugye kell fizetni a gyerektartást, meg most kezdi a sulit, arra is bevásárolni.. Komolyan mondom már akárhogy gondolkozom, nemtudom, hogy min és hogy lehetne spórolni...


És, még mielőtt akárki is leoltana, hogy minek ilyen helyzetbe nekünk gyerek, felelőtlenek vagyunk, hogy így bevállaltuk, a 16. héten derült csak ki h terhes vagyok. De, azt hangsúlyozom, megkap mindent, csak rosszul érzem magam, hogy nem tudok neki új dolgokat venni, hanem csak használtakat..


Ti mit csináltok, hogy kicsit több legyen a bevételetek.?


2013. aug. 8. 06:39
 1/4 anonim válasza:
100%

Érdemes írni egy listát, hogy hova megy el a pénz, és mindegyik pontnál elgondolkodni, hogy lehetne csökkenteni a költekezést. Az áramhasználatot energiatakarékos izzókkal lehet csökkenteni, és azzal, hogy minimálisra csökkented a számítógép és egyéb élvezeti cikkek használatát, ami nem olyan fontos mint pl. a mosógép, vagy hűtő. Nem tudom, merre laksz, de ha van lehetőséged, keress fel közkutat vagy forrást, ahonnan ingyen tudsz vizet hordani a házhoz/lakáshoz. A wc-t olyan vízzel öntsd le, amit amúgy nem használnál másra, mondjuk amiben a zöldségeket mostad meg. És persze ott van az esővíz gyűjtés, azt is lehet ilyen célokra használni. Fűtési rendszertől függ, hogy tudsz spórolni. Az előző lakásunkban kályhánk volt, télen ott csak egy szobát fűtöttünk be és ott voltunk egész nap. Ha cirkód van, vedd le 1-2 fokkal a fűtést, és inkább vastag pulcsikat hordj. A rezsiről ennyi jut eszembe, de még költeni kell ételre, ruhára, meg a lakást is karban kell tartani, meg ahogy mondtad, felújítani ha még nincs kész. Élelmiszernél gondold át, mi az, amit nélkülözni tudsz az étrendedből. Pl sajt, vagy margarin. Anélkül is meg lehet enni a kenyeret, egy szelet sonkával és uborkával.

A listaírás tényleg tök jó, érdemes kipróbálni, mert így rendszerezni tudod a kiadásaidat és a gondolataidat is. Remélem, hogy tudtam segíteni! :)

2013. aug. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs gyerek (sajnos vagy hálistennek?), de mi is úgy vagyunk, hogy hónap végén már nem minden nap tudunk vinni magunkkal szendvicset sem a munkahelyre.


Ne érezd magad vacakul azért, mert nem tudsz új dolgokat venni a gyerkőcnek! Hidd el nagyon sokan még a használtat sem tudják.


Rengeteget lehet spórolni a főzéssel (a felnőtt kajákra értem). Pl. pörköltet én egyszerre sokat főzök, amikor vhol akció van és lefagyasztom ami marad több adagra, így marad még vagy 3-4 étkezésre való.

Mi szeretjük a csontos husikat (szárny, farhát...) ált. amikor le van akciózva a faros csirkecomb, abból betárazok.


A fürdővízből simán kimerek néhány vödörrel és másnap a kisdolgokat azzal öblítem le a wc-n.

A vízforraló nagyon okos találmány! Nem melegszik húsz percig a gázon a víz, amíg felforr.

Ha van lehetőség esővizet fogjátok fel. Nem csak locsolni jó, de a wc öblítésre is.


Nemsokára lejár a tv-s hűségidőnk, lemondom a tv-t, mert a híreket rádión is megtudom hallgatni, az esti híradót vagy ami érdekel, azt meg megnézzük a neten.


Nézni kell az akciókat.

Én már jóval lejjebb adtam az igényeimből. :( Anno pl. csak "flancos-márkás" vegyszereket használtam, most meg már 400 Ft/kg-os sajátmárkás mosóport veszek. Öblítőt csak olyanhoz használok, amihez nagyon muszáj.


A kertbe most nyár elején csináltunk zuhanyt, van a kertben kút. Csak akkor használjuk a kádat, ha pl. hajmosás is van.

2013. aug. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A flancos tisztító- és tisztálkodószereket sokan hanyagolják, anyagi problémák nélkül is, egészségük érdekében. Túl sok vegyszert használ az átlagember, pedig attól nem lesz jobb... Tiszításra ott a víz, ecet, sütőpor, mosószóda, ésatöbbi...


Evésen valóban sokat lehet spórolni s nem is feltétlenül eszik rosszabbakat az ember, illetve ez attól függ, mi a kiindulási szint, van, ahonnan már nehéz lejjebb menni.


Akármilyen gazdag is leszek, amikor gyerekem lesz, sok használt cuccot veszek majd neki, pazarlásnak is érezném iszonyat drága újat venni valamiből, amit röviden használ és remek állapotút lehet venni használtan.


Mi nem vagyunk nagyon megszorulva, de azért a házfelújítás necces, amit tudunk, mi csinálunk, pl. fürdőszobát és padlót fogok burkolni, érdekes lesz :D tavaly a pincét szigeteltem belülről, a mennyezete az alsó szint padlója, padlószigetelést pedig nem akartunk. A fürdőszobánál speciel elég drága az anyag és az általam semmiképp nem megoldható rész munkadíja is, legalább a burkolás legyen olcsóbb és egyedi...

Szobafestőt pedig eszünkbe nem jutna hívni.


Nem bevételnövelést írtam, mert az nekünk se megy...

2013. aug. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Bár nem válasz a kérdésedre, a legfontosabb dolog az, hogy ne legyenek viták az anyagi helyzet miatt és a gyerekek mindig megkapják a szeretetet és odafigyelést!
2013. aug. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!