Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Vaskandallósok/vaskályhások.80...

Vaskandallósok/vaskályhások.80 nm-t (200 légköbmétert) fűtök, közepesen rémes szigetelés mellett 8 kw-os lemezkandallóval, elöl öntvény. Mennyi száraz fa fog elmenni a télen szerintetek?

Figyelt kérdés

2013. szept. 29. 08:04
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
5 köbmétert vettem első körben, az kb 30-35 mázsa lehet
2013. szept. 29. 08:06
 2/17 anonim ***** válasza:
Nekünk jól szigetelt, 110 m2 mellett evett meg 30-40, -10 fok alatti napokon 40-50 kg fát. A mi házunk ugyan kicsivel nagyobb, de a hőszigetelése jó, így saccra Te is ilyesmi értékkel számolhatsz. Tehát a 35q nagyjából 2-3 hónapra lesz elég.
2013. szept. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az 5 m3 az erdei m3? Ha igen, akkor van rá esélyed, hogy kifűtöd belőle a telet (5 erdei az nagyjából 45-50q).
2013. szept. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem, sima köbméter sajnos. Számolgatok, és akárhogy nézem, kevés lesz.. :S
2013. szept. 29. 08:49
 5/17 anonim ***** válasza:

Az valószínűleg ja. Ahhoz nagyon enyhe tél kéne, hogy kihúzd belőle.

Milyen fa, és mennyiért vetted?

2013. szept. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen, látom én is.. :S Akácot és gyertyánt kértem, előbbi csontszáraz, utóbbi még nem az igazi. 13 ropi volt/kalodás köbméter, úgy gondolom, jó ár. Bár tudtam volna tavasszal, h fatüzelés lesz, előbb megrendelem, hadd zsáradjon.
2013. szept. 29. 09:02
 7/17 anonim ***** válasza:
Gyertyán az jó fa, remélem hasogatva kérted, különben meg fogsz szenvedni vele, mire szétvered :D Akác is kiváló tüzelésre. 13-ért nem volt drága, én rendelnék mellé még egyet, vagy inkább kettőt, azt a maradék meg hadd száradjon jövő évig, ha el tudod tárolni. A gyertyánt érdemes még félnedvesen szétpüfölni, mert ha megszárad, olyan kemény lesz mint a beton, még szikrázni is szok a fejsze ha belevágod, hamar ki is csorbítja.
2013. szept. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hasogatva jött mindkettő, nem túl gyakorlott csaj vagyok most épp egy "farmon", fejszés fagyilkolászáshoz valahogy nem volt kedvem:)
2013. szept. 29. 09:40
 9/17 anonim ***** válasza:
Nocsak, ilyet is ritkán hallani :) Emelem kalapom így látatlanban is, a mai csirkék inkább egy plázában tengődnek, mintsem egy farmon téli tüzelőről gondoskodjanak. Jó hallani, hogy az önellátás még nem kihalt fogalom :)
2013. szept. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
OFF: Köszi. Önellátás döcög, komoly karriert dobtam félre, h ott élhessek, ahol szeretnék, nem egyszerű. De a kertet meg a "viskómat" imádom. Javaslom mindenkinek, akinek a nyugi fontosabb.
2013. szept. 29. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!