Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gázbojler őrlángon, reális...

Gázbojler őrlángon, reális fogyasztás ez?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk, itt egy elég régi gázbojler van. Mekkorának kellene lennie az őrlángnak?

Szerintem ahhoz képest, hogy őrláng, elég nagy, és elég nagy hangja is van.

Napi egy köbméter gáz megy el, ezt sokallom. lehet, hogy a túl nagy őrláng az oka?

Meleg víz használat, főzés minimális szinten van, szinte elenyésző. A gáz csak addig van begyújtva, míg lefő a kávé, a meleg víz meg csak addig kell, míg megfürdök, mosogatáshoz vízforralóval csinálok meleg vizet.

Szerintem ehhez képest sok a napi 1 köbméter gáz fogyasztás.


2013. szept. 16. 09:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Átfolyòs a gàzbojlered? Szerintem nem sok, mèg azon is csodàlkozom, h csak ennyi.
2013. szept. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, már ha úgy érted, hogy az átfolyó hideg vizet melegíti fel.
2013. szept. 16. 13:52
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor az nem sok szerintem. 1 m3 gàz megy el fürdèsre, meg kàvèra. Az õrlàngon lehet h lehet àllìtani, havi szinten spórolsz vele vagy 1 m3-t, egy szerelõ meg kijön min 5 ezerèrt.
2013. szept. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Napi 1 köbméter az havi szinten kb. 4000Ft lehet. Ha távfűtéses(meleg vízzel is ellátott) lakásban élnél vagy villanybojlert használnál kissé magasabb lenne a számlád valószínűleg.


"mosogatáshoz vízforralóval csinálok meleg vizet"

Ezt miért? Hülyeség amit csinálsz, mert gázzal sokkal olcsóbb felmelegíteni ugyanannyi vizet, mint az elektromos vízforralóval. Ezzel semmit nem spórolsz, sőt. Persze ha neked a villany az ingyen van akkor nem szóltam...

2013. szept. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Őrlángon lehet spórolni ha mindig elzárod a gázcsapot mikor nem használod a bojlert. Ha meg kel la melegvíz ismét meggyújtod a lángot. Havi szinten 1-1.5 doboz gyufa pluszköltség, de megtérül ha nem megy feleslegesen a gyújtóláng. Pl. mikor reggel elmész otthonról dolgozni és üres a lakás estig feleslegesen megy. Ez nem gázkonvektor, ahol kell, hogy tudjon fűteni ha nagyon kihűlne a lakás. Kicsit kényelmetlen, hogy mindig meg kell gyújtani mikor meleg vizet akarsz, de meg lehet szokni és megéri. Hosszú távon meg jobban jársz ha lecseréled egy őrláng nélküli tartályos vízmelegítőre.
2015. jan. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

" Hosszú távon meg jobban jársz ha lecseréled egy őrláng nélküli tartályos vízmelegítőre."


Dehogy járna jobban. Egy villany bojler eszi az áramot! Nekünk még a távfűtéses meleg víz is olcsóbb mint az előző lakásban a villany bojler volt!

2015. jan. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Van tartályos gázbojler is, azzal jár a legjobban ha most átfolyós gáz van, hiszen nem kell valszeg új gázterv sem, csak bejelentés a készülékcseréről, kémény nélküli is van, így a kéménnyel sem lesz baj, piezo gyújtós Hajdú tartályos kémény nélküli,gázbojler. Villanybojlernél kellene egy kapacitás bővítés a villanyóránál, pláne nagyobb kapacitásúnál, akkor már éjszakai áram bekötés (úgy célszerű működtetni, különben tényleg sokat zabál), ami már nagyon drága volna, ha meg már ott a gáz akkor jobb egy gázbojler, ami tartályos, sokkal olcsóbb, kémény nélküli kivitelnél még a kémény miatt sem kötözködnek.
2015. jan. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, a kéménynélkülinél meg folyamatosan kellene biztosítani a levegőutánpótlást, így a fűtés számla lenne magasabb.
2020. dec. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt átfolyósnál is kell, sőt ott még jobban is, mert több gázt használ el.
2021. jan. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Átfolyós kéményesnél is kell, tény, bár többségében elég, ha van pár rés az ablakon, meg nem is megy állandóan, csak akkor, amikor szükség van rá . Meg ott legalább az égéstermék is a szabadba távozik, a kéménynélkülinél azért még ez is egy probléma, gyakorlatilag állandóan szellőztetni kell a fürdőt, nem is értem a parapetest miért nem, a kéménynélkülit meg, hogy a bánatban engedélyezik mégis, furcsa.
2021. jan. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!