Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Villanyradiátor mennyit...

Villanyradiátor mennyit fogyaszt? Ugyanolyan árban van, mintha fával fűtenék?

Figyelt kérdés
2013. aug. 9. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:

A villany radiátor fogyasztását KW ban mérik . Általában

1.5 kw osak ezek .A köztudatban olaj radiátor néven jobban ismertek .Napi hány órát üzemelteted,annyiszor a kw.

legyen 45 ft 1 kw. 10 óra üzem idő 450 ft.Inkább kisebb helységekben érdemes üzemeltetni .Számold ki a fa költségét,

amig a kályhába kerül ,és mennyi ég el naponta .

2013. aug. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom hogy jött ki ez a 450 forint/10 óra, nekem nem annyi volt. Napi 4 maximum 5 órát ment nálam, és hó végén a szokásosnál több mint 20 ezerrel magasabb volt a villanyszámlám. Én nem ajánlom, zabál mint az őrült.
2013. aug. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocsi kérdező és 2 is

Valóban kis számtani hibát vétettem

Akkor legyen 675 ,de csak mint példát irtam

Nem tudom hol mennyi az áram dija .A 24 órából ennyit biztosan üzemel ,ha nincs más fűtés .Nem akarom én most

felsorolni,milyen hatásokat kell még figyelembe venni .

2013. aug. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Józsi21 ***** válasza:

Sokkal többe kerül ha árammal "fűtesz" a hatékonyságról ne is beszéljek.

Kályhába jó száraz fát, az a tuti meleg is lesz aránylag olcsó ráadásul gyorsabban befűti a helységet.

2013. aug. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kovpet ***** válasza:
91%

"A villany radiátor fogyasztását KW ban mérik"


kW, de az a teljesítménye. A fogyasztása kWh, a teljesítmény és az idő szorzata.


Kérdező: a villanyfűtés a lehető legdrágább. Csak akkor érdemes alkalmazni, ha nincs más vagy ha csak kis ideig van rá szükség.

2013. aug. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

A normál, 100%-os hatékonyságú villanyfűtés (klímánál ugye van 100 fölötti is a működési elve miatt) sokkal drágább, mint a gázzal vagy fával fűtés. A vezérelt áram is sokkal drágább, mint a vezetékes gáz, azonos fűtőértéket tekintve természetesen. Bár az alapdíj sokkal magasabb, de az nem olyan nagy tétel az évi fogyasztáshoz képest.

A villanyfűtésnek ott van értelme, ahol nincs más, jól szigetelt a ház, nincs kémény, nem akarnak csőhálózat kiépítésével és effélékkel vacakolni a háziak, félnek a gáztól, ilyesmik :) Mi speciel villannyal fűtünk és a félelmet kivéve minden felsorolt ok megvan :) Régebben cserépkályhát használtunk, de akkor még nem volt szigetelt a ház és ugye megvolt a kémény. Viszont a cserépkályhát mennyiséggel kell megrakni, amihez most már túl jól szigetelt a ház. Maradt a villany. Nekünk jó ;)

2013. aug. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A villanyfűtésnek csak ott van értelme, ahol lopják az áramot. De ha már mindenképp villany, akkor az infra valamivel olcsóbb a radiátornál. Bár ott meg a bekerülési költség elég tetemes.
2013. aug. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!