Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Akik havi fix összeget fizetne...

Akik havi fix összeget fizetnek gázra és vízre mennyit fizettek havonta?

Figyelt kérdés

80nm es házunk van gázzal fűtünk majd havi 15 ezerre gondoltunk

Viznel 6 m3t mondanánk be 2 felnőtt egy gyerek heti 1x mosok

Szerintetek ezek igy jók lennének vagy sok rafizetesunk lenne?



2013. aug. 21. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Gázhoz nem tudok mit hozzáfűzni..

a víz azért sok mindentől függ...nálunk 2 felnőtt 2 kicsi gyerek: heti 3-4 adagot mosok,géppel mosogatunk,mi zuhanyzunk,gyerekeknek kevés vizet engedek a kádba átlag 7m3 fogy 1 hónap alatt (kút van így kint azzal locsolunk) szóval ha nem állandóan tele kád vízbe fürödtök,nem folyóvízbe megy a mosogatás stb akkor azért elég kell,hogy legyen a 6m3

2013. aug. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jah,hogy sok ráfizetés lenne :))) A gáznál szerintem biztos,hogy nem lenne sok ráfizetésetek és talán elképzelhető,hogy még nem kell majd ráfizetni. Víznél azért 4m3 ami átlag többnyire el fog menni így annál se igazán lesz sok a ráfizetés főleg extra eseteket beleszámolva amikor cseppet többet kell mosni mert ágyneműket cserélsz,nagytakarítás és függönyöket mosol stb
2013. aug. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat szerintem el kellene mennem aludni mert össze vissza értelmezem a dolgokat :S kár,hogy nem lehet törölni.. szóval a víznél jó az első hozzászólásom. A gáznál viszont kb passzolom,de egy teljes évet nézve a 15000 nem rossz. Nálunk januárba van az éves leolvasás így ha most állnánk átalányba mikor már közel a fűtési szezon akkor hát....
2013. aug. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én elég sok helyen laktam már,így van egy kis összehasonlítási alapom.A víz-nem pocsékolva-elég.

A gáz viszont sajnos kevés lesz.Egy 80m2 háznál nyugodtan számolhattok 25-30e körüli átalánnyal,kivéve persze ha télen elég a 16-17C "meleg" :-)

2013. aug. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fűtést így nem tudhatjuk, hisz fogalmunk sincs, miből van a ház, mennyire szigetel... Ha plusz szigetelés nincs is, igen tág keretek közt tud mozogni, plusz ott a tető, az ablak... Persze van más tényező is, mennyire akartok meleget és mennyi a hulladékhő, ami a fűtésen túl melegíti a házat, de ez utóbbi szigeteletlen háznál kevésbé számottevő.

Sajna sosem laktam tartósan gázfűtéses házban, így nem is tudnék konkrétumot mondani. Csak annyit, hogy a kb. 80 nm-es szigeteletlen, B30-asból épült, dupla üvegű ablakos házunk olyan 4kW fűtés mellett volt túl hideg télen... :-/

2013. aug. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70 nm-es családi ház, a gázátalányunk 30 ezer forint. A víznél nálunk leolvassák, szóval nem átalányt fizetünk. 15 ezer szerintem elég kevés.
2013. szept. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!